Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Pokalbis „Vaikų literatūros festivaliai. Kodėl jie svarbūs autoriams ir skaitytojams?“
2019 m. spalio 28 d. 17.30 val.

Lietuvoje literatūros festivaliai turi senas tradicijas („Poezijos pavasaris“, „Poetinis Druskininkų ruduo“, „Šiaurės vasara“), o pastaraisiais metais šis kultūrinio renginio formatas ypač išpopuliarėjo. Atsirado literatūros festivalių ne tik suaugusiesiems, bet ir jauniesiems skaitytojams. Kviečiame į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką pasikalbėti apie tai, kas yra literatūros festivalis. Kuo ypatingi vaikams ir jaunimui skirti tokio pobūdžio renginiai, kodėl autoriams (ne)verta juose dalyvauti, kuo jie skiriasi nuo kitų masinių literatūros įvykių (pavyzdžiui, knygų mugių), kaip literatūros festivaliai prisideda prie mūsų šalies kūrėjų pristatymo tarptautiniuose vandenyse.

Savo mintimis ir įžvalgomis dalinsis Lietuvos ir užsienio festivaliuose dalyvavę autoriai ir kultūros srities profesionalai: iliustruotojos Aušra Kiudulaitė ir Lina Itagaki, rašytojas Tomas Dirgėla, Lietuvos kultūros instituto Projektų ir programų skyriaus vadovė Rūta Nanartavičiūtė. Renginį moderuos literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas, literatūros festivalių organizatorius ir IBBY Lietuvos skyriaus valdybos narys Justinas Vancevičius.

Pokalbis yra renginių ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis. Ciklas organizuojamas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus. Prie pokalbio „Vaikų literatūros festivaliai. Kodėl jie svarbūs autoriams ir skaitytojams?“ organizavimo prisidėjo ir literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ rengėjai.

Visi ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ renginiai yra filmuojami, o įrašai publikuojami Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Trumpai apie renginį

Data spalio 28 d.
Laikas 17.30 val.
Vieta Renginių erdvė, III a.
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatoriai IBBY Lietuvos skyrius ir literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ rengėjai
Rėmėjai Lietuvos kultūros taryba
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija