Dažnai užduodami klausimai

Prieš pasinaudodami paslauga „Klausk bibliotekininko“, pabandykite atsakymą rasti iš karto.

Norint tapti bibliotekos skaitytoju, reikia:

1. pateikti asmenį identifikuojantį dokumentą (studentams, moksleiviams – pažymėjimą);
2. užpildyti skaitytojo registracijos kortelę. Registruojama registracijos ir informacijos punkte (II a.);
3. susipažinti su Naudojimosi biblioteka taisyklėmis.

Skaitytojo pažymėjimą įsigyti ar pasikeisti, atnaujinti registracijos duomenis galima ir elektroninių paslaugų portale www.ibiblioteka.lt.


 

Jūsų paslaugoms – bibliotekos skaityklos, viešosios erdvės, be to, galite naudotis asmeniniu nešiojamuoju kompiuteriu ir belaidžiu internetu, taip pat lankyti parodas ar kitus renginius, rengti susitikimus su kolegomis.

Skaitytojo pažymėjimas suteikia teisę naudotis bibliotekos kompiuteriais, daugiafunkciais kopijavimo, skenavimo, spausdinimo įrenginiais, užsisakyti leidinius iš saugyklų, skolintis leidinius į namus, naudotis nuotolinėmis paslaugomis (prieiga prie prenumeruojamų duomenų bazių, www.ibiblioteka.lt paslaugos).


 

Pasinaudokite paslauga „Klausk bibliotekininko“. Užduodant klausimą dėl registracijos / prisijungimo, prašom nurodyti biblioteką, kurioje skaitote, skaitytojo pažymėjimo numerį, savo vardą ir pavardę.


 
Taip.

 
Taip.

 
Apie mūsų bibliotekoje saugomus leidinius galite sužinoti naudodamiesi LNB elektroniniu katalogu. Seniau leistų knygų užsienio kalbomis (gautų bibliotekoje maždaug iki 1994 m.), kurios dar neatsispindi LNB elektroniniame kataloge, reikėtų ieškoti LNB kortelių vaizdų kataloge.

 
LNB elektroninio katalogo išplėstinės paieškos lango (kairėje ekrano pusėje) „Dalyko“ lauke siūlytume užrašyti dominančią temą. Temos formuluotę galite patikslinti pasirinkę nuorodą „Vardai ir dalykinės rubrikos“. Reikėtų nepamiršti nustatyti įrašo tipo, – rinkitės „Dalykinę rubriką“. Gautų rubrikų sąraše šalia pasirinktos temos spustelėkite mygtuką „apie“. Dokumentų (knygų) paieškai naudokite paryškintą temos formuluotę. Spustelėję klaustuką šalia jau minėto lauko „Dalykas“, rasite naudingų patarimų.

 
LNB elektroniniame kataloge radę dominantį dokumentą, spauskite mygtuką „Užsakyti“. Langelyje „Vartotojo pažymėjimo numeris“ nurodykite savo vartotojo pažymėjimo numerį ir slaptažodį. Slaptažodis yra jūsų pavardė (jei nekeitėte kitu). Spauskite mygtuką „Užsakyti“. Langelyje „Užsakymo data“ pasirinkite pageidaujamą datą. Skiltyje „Egzempliorių duomenys“ pamatysite, kokiuose bibliotekos fonduose ir skaityklose yra jus dominantis dokumentas. Pažymėkite, iš kurio fondo norėtumėte gauti leidinį. Jei užsakymas priimtas, pateikiamas sąrašas „Užsakyti dokumentai“, jame galite pasitikrinti, ar dokumentas tikrai užsakytas. Sėkmingai užsakę matysite užrašą „Užsakymas pateiktas“. Informaciją apie užsakymus galite pasitikslinti elektroninio katalogo viršutinėje meniu eilutėje suaktyvinę nuorodas „Mano sritis“ › „Mano užsakymai“.
 
Šiuo metu internetu galima užsakyti tik Bendruosiuose fonduose, Muzikos ir vizualiųjų menų, taip pat Retų knygų ir rankraščių skaityklose saugomus leidinius. Skaityklose esančių dokumentų užsakyti nereikia, – juos rasite atviruosiuose skaityklų fonduose.
 
Seniau leistų knygų užsienio kalbomis (gautų bibliotekoje maždaug iki 1994 m.), kurios dar neatsispindi elektroniniame kataloge, reikėtų ieškoti LNB vaizdų kataloge. Tačiau jų negalima užsakyti internetu. Reikia atvykti į biblioteką ir užpildyti užsakymo lapelį.

 
Nacionalinės bibliotekos svetainėje skelbiami savaitiniai bibliografinės informacijos leidiniai apie naujus ir numatomus leisti spaudinius: „Ekspresinformacija apie naujus spaudinius, išėjusius Lietuvoje“, „Numatomos leisti knygos“.

 
Jei neradote leidinio mūsų bibliotekoje, galite kreiptis į tarpbibliotekinį abonementą (TBA) ir pamėginti užsakyti knygų iš kitų bibliotekų. Ši paslauga yra mokama. Informacija apie TBA teikiama tel.: (8 5) 249 7028, (8 5) 249 7013, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

 
Bibliografinės informacijos apie Lietuvos periodikoje išspausdintus straipsnius galite rasti Bibliografinėje Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bazėje (1994–2002 m. archyvas) ir Nacionalinės bibliografijos duomenų banke (straipsniai nuo 2003 m.). Ankstesnių metų straipsnių (iki 1994 m.) reikia ieškoti spausdintinėse valstybinės bibliografijos rodyklėse „Bibliografijos žinios“ ir „Spaudos metraštis“. 

 
1998 m. pradėtas kurti Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas (NBDB), skirtas Lietuvos ir su Lietuva susijusių publikuotų dokumentų bibliografinei apskaitai. Daugiau apie NBDB kaupiamus bibliografinius įrašus › 

 
Visateksčių straipsnių, išspausdintų užsienio periodiniuose leidiniuose, reikėtų ieškoti prenumeruojamose užsienio duomenų bazėse.

 
Kartografiniai dokumentai saugomi bendruosiuose fonduose. Šių dokumentų bibliografinius aprašus su Nacionalinės bibliotekos fondų šifrais galite rasti elektroniniame kataloge, filtruose varnele pažymėję „kartografija“. Skaityti kartografinius dokumentus rekomenduojame Žiniasklaidos skaitykloje (II a.).

 
Retų knygų ir rankraščių skyriuje yra saugomos nuo 1994 m. Lietuvoje apgintos disertacijos. Bibliografinės informacijos apie mūsų bibliotekoje saugomas disertacijas galite susirasti naudodamiesi LNB elektroniniu katalogu.

 
Informaciją apie Nacionalinės bibliotekos teikiamas mokamas paslaugas ir paslaugų kainoraščius rasite tinklalapio skyriaus „Paslaugos“ poskyryje „Mokamos paslaugos“.

 
Paslaugos tikslas – suteikti trumpą informaciją. Elektroniniu paštu atsakome į klausimus apie biblioteką, jos fondus, aptarnavimo tvarką, Nacionalinės bibliotekos duomenų bazes, katalogus, dokumentų paiešką. Daugiau informacijos › 

 
Į Jūsų klausimus stengsimės atsakyti per 48 valandas, išskyrus savaitgalius ir švenčių dienas.

 
Dėl kopijų siuntimo paštu reikėtų kreiptis į tarpbibliotekinį abonementą (TBA). Tai mokama paslauga. Dokumentų dalies kopijas galite užsisakyti portale www.ibiblioteka.lt › 

 
Biblioteka genealoginės informacijos neteikia. Siūlytume kreiptis į Lietuvos valstybės istorijos archyvą adresu:
Gerosios Vilties g. 10, LT-03134 Vilnius
Tel. (8 5) 213 7482
Faks. (8 5) 213 7612
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
vasario 2017
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Artimiausi renginiai

2017 m. vasario 15 d. – 2017 m. kovo 31 d.
Lietuvos mokinių fotografijos paroda
2017 m. vasario 11 d. – 2017 m. balandžio 1 d.
11:00
Dizaino laboratorija vaikams „D Juniors | Superherojus“
2017 m. vasario 21 d.
17:00
S. Eidrigevičiaus paroda „Šaknys ir šakos“
2017 m. vasario 21 d.
18:00
Susitikimas su Stasiu Eidrigevičiumi
2017 m. sausio 4 d. – 2017 m. kovo 8 d.
18:00
Stanislovo Žvirgždo paskaitų ciklas
2017 m. vasario 22 d.
10:00
Rytmečio skaitymai: „Himno istorija vaikams“