Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Meno edukacija „Trys spalvos“
2019 m. spalio 1 d. 17.00 val.

Spalio mėnesį kartu bandysime atsakyti į klausimą, kas yra tapyba? Turbūt kiekvienas išsilavinęs ir save tobulinantis žmogus galėtų pateikti abstraktų šios sąvokos apibrėžimą. Visi įsivaizduojame, kas yra tapyba, tačiau to nepakanka. Skaitydami tekstus ir susidurdami su meno teoretikų nuostatomis pastebime, kad ir jose nėra tikslaus apibrėžimo. Tapyba – tai  patirtis. Žmogaus, atradusio spalvą, menininko Yveso Kleino mintis, kad „tapybos esmė yra „tas kažkas“, tie „eterio klijai“, tas tarpinis produktas, kurį menininkas išskiria visa savo kūrybine būtimi ir turi galios įkelti, inkrustuoti, įterpti į tapybinę paveikslo medžiagą“, atskleidžia galimybę išplėsti suvokimo ribas ir kurti, neprisirišant prie konkrečių priemonių. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kartu su edukacijų vedėja menininke Egle Jovaišaite, pasinerdami į spalvas ir jų perteikiamas mintis, ieškosime tapybos apibrėžimo. Spalio mėnesio meno edukacijos ›


Trys spalvos

Vykstant mokymosi procesui, svarbu išbandyti daugelį komponentų ir vienas svarbiausių – spalva. Spalvų spektras labai platus, galima išskirti net 204 skirtingų spalvų.

Tapyboje spalva yra svarbi, bet svarbus ir filosofinis požiūris. Kiekvienas žmogus turi savitą požiūrį į spalvas, bet egzistuoja trys pagrindinės spalvos: raudona, geltona ir mėlyna. (Ne veltui kino režisierius Krzysztofas Kieslvoskis sukūrė trilogiją „Trys spalvos“.)

Meno ir pasaulio religijų istorijoje, kiekviena spalva turi savo simboliką, įvairias prasmes ir interpretacijas. Todėl spalvinio poveikio įtaka labiausiai atsiskleidžia per asmeninę patirtį nuolat maišant spalvas ir kuriant įvairius spalvinius santykius. Ir kad visa tai perteiktume, reikalingas ilgas tapybos pratybų kelias.

Būtina registracija ›

Trumpai apie edukacijas

Data Laikas Trukmė Vieta Tema
Spalio 1 d. 17 val. 1,5 val. Meno erdvė, V a.

Trys spalvos

Būtina registracija ›

Spalio 8 d. 17 val. 1,5 val. Muzikavimo erdvė, V a.

Spalvinė dinamika

Būtina registracija ›

Spalio 29 d. 17 val. 1,5 val. Meno erdvė, V a.

Monochrominė tapyba

Būtina registracija ›

Naujienos iliustracija