Renginių kalendorius

Izraelio kino vakarai. „Išnaša“ Rež. Joseph Cedar
2017 m. rugpjūčio 23 d. 18.00 val. 

Ką žinote apie Izraelio kiną? Šis klausimas turbūt ne vieną priverstų raudonuoti. Galbūt iš bendro išprusimo bandytumėte atsakyti, kad tai – filmai apie Izraelio istoriją, krikščionybę, žydų ir arabų santykius. Tačiau retas kuris galėtų paminėti filmų pavadinimus, režisierių ar aktorių pavardes. Kultūriškai, istoriškai ir teritoriškai per tolimi kaimynai? Ką gi, laikas susipažinti.

Laukiame jūsų Izraelio kino vakaruose, kurie prasidės liepos pabaigoje ir džiugins kiekvieną trečiadienį iki pat rugpjūčio pabaigos. Vakarus ves tarptautinių santykių specialistas Giedrius Jokubauskis.

Rugpjūčio 23 d., Konferencijų salė
„Išnaša“ (orig. He'arat Shulayim)
Rež. Joseph Cedar, 2012 m., 105 min.
Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje ›››

2012 m. geriausio užsienio filmo kategorijoje „Oskaro“ apdovanojimui nominuotas filmas yra tragikomiška istorija apie dviejų Jeruzalės hebrajų universiteto profesorių, Talmudo mokslininkų – tėvo ir sūnaus – konkurenciją.

Filmas yra savotiška Talmudo istorija: Izraelio prizu (t. y. aukščiausiu Izraelio nacionaliniu apdovanojimu) per klaidą apdovanojamas mokslininkas tėvas, nors komisija apdovanojimą iš tikrųjų skyrė sūnui. Šiai situacijai išaiškėjus, pradeda skleistis dinamiška tėvo ir sūnaus santykių istorija. Jiems kyla beveik talmudinis klausimas, kas svarbiau: tėvo pareiga sūnui ar sūnaus pareiga tėvui? O gal svarbiausia tiesa – ar prizas turėtų atitekti tikrajam laimėtojui? Kiek Talmudo moralės ir etikos studijos padės tėvui ir sūnui sprendžiant jų pačių tarpusavio santykius?

Šis intelektualus ir linksmas aukštos kinematografinės estetikos filmas Izraelyje sulaukė ypač daug susižavėjimo.

G. Jakubauskis atvykti negalės, filmą pristatys Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Judaikos skyriaus vadovė Lara Lempertienė.

Trumpai apie kino vakarą

Data rugpjūčio 23 d.
Laikas 18 val.
Vieta Konferencijų salė, V a.
Įėjimas laisvas

Kovas
P A T K Pn Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Parodos