Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
nuo 2020 m. liepos 28 d.
iki 2020 m. spalio 4 d.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje lankytojai perkeliami į vienos originaliausių Vilniaus menininkių Inos Budrytės (g. 1957 m.) „Sapnus kiekvienai dienai“. Taip pavadintai galerijos THE ROOM organizuojamai parodai jos kuratorė Raminta Jurėnaitė kartu su pačia autore atrinko net 90 tapybos ant popieriaus darbų ir visą pluoštą nedidelių piešinių eskizų, sukurtų 1990–2020 m. periodu.
 

Tapymas ir piešimas ant popieriaus Budrytei svarbūs kaip subtilus ir tuo pat metu ekspresyvus veiksmas. Išsaugodama privatumo intymumą, menininkė gali puoselėti keistuoliškumą ir drąsiai leistis tyrinėti paslaptingą gyvenimą niekieno žemėje, tarp realybės ir vaizduotės.

Šiame „lygiagrečiame gyvenime“ prie kai kurių siužetų ir motyvų Budrytė ne kartą sugrįžta. Todėl ekspozicijai pasirinktas ne chronologinis, bet teminis principas. Autorė kūrinius sugrupavo į aštuonis atvirus ciklus, kurie gali būti pratęsiami ir papildomi. Budrytė čia nevysto nuoseklaus linijinio pasakojimo, kaip ir nekuria to paties motyvo variacijų. Visi šie ciklai – tarsi novelės be pradžios ir pabaigos, dienoraščiai vaizdais-rebusais.

Visose kūrinių grupėse esama autobiografinių užuominų ir filosofinių refleksijų istorijos bei žmogaus prigimties temomis.

Budrytė „sapnus kiekvienai dienai“ pasakoja su prislopintu humoro jausmu. Pažadindama žiūrovo poetiškų paslapčių ilgesį. Menininkė primena mums, kad vienatvė gali būti ne blogis, o dovana. Tiesa, tik tada, jei nestokoji vaizduotės. 

Parodos kuratorė ­– dailėtyrininkė prof. dr. Raminta Jurėnaitė.

Parodos atidarymas vyks 2020 m. liepos 28 d. 18 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje, III aukšte (Gedimino pr. 51, Vilnius).

Trumpai apie parodą

Data
liepos 28 d.–spalio 4 d.
Laikas
bibliotekos darbo laiku: I–V 10.00–21 val.; VI–VII 10.00–18 val.
Vieta
Parodų salė, III a.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Organizatorius
galerija THE ROOM, Vilnius
Parodos partnerė
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Rėmėjai
Lietuvos kultūros taryba, kompanija „JCDecaux“
Daugiau informacijos