Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Nepatogus kinas │Filmo „Normalumas“ peržiūra
2020 m. rugsėjo 26 d. 14.00 val. 

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai erdvė geram kinui, laisvai minčiai ir diskusijoms apie tai, kas iš tiesų yra svarbu. Šiais metais, pandemijai visame pasaulyje koreguojant kino filmų premjeras ir festivalius, „Nepatogus kinas“ vyks virtualiai.

Spalio 7–18 d. dienomis vyksiantis 14-asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis kviečia žiūrovus įsigyti bilietus į pasirinktus filmus ar festivalio „Nepatogus kinas“ pasus ir žiūrėti virtualius kino seansus realiu laiku neišeinant iš namų. Po filmo žiūrovai bus kviečiami dalyvauti pokalbiuose su kūrėjais ir teminėse diskusijose.

Belaukiant festivalio, „Nepatogus kinas“ organizatoriai ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į papildomas ankstesnių festivalių filmų peržiūras.


Filmo „Normalumas“ peržiūra

„Normalumas“ – tai audiovizualinė kelionė po lyčių stereotipus ir šiuolaikinėje visuomenėje nusistovėjusias normalumo sampratas. Mokslininkė ir kino kūrėja Adele Tulli, pasitelkusi stebėjimo estetiką, savo kameros žvilgsnį nukreipia į įvairiausius kasdienius žmonių veiksmus, ritualus bei situacijas, kurie kitomis aplinkybėmis mums atrodytų niekuo nereikšmingi ir neypatingi. Antai matome mergaitės, kuriai štai tuoj įvers pirmuosius auskarus, veide vilnijančias emocijas. Tėvas lydi savo sūnų į jaunųjų motociklininkų lenktynes. Paauglės tirpsta nuo galimybės nusifotografuoti kartu su socialinių tinklų dievaičiu. Vaikinai, pamiršę viską pasaulyje, žaidžia kompiuterinius žaidimus. Nors režisierė sąmoningai pasirenka nieko nekomentuoti ir leisti vaizdams patiems kalbėti, galiausiai vis viena nejučia imi savęs klausti: tai kas gi iš tiesų yra normalu?

Kūrybinė grupė: režisierė Adele Tulli, operatoriai Clarissa Cappellani, Francesca Zonar, montažas IIaria Fraioli, Elisa Cantelli, Adele Tulli, prodiuserės Valeria Adilardi, Luca Ricciardi, Laura Romano.

Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Būtina registracija ›

Daugiau informacijos ›

Trumpai apie filmus

Data Vieta Laikas Filmas
Rugsėjo 26 d. Konferencijų salė, V a. 14 val. „Normalumas“
2019 m., dokumentinis, 70 min., rež. A. Tulli, V
Būtina registracija ›

Naujienos iliustracija