Renginių kalendorius

Paroda „(Ne)galia, kuri kuria naują teatrą“
nuo 2020 m. liepos 7 d.
iki 2020 m. liepos 13 d.

Kalbėti apie negalią niekada nebus per daug. Kol negalia mūsų nepaliečia ir netampa kasdienybe, ji yra nematoma, negirdima ir nepažinta. Naujasis teatras, kuriantis ir statantis spektaklius jau daugiau nei 10 metų, yra subūręs įvairių negalių turinčių, tačiau kūrybiškų ir įdomių žmonių trupę.

Vienas populiariausių pasirodymų – pojūčių spektaklis „Kodėl aš čia?“, kurį režisavo teatro vadovė Svetlana Šulc. Žiūrovas kelias valandas ne žiūri, o jaučia ir išjaučia spektaklį klausa, uosle, lytėjimu ir vidiniu širdies jautrumu. Tačiau kokie žmonės slypi už tos nematomos širmos, kokia jų istorija ir ką jie gali papasakoti?

Šiuo „(Ne)galia, kuri kuria naują teatrą“ projektu, pasitelkiant tikrų žmonių istorijas ir fotografijas, atskleidžiamas kiekvieno personažo gyvenimas, teatro mūza (tragedija, drama ir komedija) ir pristatoma „(ne)galia“, kai fizinis ribotumas nėra stabdis ar kliūtis dalyvauti tokioje meno srityje kaip teatras.

Būtent teatro fenomenas išskiria šį projektą, jei lyginsime panašias iniciatyvas, kuriose kalbama apie žmogaus negalią. Kiekvieno personažo istorija yra publikuojama internetinės žiniasklaidos portale 15min.lt, ją papildo fotografės Ingos Dingos nuotraukos. Prie kiekvienos fotografijos yra pridėtas QR kodas, kurį nuskenavus savo išmaniajame telefone galima pasiekti viešai publikuojamą pasakojimą.

Paroda Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veiks iki liepos 13 d. Vėliau bus eksponuojama įvairiuose Lietuvos miestų ir miestelių viešosiose erdvėse.

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų žiūrovų skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie parodą

Data liepos 7–13 d.
Vieta atrijus, III a.
Organizatoriai VšĮ Neįgaliųjų Naujasis teatras
Rėmėjai Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“ ir svetainėje naujasisteatras.lt

Naujienos iliustracija 

Lapkritis
P A T K Pn Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Parodos

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr