Renginių kalendorius

Meno edukacija „Monochrominė tapyba“
2019 m. spalio 29 d. 17.00 val.

Spalio mėnesį kartu bandysime atsakyti į klausimą, kas yra tapyba? Turbūt kiekvienas išsilavinęs ir save tobulinantis žmogus galėtų pateikti abstraktų šios sąvokos apibrėžimą. Visi įsivaizduojame, kas yra tapyba, tačiau to nepakanka. Skaitydami tekstus ir susidurdami su meno teoretikų nuostatomis pastebime, kad ir jose nėra tikslaus apibrėžimo. Tapyba – tai  patirtis. Žmogaus, atradusio spalvą, menininko Yveso Kleino mintis, kad „tapybos esmė yra „tas kažkas“, tie „eterio klijai“, tas tarpinis produktas, kurį menininkas išskiria visa savo kūrybine būtimi ir turi galios įkelti, inkrustuoti, įterpti į tapybinę paveikslo medžiagą“, atskleidžia galimybę išplėsti suvokimo ribas ir kurti, neprisirišant prie konkrečių priemonių. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kartu su edukacijų vedėja menininke Egle Jovaišaite, pasinerdami į spalvas ir jų perteikiamas mintis, ieškosime tapybos apibrėžimo. Spalio mėnesio meno edukacijos ›


Monochrominė tapyba

Kaip galima pajusti spalvą? Kiek laiko trunka jos atspalvių ir sąskambių paieškos? Netgi „nepasikvietus“ kitos spalvos galima išbandyti vienos spalvos galimybes. Tai nenuobodu. Kontenpliatyvus vienos spalvos potėpis kreipia žiūrovą ir kūrėją link nenutrūkstamos paieškos proceso. Rezultatas vis vien yra laikinas. Nes kitą dieną vėl bus nauja užduotis.

Kazimiro Malevičiaus kvadratai tarsi balansuoja visatoje, leidžia paleisti mintis ir nerti į tuštumą, kuri neturi spalvos, bet kurioje yra visos spalvos. Tai  – absoliuti patirtis. Prisiminkime Y. Kleino užpatentuotą jo paties išrastą mėlyną. Viena spalva, atsisakiusi kitų spalvinių santykių, išsigrynina, išsityrina, atsiskiria nuo prasmių, pavadinimų ir apribojimų. Tai – intensyviausia patirtis.

Būtina registracija ›

Trumpai apie edukacijas

Data Laikas Trukmė Vieta Tema
Spalio 29 d. 17 val. 1,5 val. Meno erdvė, V a.

Monochrominė tapyba

Būtina registracija ›

Naujienos iliustracija

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr