Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Pažintis su Rytų kultūra kino juostoje
2017 m. rugsėjo 30 d. 14.00 val. 

Pažinimas – it namas su daug langų. Kuo daugiau jų atveri, tuo daugiau vidun patenka šviesos. Nacionalinės bibliotekos saugomais ištekliais galima sėkmingai pralupti daug sunkių langinių – net ir į tolimas kultūras. Rugpjūtį atsisveikinę su didžiulio žiūrovų susidomėjimo sulaukusiu Izraelio kino ciklu, norime sukauptu geru dalytis toliau. Kviečiame atvykti į dokumentinių filmų apie Korėjos menus ir žymiąją kinų operą peržiūras. Šviesa kris iš Rytų…

Atkreipiame dėmesį, kad filmai bus demonstruojami anglų kalba.


 

Tradicinės kinų operos apžvalga

Pristatome Tradicinės kinų operos studiją (angl. A View of Traditional Chinese Opera), atstovaujančią filmų kolekcijai, kurią Kinijos Liaudies Respublikos ambasada dovanojo Nacionalinei bibliotekai.

Šis filmas siekia padėti žiūrovams geriau suprasti ir įvertinti bene ankstyviausią dramos meno sritį. Apžvelgiama operos istorija nuo seniausių laikų – šį žanrą Kinijos žmonės ypač vertina jau tūkstančius metų.

Dokumentinėje juostoje taip pat analizuojami esminiai Kinijos teatro meno elementai ir teorijos bei pateikiamas išsamus žvilgsnis į kinų teatro ištakas, tipus, mokyklas, atlikimo, muzikos, šokio ir vaidmenų ypatumus.

Trukmė – 40 min.

Filmą parengė Kinijos kultūrinių mainų centras su Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministerijos Užsienio ryšių skyriumi.


Trumpai apie peržiūrą

Data rugsėjo 30 d.
Laikas 14 val.
Vieta Kino salė, V a.
Trukmė 40 min.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“ ›
Svarbu maloniai prašome gerbti vieniems kitus ir atvykti laiku; vėluojantys žiūrovai į salę nebus įleidžiami;
filmai bus demonstruojami anglų kalba

Plakatas