Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Meno edukacija „Erdvė ir forma“ (1-oji pamoka)
2020 m. vasario 25 d. 17.00 val.

Sėkmingai startavęs, trečius metus tęsiasi meno edukacijų ciklas. Jau apžvelgėme ir praktiškai pabandėme daugelį kompozicijos dalykų, tęsiame meno galimybių paieškas meno istorijoje. Vasarį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje nagrinėsime erdvės ir formos santykius ir susipažinsime su tiesioginio piešimo šviesa fenomenu.

Vasario 25 d. ir 29 d. 17 val. Erdvė ir forma

Menininkas Robertas Morris apie minimalistinį meną yra sakęs, kad paprasta forma nebūtinai reiškia patirties paprastumą. Vienodos formos ne sunaikina, o kuria santykius. Vyraujanti vienoda forma anaiptol nereiškia, kad išnyksta detalizuojančio dydžio, proporcijos ir kiti santykiai. Veikiau jie dar darniau ir savičiau susiejami. Šią mintį galima plėtoti, kalbant apie erdvės lape užpildymą ir neužpildymą. Būtent tuščios ir užpildytos erdvės santykis gali lemti kūrinio nuotaiką ir vertę – prisiminkime tradicinę japonų meno ir filosofijos nuostatą, jog tuščia erdvė būtina, kad išryškėtų formos esmė.

Susipažinę su kai kurių menininkų kūryba, praktiškai gilinsime kūrinio komponavimo žinias, mėginsime suvokti naujas kūrybos galimybes.

Šiai temai skirsime dvi pamokas, į kurias būtina registruotis:

Trumpai apie edukaciją

Data Laikas Trukmė Vieta Tema
Vasario 25 d. 17 val. 1,5 val. Meno erdvė, V a. Erdvė ir forma
Būtina registracija ›