Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

„Wernerio Herzogo pasauliai“: filmo „Stiklo širdis“ peržiūra
2019 m. spalio 15 d. 18.00 val. 

Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, šį rudenį tęsia projektą „Wernerio Herzogo pasauliai“ ir pristato antrąją režisieriaus filmų programos dalį.

Goethe’s institutas jau trejus metus organizuoja W. Herzogo filmų vertimą ir režisieriaus filmų archyvą atvirose Lietuvos erdvėse pristato nemokamai. Visi programos filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Nacionalinės bibliotekos lankytojai filmus galės žiūrėti kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį nuo 18 val. Į antrosios dalies programą įtraukta 11 filmų; antradieniai bus skirti vaidybiniams, ketvirtadieniai – dokumentiniams filmams.

W. Herzogas – vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, kurio kūryba apima vaidybinius ir dokumentinius filmus, jo darbai įvertinti daugybe apdovanojimų. Per ilgai trunkančią sėkmingą karjerą kūrėjas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir pristatė platų žanrų spektrą. Jo filmai atspindi kultūrų bei gyvenamųjų aplinkų įvairovę, nagrinėja psichologinių kraštutinumų apraiškas. W. Herzogas žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

W. Herzogas gimė 1942 m. rugsėjo 5 d. Miunchene. Augo valstiečių šeimoje Aukštutinės Bavarijos kalnuose. Miunchene studijavo istoriją ir vokiečių literatūrą, taip pat mokėsi Pitsberge (JAV). 1961 m., būdamas devyniolikos, sukūrė savo pirmąjį filmą. Nuo tada režisavo, rašė scenarijus arba prodiusavo. Su jo vardu siejama daugiau nei 60 vaidybinių ir dokumentinių filmų.

Žymus režisierius yra išleidęs daugiau nei dešimt knygų, režisavo daug operų. Šiuo metu gyvena Miunchene ir Los Andžele. Jungtinėse Amerikos Valstijose jį lydi tokia pat sėkmė kaip ir Vokietijoje. Daugiau informacijos apie režisierių rasite čia ›


„Stiklo širdis“ (Herz aus glas)

Filmo pagrindas – legenda apie realiai gyvenusį piemenį Muehlhiasą, garsėjusį pranašiškomis galiomis. Veiksmas rutuliojasi XIX a. Bavarijos miškuose. Ten esančiame kaime stovi stiklinė trobelė. Vieną dieną šios trobelės meistras miršta, su savimi nusinešdamas rubininio stiklo gamybos paslaptį. Tai sukelia darbininkų, kurie iš to pelnėsi duoną, susirūpinimą. Naujasis namo šeimininkas kaip įmanydamas mėgina atskleisti paslaptį, tačiau net ir išlydęs stiklą nesugeba surasti jo gamybos recepto. Nieko nepešę, kaimiečiai užkopia į kalną pas pranašą Hiasą, kad šis padėtų atskleisti paslaptį.

Istorija apie rubininį stiklą ir pranašo Hiaso figūra – tai tarsi dvi viena su kita nesusijusios filmo gijos. Hiasas primena ir kitus W. Herzogo filmų personažus. Į jį panašiausias toks pat „paženklintas“ keistuolis – Kasparas Hauzeris iš filmo „Kiekvienas už save ir dievas prieš visus“.

Scenarijaus autoriai Herbertas Achternbuschas, W. Herzogas. Režisierius W. Herzogas. Operatorius Jörgas Schmidtas-Reitweinas. Montažo režisierė Beate Mainka-Jellinghaus. Prodiuseris Walteris Saxeris. Kostiumų dailininkė Gisela Storch. Garso režisieriai Haymo Henry Hayderis, Peteris van Anftas. Scenografijos autoriai Henningas von Gierke, Cornelius Siegelis. Muzikos autoriai Florianas Fricke („Popol Vuh“), „Studio der früheren Musik“. Vaidina Josefas  Bierbichleris, Stefanas Güttleris, Clemensas Scheitzas, Volkeris Prechtelis, Sonja Skiba.

Pagal H. Achterbuscho apsakymą „Mirties valanda“.

Filmas rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Daugiau informacijos ›

Trumpai apie filmus

Data Vieta Laikas Filmas
Spalio 15 d. Kino salė, V a. 18 val.

Stiklo širdis (Herz aus glas)

1976 m., vaidybinis, 97 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 17 d. Kino salė, V a. 18 val.

Laiko ratas (Rad der zeit)

 2003 m., dokumentinis, 80 min., rež. Werner Herzog 
Spalio 22 d. Kino salė, V a. 18 val.

Žydrynė (The wild blue yonder)

2005 m., vaidybinis, 81 min., rež. Werner Herzog 

Naujienos iliustracija