Renginių kalendorius

Dokumentinio ciklo peržiūra „Burlaivio „Brabander“ ekspedicija“
2020 m. birželio 12 d. 17.00 val. 

Birželio 5-oji paskelbta Pasauline aplinkos apsaugos diena, skirta aplinkos apsaugai visame pasaulyje paskatinti. Ta proga organizuojami įvairūs renginiai. Šį kartą kviečiame tausoti mus supančią aplinką ir keliauti į Islandiją virtualiai, tiesiai iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.

2016 m. Klaipėdos universitetas ir burlaivio „Brabander“ komanda organizavo pačią ilgiausią laivo istorijoje ekspediciją aplink Islandiją. Vienas iš ekspedicijos tikslų – supažindinti visuomenę su Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, formavimusi ir raida, pristatyti šalies jūrų mokslo laimėjimus ir potencialą. Kelionės tolimiausias taškas, Islandija, pasirinkta neatsitiktinai. Ši valstybė buvo pirmoji, kuri pripažino 1990 m. kovo 11 d. paskelbtą atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Ekspediciją sudarė penki etapai, iš kurių ilgiausias – mokslinis. Atskiruose etapuose dalyvavusios 5 komandos kelionę pradėjo nuo Klaipėdos, lankėsi Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Šetlando ir Farerų salose, apiplaukė Islandiją, dalyvavo didžiųjų laivų regatoje Šiaurės jūroje ir po 2,5 mėnesio jūrinio plaukiojimo pasiekė Klaipėdos uostą.

Pirmuose dviejose etapuose kartu su įgula ir komanda plaukė režisierius Justinas Lingys, kuris užfiksavo ekspedicijos pradžią. Mokslinę ekspedicijos dalį ir tolimesnę kelionę filmavo operatorius ir režisierius Vytas Jankevičius. Jis nuolat rašė dienoraštį, fiksavo ekspedicijos eigą. Moksliniai tyrimai, ornitologų ir geologų stebėjimai – niekas neliko nepastebėta.

Birželio mėnesį rodysime pirmas 6 dalis. Dokumentinį ciklą pratęsime ir liepos mėnesį. Karantino laikotarpiu vietų skaičių Kino salėje ribojamas. Vieno seanso metu gali lankytis 7 žmonės. Registracija vykdoma el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Maloniai laukiame atvykstant!

Trumpai apie renginį

Data birželio 12, 19 d.
Laikas 12 val. ir 17 val.
Vieta Kino salė, V a.
Trukmė 1 val.
Dalyvavimas dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr