Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Stanislovo Žvirgždo paskaita „Fotografijos manipuliacijos: montažas, falsifikatai ir kt.“
2019 m. spalio 23 d. 17.30 val.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istoriko, fotomenininko Stanislovo Žvirgždo viešų paskaitų ciklą apie fotografiją. Nuo rugsėjo kiekvieną trečiadienį jums atsivers pasaulio ir Lietuvos fotografijos paslaptys. Įdomius pasakojimus lydės gausi teminė iliustracinė informacija.

Spalio mėnesį susitiksime keturiose paskaitose.

Spalio 23 d.: Fotografijos manipuliacijos: montažas, falsifikatai ir kt.

Šioje paskaitoje išgirsite apie montažinę, kaip įvairias būdais manipuliuojama fotografijomis, bus pasakojama apie žinomus šios krypties Lietuvos fotografus Vitalijų Butyriną, Vitą Luckų, Evaldą Ivanauską ir kt. Be to, bus pateikiama įvairiomis progomis sovietų valdžios falsifikuotų nuotraukų ir kt. Paskaitos metu bus demonstruojama apie 130 iliustracijų.

Nacionalinės kultūros premijos laureatas fotomeninkas S. Žvirgždas ryškų pėdsaką palieka ir kaip fotografijos kritikas ir istorikas. S. Žvirgždas yra daugelio fotografijos leidinių sudarytojas, knygų vertėjas, straipsnių ir jų rinkinių apie Lietuvos fotografijos istoriją autorius ar bendraautoris.

Laukiame fotografijos mėgėjų. Įėjimas laisvas.

Trumpai apie renginį

Data Vieta Laikas Tema
Spalio 23 d. Konferencijų salė, V a. 17.30 val. Fotografijos manipuliacijos: montažas, falsifikatai ir kt.