Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

R. Zemkausko dokumentinio filmo „Cherchez Greimas“ pristatymas ir diskusija su autoriumi
2017 m. spalio 2 d. 18.30 val. 

2017-aisiais minime Algirdo Juliaus Greimo 100-ąsias gimimo metines. Žymiojo semiotiko asmenybė – kietas riešutėlis. Lietuvai, pasauliui – panašu, net ir pačiam sau. Kad šį riešutą būtų galima jei ne perkrimsti, tai bent atidžiai apžiūrėti, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka rengia projektą „Algirdas Julius Greimas: sugrįžimai“, spalio mėnesį kviesiantį visuomenę dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Vykdydama projektą, Nacionalinė biblioteka inicijavo dokumentinės juostos apie A. J. Greimą gimimą. Kviečiame į Ryčio Zemkausko režisuoto filmo „Cherchez Greimas“ pristatymą ir susitikimą su autoriumi.

R. Zemkauskas: „Greimas pilnas prieštaravimų ir filme yra labai daug detalių, kurios tą parodo. Pavyzdžiui jam, kuris visą gyvenimą stengėsi vakarietinti ir „miestinti“ Lietuvą, staiga pasisuka gyventi kaime – ir ne šiaip troboje, o... pamatysite patys. Mėgstu, kai žiūrovas pats iššifruoja, kodėl viena ar kita yra rodoma ar sakoma. Tai juk irgi semiotika.“

Filmo kūrybinė grupė: R. Zemkauskas (režisierius), Sigita Trainauskienė (scenarijaus autorė), Gvidas Kovėra (operatorius) ir Tomas Rugys (montuotojas).

Laukiame jūsų Konferencijų salėje, V a. Įėjimas laisvas.

Nacionalinės bibliotekos projektą „Algirdas Julius Greimas: sugrįžimai“ iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.