Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Kritinio mąstymo dirbtuvių ciklas | „Kritinis skaitymas: kas slypi tarp eilučių“
2020 m. spalio 7 d. 18.00 val.

Naršydami internete, dalyvaudami socialinių tinklų gyvenime, skaitydami naujienas įvairiuose žiniasklaidos šaltiniuose, neretai susiduriame su netikromis naujienomis (angl. fake news), dezinformacija, propaganda. Kaip atpažinti nepatikimą informaciją? Be kritinio mąstymo čia neapsieisime.

Kritinį mąstymą reikėtų įsisąmoninti kaip įgūdį vertinti žmones, procesus, aplinką remiantis faktais ir pagrįsta informacija, nepamirštant išlaikyti pagarbos sau ir kitiems. Dar kitaip kritinį mąstymą galėtume pavadinti asmeniniu, individualiu ir nepriklausomu mąstymu, todėl kritiškai mąstančiu žmogumi labai sunku manipuliuoti. Šis gebėjimas yra esminis ne tik naudojant šiuolaikines medijas, bet ir sprendžiant įvairaus pobūdžio problemas, dalyvaujant visuomeniniame gyvenime, renkantis profesiją, kuriant pokyčius.

Bene efektyviausiai kritinio mąstymo galima mokytis diskutuojant ir kritiškai skaitant (žiniasklaidą, grožinę literatūrą ir kt.). Šiuolaikiniame pasaulyje vienas svarbiausių kritinio mąstymo lavinimo įrankių – socialiniai tinklai, kuriuose sąmoningumas praverčia ne tik sekant naujienas, bet ir kuriant turinį. Kritinis mąstymas – savybė, be kurios neįmanoma sėkminga karjera ar efektyvumas darbe, reikšmingų pokyčių inicijavimas ir įgyvendinimas.

Viena svarbiausių kritinio mąstymo mokymosi ypatybių – mokymasis kaupiant patirtį ir bendradarbiaujant.

Atsižvelgiant į kritinio mąstymo įvairiapusiškumą, dirbtuvėse bus kalbama įvairiomis temomis. Dirbtuvių ciklą sudarys šie užsiėmimai:

  • Spalio 1 d. „Kritinis mąstymas diskusijose: mokomės kalbėti ir išgirsti“
  • Spalio 7 d. „Kritinis skaitymas: kas slypi tarp eilučių“
  • Spalio 15 d. „Komunikacija socialiniuose tinkluose: reikšmingo turinio kūrimas“
  • Spalio 22 d. „Informacinis raštingumas: naujienų supratimas ir kūrimas“
  • Spalio 29 d. „Karjeros pinklėse: kritinis mąstymas ir motyvacija darbe“

Edukacijos vyks 18 val. Pažinimo erdvėje (V a., 535 kab.). Dalyvių skaičius – iki 10 žmonių. Raginame atsinešti savo išmaniuosius įrenginius: telefonus, planšetinius ar nešiojamuosius kompiuterius. Galima dalyvauti pasirinktuose praktiniuose užsiėmimuose arba visame cikle.

RegistracijaRegistracija baigta.

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų, žiūrovų skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams privaloma dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Datos spalio 1, 7, 15, 22, 29 d.
Laikas 18 val.
Vieta Pažinimo erdvė, 535 kab., V a.
Trukmė 1,5–2 val.
Dalyvavimas būtina registracijaRegistracija baigta.
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“