Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Festivalis „Nepatogus kinas“: filmo „Pasienio tvora“ peržiūra ir diskusija „Mes ir jie“
2019 m. spalio 18 d. 17.30 val. 

Spalio 18 d. 17.30 val. – filmo „Pasienio tvora“ („The Border Fence“) peržiūra ir diskusija „Mes ir jie“

Austrija, 2018, 112 min., cenzas N-16

Brenerio perėja, 2016-ųjų pavasaris: Austrijos vyriausybė, baimindamasi pro Italiją vykstančių pabėgėlių antplūdžio, paskelbia apie naujos pasienio tvoros statybą. Vietiniai tvoros bijo tiek pat, kiek ir menamos grėsmės jų kraštui. Po dvejų metų tvora vis dar guli suvyniota konteineriuose, o pabėgėliai taip ir nepasirodė. Filme išgirstame kelių kvadratinių kilometrų spinduliu nuo Brenerio perėjos kalbinamus vietinius policijos pareigūnus, kalnų žygeivius, ūkininkus, kelių mokesčių rinkėjus, kavinių savininkus. Vieno žymiausių dokumentinio kino režisierių Nikolauso Geyrhalterio filmas apie populizmą ir jo absurdiškas pasekmes užčiuopia daug didesnį, neatidėliotiną pasakojimą apie dabartinę Europos būklę.

Režisierius ir operatorius Nikolaus Geyrhalter. Montažas Emily Artmann, Gernot Grassl. Prodiuseriai Nikolaus Geyrhalter, Markus Glaser, Michael Kitzberger, Wolfgang Widerhofer.

Filmas rodomas vokiečių, anglų kalbomis, subtitrai lietuvių, anglų kalbomis.

Daugiau informacijos ›

Po seanso vyks diskusija „Mes ir jie“, skirta Lietuvos žmogaus teisių centro 25-mečiui. Diskusijoje bus kalbama apie tai, kokias skirtis brėžiame šiuolaikinėje Lietuvoje. Lietuva nepriklausoma jau beveik tris dešimtmečius. Šaliai bandant įtvirtinti savo nepriklausomybę, dar 1994 m. įkurtas Lietuvos žmogaus teisių centras – viena seniausių žmogaus teisių organizacijų Lietuvoje.  Šiais metais centrui minint veiklos 25-metį, kviečiame į „State of human rights“ diskusiją kartu su Lietuvos žmogaus teisių centro ekspertais. Atsispirdami nuo pagrindinio šių metų festivalio „Nepatogus kinas“ šūkio „Mes ir jie“, diskutuosime, kokias skirtis brėžiame šiuolaikinėje Lietuvoje. Kas per šiuos 25 metus tapo „mes“, o kas vis dar yra „jie“ – neverti lygiavertiškos žmogaus teisių apsaugos? Ar, nepaisant visų problemų ir iššūkių, galime save vadinti valstybe, kuri užtikrina pagrindines laisves ir teises?

Vietų skaičius ribotas, kviečiame registruotis iš anksto. Registracijos forma ›

Trumpai apie renginį

Diena Laikas Vieta Renginys
Spalio 18 d. 17.30 val. Konferencijų salė, V a. Filmo „Pasienio tvora“ peržiūra ir diskusija „Mes ir jie“
Austrija, 2018, 112 min., cenzas N-16
Būtina registracija ›

 

Pasienio tvora 504x504