Renginių kalendorius

Pasaulinis lietuvių kalbos ir kultūros vasaros forumas
2020 m. liepos 27 d. 11.00 val.

Jau daugiau nei 19 metų Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) rengia lietuvių kalbos ir kultūros kursus užsieniečiams ir trečius metus organizuoja intensyvias lituanistines studijas užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams. Šiemet COVID-19 koreguoja ir vasaros mokyklų planus, tad iššūkiai paverčiami naujomis ir netikėtomis lietuvių kalbos ir lietuvybės sklaidos galimybėmis.

Liepos 27 d. 11 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Konferencijų salėje, V a.) vyks Pasaulinis lietuvių kalbos ir kultūros vasaros forumas, kurio dalyviai ir svečiai kalbės apie lietuvių kalbos ir lietuvybės sklaidos galimybes. Forume bus pristatyti Vytauto Didžiojo universiteto Lituanistinių studijų dalyviai. Net 25 užsienio lituanistinių mokyklų mokytojai iš 10 pasaulio šalių nuotoliniu būdu tobulins lietuvių kalbos, pedagoginius ir kitus įgūdžius, dalinsis patirtimi su Lietuvos pedagogais, kultūros, meno atstovais.

Forume dalyvaus ir sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto, Švietimo mainų paramos fondo, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Vytauto Didžiojo universiteto atstovai. Diskusiją moderuos kursų organizatorė VDU Tarptautinių ryšių departamento Švietimo akademijos Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Vilma Leonavičienė.

Šių metų programa daugiasluoksnė. Ją sudaro didaktikos, istorijos, kultūrologijos ir kitų dalykų paskaitos, virtualios ekskursijos, gerosios patirties diena, per kurią užsienyje dirbantys mokytojai dalysis įžvalgomis su kolegomis Lietuvoje, diskutuos apie tapatybę, bendradarbiaus su VDU Pasaulio lietuvių universiteto komanda, įvairių Lietuvos švietimo bei kultūros institucijų atstovais. VDU dėstytojai, mentoriai kartu su lituanistinių mokyklų mokytojais ir užsieniečiais nuotoliniu būdu kurs pasaulio lietuvių tinklą. Visi pasiilgę žmonių artumo, tačiau naujo, dar mažai išbandyto formato kursai paskatins išeiti iš komforto zonos, ragins lietuvybę ne pasidėti ant lentynos kaip iš Lietuvos parsivežtą suvenyrą, o ieškoti naujų būdų ją tyrinėti ir dar stipriau atrasti artimoje aplinkoje. Prisijungti prie kursų galės ir tie, kurie iki šiol tokių galimybių neturėjo dėl fizinių apribojimų.

Liepos 26 – rugpjūčio 24 dienomis į nuotolinius lietuvių kalbos ir kultūros kursus planuoja susirinkti daugiau nei 100 dalyvių iš 31 pasaulio šalies. Tai studentai, dalyvaujantys pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projektą „Inovacijos lituanistikoje: nuo mokslo iki praktikos“, „Erasmus+ programą“, Baltistikos centrų iniciatyvas, taip pat teikusieji paraiškas Švietimo mainų paramos fondui, studentai ir dėstytojai iš įvairių pasaulio šalių, vedami pačių įvairiausių motyvų, turintys lietuviškų šaknų. Taigi VDU tęsia savo misiją – lietuvybės sklaida ne tik nenutrūks, bet ir bus plėtojama naujomis kryptimis.

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų dalyvių skaičius ribojamas. Turintieji ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių į renginį neįleidžiami. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Visus renginio lankytojus labai prašome registruotis iš anksto.

Tiesioginę renginio transliaciją galima žiūrėti čia

Trumpai apie renginį

Data liepos 27 d.
Laikas 11 val.
Vieta Konferencijų salė, V a.
Trukmė 1 val.
Dalyvavimas Reikalinga registracija
Organizatorius Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Rugsėjis
P A T K Pn Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Parodos

2020 m. rugsėjo 17 d. – spalio 23 d.
Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“
2020 m. liepos 28 d. – spalio 4 d.
Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. rugsėjo 22 d. – lapkričio 22 d.
Nacionalinės bibliotekos darbuotojų kūrybos paroda
2020 m. rugpjūčio 24 d. – spalio 3 d.
Paroda „Pašventęs visas savo jėgas šalies švietimui ir laisvei“
2020 m. rugsėjo 28 d. – spalio 4 d.
Paroda-susitikimas „66 metai ne kartu...“
2020 m. rugsėjo 7 d. – spalio 4 d.
Vieno eksponato parodoje pirmasis istorinis romanas apie Lietuvą

YouTubeFacebookLinkedInInstagram