Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Žurnalo „Baltas kambarys“ pristatymas
2019 m. gruodžio 4 d. 17.30 val.

Pirmasis „Balto kambario“ numeris pasirodė 2016 metų vasarą. Tada žurnalo pratarmėje jo sumanytoja matematikė ir menininkė Luana Mas rašė: „BALTAS KAMBARYS – tai tuštuma, kuri yra ir bus apstatoma daiktais-žmonėmis, ir taip „įsidaiktinę“ aš / tu / jis / ji apsigyvensime kartu… gal ilgam.“

Šiandien „Baltas kambarys“ (žurnalas) jau apstatytas įvairiausiais daiktais (rubrikomis), tarp kurių rasime pačios Luanos kavos puodelį, filosofijos profesoriaus Gintauto Mažeikio megafoną, menotyrininkės Vilmos Kilinskienės katiliuką, orientalisto Tado Snuviškio sietyną, filologijos profesorės, visuomenės veikėjos Aušrinės Marijos Pavilionienės žemėlapį, teologo Gabrieliaus E. Klimenkos akinius, šiuolaikinės muzikos tyrinėtojo, žurnalisto Mindaugo Peleckio tereminą, rašytojos Rasos Sagės židinį, teisininkės, tinklaraštininkės Lidžitos Kolosauskaitės vinis, ekonomisto Naurio Treigio porte-monnaie (piniginę), jaunojo filosofo Vytauto Vyšniausko prielangį, „Doxos“ druskinę, kultūros žurnalo „Naujoji Romuva“ lentynėlę etc. Retsykiais kambaryje atsiranda suvenyrų (filosofas, vertėjas Žilvinas Vareikis), tiksi retro laikrodis (Dijana Apalianskienė), pažyra adatų (Dainius Gintalas) ar pabyra karoliai (Sondra Simana). Dryžuotomis kojinėmis kambarį perbėga Agnė Zėringytė, o urvelyje sukrebžda Rasos J. pelytė. Visi šie itin skirtingi rubrikų autoriai darniai „įsidaiktina“ bendrame kambaryje, kurio sienas (puslapius) puošia ne tapetai, o autoriniai meno kūriniai.

Pristatymo metu leidėja Luana Mas papasakos apie idėjos atsiradimą, apie tai, kam žurnalas skirtas ir kas gi ta „kūrybinė klasė“. Menotyrininkė Vilma Kilinskienė apžvelgs žurnalo rubrikas ir „Balto kambario“ vietą Lietuvos kultūrinėje padangėje. Naujos skilties – „Miroslavo elementoriaus“ – autorius Miroslavas Siniavskis skaitys pranešimą apie postmodernią švietimo sistemą, kaip kelią posthumanistinės mokyklos link, o kambario senbuvė Lidžita Kolosauskaitė pakvies į diskusiją daliai visuomenės opiu klausimu – apie skurdą, kaip socialinę tikrovę.

Laukiame.

Trumpai apie susitikimą

Data gruodžio 4 d.
Laikas 17.30 val.
Vieta Konferencijų salė, V a.
Trukmė 2 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatorius žurnalas „Baltas kambarys“
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“ ir baltaskambarys.com

Naujienos iliustracija