Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Adamo Zamoyskio knygos „Lenkijos istorija“ sutiktuvės (renginys atšauktas)
2020 m. spalio 28 d. 17.30 val.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Adamo Zamoyskio knygos „Lenkijos istorija“ sutiktuvės. Renginį ves dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, dalyvaus Lenkijos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Urszula Doroszewska, istorikai dr. Algimantas Kasparavičius ir dr. Rimantas Miknys.

Britų ir lenkų istorikas A. Zamoyskis gimė 1949 m. Niujorke, užaugo Jungtinėje Karalystėje, studijavo istoriją ir šiuolaikines kalbas. Jis turi Lenkijos ir Jungtinės Karalystės pilietybes, kalba angliškai, lenkiškai, prancūziškai, itališkai ir rusiškai. Jo tėvai grafas Stefanas Zamoyskis (1904–1976) ir princesė Elizabeth Czartoryska (1905–1989) 1939 m. išvyko iš Lenkijos netrukus po Vokietijos ir Rusijos invazijos. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, jie liko Vakaruose, galiausiai įsikūrė Londone. A. Zamoyskis yra laisvai samdomas istorikas, daugelio knygų autorius. Yra skaitęs paskaitas Europoje, JAV ir Australijoje, taip pat rengė televizijos ir radijo laidas. Lenkijoje A. Zamoyskis pirmą kartą lankėsi 1960-aisiais. Anglų kalba parašyta jo knyga „Lenkijos istorija“ suteikia žinių apie šią šalį milijonams žmonių ir yra laikoma etalonine.

Pirmoji jo Lenkijos istorija, pavadinimu „Lenkų kelias: tūkstantis metų lenkų ir jų kultūros istorijos“ (The Polish Way: A Thousand-year History of the Poles and Their Culture), pirmą kartą išleista 1987 m. Anot autoriaus, „kai rašiau savo knygą, Europa buvo padalyta Geležinės uždangos. Peržengti ją bet kuriam, užaugusiam Vakaruose, buvo bauginanti ir neįprasta patirtis – spygliuotos vielos ritės, sargybinių bokšteliai, į keliautojus atgręžti kulkosvaidžiai, aplink visa regintys sargybiniai su aviganiais kėlė ryškius nacių koncentracijos stovyklų bei sovietinių gulagų prisiminimus“. Tačiau šiandien, kitaip nei prieš tris dešimtmečius, istorikas rašo jau ne pavergtos ir visomis prasmėmis neegzistuojančios šalies istoriją. Jis pasakoja apie visuomenę, sukūrusią savitą socialinę ir politinę civilizaciją.

Knygą lietuvių kalba šiemet išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

Trumpai apie renginį

Data
spalio 28 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
Valstybingumo erdvė, II a.
Trukmė
1 val.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Svarbu
Laikantis saugumo reikalavimų dalyvių skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams privaloma dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.