Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“
nuo 2020 m. rugsėjo 17 d.
iki 2020 m. spalio 23 d.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse veiks Linos Eitmantytės-Valužienės iliustracijų paroda su interaktyviais papildymais „Pažiūrėk, ar skamba“.

Įprasta, kad knygų iliustracijos pirmiausia skirtos jas apžiūrėti. Dailininkė L. Eitmantytė-Valužienė kviečia iliustracijas ne tik apžiūrėti, bet ir jų paklausyti. Kaip? Pats paprasčiausias ir lengviausias būdas – pasitelkiant šiuolaikines technologijas ir naudojantis programėle išmaniesiems įrenginiams. Kaip tai veikia, matome dailininkės sumanytame ir iliustruotame projekte – dar spaustuvės dažais kvepiančioje knygoje „Skambanti ABC“, kurią išleido leidykla „Tyto alba“. Knygos bendraautoriai – poetas Antanas A. Jonynas, dainininkė ir kompozitorė Sigutė Trimakaitė ir programuotojas Vykintas Valužis. Knygoje iliustruotų abėcėlės raidžių langeliai atgyja – raidė tampa erdvine ir skleidžia jai sukurtą melodiją arba ritmą.

Kitas būdas išgirsti skambesį žiūrint į iliustraciją – pasitelkiant vaizduotę susikurti garsus, kad iliustracijoje vaizduojami skambantys muzikos instrumentai ar muzikantai. Taip, kaip L. Eitmantytės-Valužienės iliustruotoje knygoje „Pasaka apie smuikininką Raimundą“ (autorė – Lapė Do; išleido labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“). Stebint kompozicijas su smuiko, pianino ir jo klavišų motyvais, nejučia mintyse suskamba ir šių instrumentų garsai.

Pats įdomiausias ir reikalaujantis daugiausia pastangų bei fantazijos būdas išgirsti skambesį iliustracijose – stebėti linijų, spalvų, formų derinius, jų tėkmę, trukmę, sąveiką, ritmą. Kur šilta, o kur – šalta, kur aštru, o kur – švelnu, kur kieta, o kur – minkšta… Visa tai skamba, tik reikia pasinerti akimis ir mintimis į išraiškingą dailės kalbos vandenyną. Jis yra kiekviename meno kūrinyje. L. Eitmantytė-Valužienė kviečia atrasti šį skambesį ne tik paminėtose jos knygų iliustracijose, bet ir Selemono Paltanavičiaus istorijoje „Brunas“ apie seną buvusį cirko meškiną, taip pat paslapčių kupinoje fantastinėje Neringos Vaitkutės trilogijoje „Vaivorykščių arkos“, „Titnago plunksna“, „Šnabždesiai bedugnėje“. Knygas išleido leidykla „Nieko rimto“.

Kviečiame dalyvauti parodos atidaryme. Susitikimas su parodos autore – rugsėjo 17 d. 18 val. Vaikų ir jaunimo literatūros departamente. Būtina registruotis ›

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų, dalyvių skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams privaloma dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie parodą

Data rugsėjo 17 d. – spalio 23 d.
Parodos atidarymas rugsėjo 17 d. 18 val. Būtina registruotis ›
Vieta Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a.
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija