Parodų archyvas

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta Jono Buračo tapybos paroda

Naujienos iliustracija

Nacionalinė biblioteka kviečia į jau veikiančią vieno žymiausių tarpukario ir pokario Lietuvos tapytojų, peizažo meistro Jono Buračo ankstyvosios tapybos darbų parodą „Ankstyvoji Jono Buračo tapyba“. Šioje parodoje, kaip ir visoje tapytojo kūryboje, vyrauja Lietuvos gamtos studijos, architektūros, miestelių vaizdavimas.

Skaityti daugiau...

Restauruotų kultūros vertybių paroda Nacionalinėje bibliotekoje

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta paroda, skirta Nacionalinės bibliotekos 100-mečiui ir Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus veiklos 40-mečiui.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje pristatyti „Wernerio Herzogo pasauliai“

Nacionalinėje bibliotekoje pristatyti „Wernerio Herzogo pasauliai“

Kovo 26 d. Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, pristatė vieno reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių Wernerio Herzogo kūrybą. Per ilgai trukusią sėkmingą karjerą jis praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir atvėrė platų žanrų spektrą. Jo filmuose nagrinėjama kultūrų ir gyvenamųjų aplinkų įvairovė, psichologiniai žmonių kraštutinumai. W. Herzogas žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta „Pavasario paroda 2019“

Iki balandžio 28 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečiame susipažinti su penkiolikos Vilniaus dailės akademijos (VDA) Skulptūros katedros studentų kūriniais. Šios parodos atspirties taškas – kasmetinės, žiemą vykstančios atviros Skulptūros katedros studentų kūrinių peržiūros, kurių metu vienoje erdvėje galima pamatyti visų kursų studentų darbus. Šios parodos menininkai ir jų kūriniai buvo atrinkti neapsiribojant vienu studijų kursu, kūrinius vienijančia tema ar menine kryptimi. Pasak parodos architekto Gedimino G. Akstino,  skirtingos autorių patirtys ir stiliai, patekę į vieną erdvę, gali labai netikėtai ir darniai suskambėti.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta paroda „Sutikti. NYLA portretai“

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta paroda „Sutikti. NYLA portretai“

„Sutikti kitą žmogų visada yra laimėjimas, net jeigu tu su juo ir nesutinki“, – jaukiai užtemdytoje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje atidarydamas bene pirmąją Lietuvoje „podkastų“ (tinklalaidžių) parodą sakė žurnalistas, vienas iš parodos organizatorių Karolis Vyšniauskas. Jis yra ir naujos kartos lietuvišką žurnalistiką kuriančių medijų profesionalų komandos „Nanook“ vienas iš redaktorių ir laidų vedėjas.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta A. Černiausko paroda „Blogis“

A. Černiauskas

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatoma Algimanto Černiausko abstrakčių  paveikslų paroda „Blogis“. Parodoje autorius eksponuoja monumentalius, per pastaruosius septynerius metus sukurtus paveikslus. Ekspozicijos kūriniai – stambios, spalvinės konstrukcijos, kurių ištakos – lietuvių modernios tapybos mokykla.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta fotografo A. Vasilenko paroda „This is Vilnius“

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta fotografo A. Vasilenko paroda „This is Vilnius“

Andrejus Vasilenko labiausiai žinomas už miesto tyrinėjimus „This is Vilnius“ (liet. „Tai – Vilnius“) vardu. Jo projekto pradžia – 2014 m. pradėtas asmeninis autoriaus tinklaraštis socialiniame tinkle „Facebook“. Projekto tikslai – fiksuoti Vilniaus miestą, supažindinti žiūrovus su alternatyviomis miesto istorijomis, populiarinti meninės-tiriamosios-dokumentinės fotografijos žanrą. Į personalinę Andrejaus Vasilenko parodą Nacionalinėje bibliotekoje, beje, pirmąjį šio projekto pristatymą Vilniaus mieste, gausiai susirinkusi publika dėkojo autoriui „už kitokio Vilniaus pamatymą ir parodymą“.

Skaityti daugiau...

Fotografijų paroda „Įrašai atmintyje: propilėjų restauravimo akimirkos“

Ar kada susimastei apie žmogaus vaidmenį dideliuose restauracijos projektuose? Graikijos Respublikos ambasada bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka pristatys fotografijų paroda „Įrašai atmintyje: propilėjų restauravimo akimirkos“, kurioje vaizduojamas neužmirštamas žmonių indėlis restauruojant iškilų monumentą.

Skaityti daugiau...

Paroda „Memento Mori“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje netrukus galėsite susipažinti su išskirtine ekspozicija. Bibliotekos lankytojams pristatome 8-osios Vilniaus tarptautinės dailininko knygos trienalės eksponatus. Pasak parodos kuratoriaus profesoriaus Kęstučio Vasiliūno, šių metų parodos tema „Memento Mori“ turėjo paskatinti menininkus susimąstyti ne apie artėjančią mirtį, kuri medžiaginėje plotmėje neišvengiama, bet apie gyvenimą. „Apie žmogų, kuris yra nemirtingas, kuriam žemiškas „miegas“ yra tiktai atvertos durys į amžinybę, į amžiną gyvenimą Džiaugsme. Kuriam net sunki mirtis ar prievartinė žūtis, baisiausias teroro aktas gali tapti kankinystės ir šventumo keliu į dangų. Tad nebūkime mirusieji, einantys į tamsų kapą. Būkime šviesos vaikai, laukiantys amžinojo Džiaugsmo“, – intriguojančiai šių metų dailininko knygos trienalės temą pristato prof. K. Vasiliūnas.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta paroda „Trys draugai: Damušis, Kazickas, Ambrozaitis“

Pilni energijos, drąsos ir noro veikti dėl savo mylimos tėvynės Lietuvos – tokie buvo trys iškilūs laisvės gynėjai ir rezistentai, kurių jubiliejines gimimo metines minime šiemet. Gydytojui Kaziui Ambrozaičiui – 100, verslininkui, filantropui Juozui Petrui Kazickui – 100, mokslininkui Adolfui Damušiui – 110.

Skaityti daugiau...

„Fluxus“ avilys“ atidarytas

Vakar Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta „Fluxus“ menininkų judėjimo darbų paroda „Fluxus“ avilys“. Šio judėjimo, atsiradusio praėjusio amžiaus 7-o dešimtmečio pradžioje, tikslas buvo paakinti menininkų bendruomenę kurti kartu, be to, jie kartais net ir žiūrovams nurodydavo, kaip patiems susikurti meno objektą.

Skaityti daugiau...

Konkurso „Geras dizainas 2018“ nugalėtojų darbų paroda

Kviečiame susipažinti su geriausiais pastarųjų metų Lietuvos dizaino projektų autorių ir įmonių darbais, eksponuojamais Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Paroda „Heraldika ne tik mokslas, bet ir menas“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į parodą, skirtą reikšmingai, tačiau iki šiol mažai pažįstamai dailininko Mstislavo Dobužinskio (1875–1957) palikimo sričiai – Lietuvos valstybės simbolių etalonų kūrybai. Taip pat parodoje atskleidžiama, kaip lietuviška heraldika buvo panaudojama vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūriniuose.

Skaityti daugiau...

Parodos „Bus uždrausta: Baltijos šalių knygos 1918–1940“ pristatymas visuomenei

Kovo 9 d. 12 valandą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tarptautinę parodą „Bus uždrausta: Baltijos šalių knygos 1918­–1940“ oficialiai atidarė Lietuvos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Latvijos Vyriausybės vadovas Māris Kučinskis ir Estijos premjeras Jüri Ratas. Tos pačios dienos vakarą bibliotekoje taip pat buvo surengtas išsamus šios išskirtinės parodos pristatymas plačiajai visuomenei ir šventinis susitikimas su parodos kūrėjais.

Skaityti daugiau...

Parodos „Individualistai – atkurtai Lietuvai 100“ atidarymas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pradeda renginių, skirtų atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui, minėjimo maratoną. Grupė Lietuvos dailininkų, kuriuos vienija bendros vertybės ir talpus žodis „Individualistai“, visiems meno gerbėjams dovanoja įspūdingą parodą.

Skaityti daugiau...

Paroda „Maištaujančios knygos“ ir edukaciniai renginiai

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia dalyvauti Reformacijos 500 metų jubiliejui skirtoje parodoje ir ją lydinčiuose edukaciniuose renginiuose. Paroda „Maištaujančios knygos“ – unikali istorinė paroda, skirta maištaujančioms knygoms, kurios išgyveno ne tik savo dramatišką amžių, bet dar ir visus penkis šimtus metų. Šios knygos – Reformacijos augintinės ir Reformacijos kėlėjos, puoselėtojos ir skleidėjos. Ekspozicijoje – Nacionalinės bibliotekos fonduose saugomi XVI–XVII a. spaudiniai ir rankraščiai, dėl kurių ir tarp kurių radosi ir pirmoji lietuviška Martyno Mažvydo knyga. Reformacija pristatoma kaip dinamiškas intelektualinis procesas, aktualus ir šiandienos Lietuvos kultūrai ir visuomenei. Apie senas, retas ir įdomias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės maištaujančias knygas, jų istorinę aplinką bus pasakojama ir edukaciniuose renginiuose. Susipažinkite su išsamia programa.

Skaityti daugiau...

Paroda „Vėros Šleivytės gyvenimo filma“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia susipažinti su mažai tyrinėta menininkės Veronikos Šleivytės (1906–1998) kūrybinio palikimo dalimi – jos fotografijomis. V. Šleivytė geriau žinoma kaip grafikė ir tapytoja, tačiau tarpukariu aktyviai fotografavo, prisistatydavo kaip fotografė. Taip pat ji buvo moterų dailininkių bendrijos lyderė, išbandė jėgas kaip parodų kuratorė, buvo minima kaip puiki pedagogė. Parodoje eksponuojami darbai yra vertinga medžiaga, atspindinti tarpukario menininkės-moters identiteto paieškas, lyties, savistabos ženklus, atskleidžiamus per fotografiją, moters vaidmenį meno lauke ir meno institucijų veiklą 4–6 dešimtmetyje. Autorės kūrybinis palikimas saugomas Kupiškio etnografijos muziejuje.

Skaityti daugiau...

A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms skirti renginiai

Šiemet Lietuva švenčia 100-ąsias Algirdo Juliaus Greimo gimimo metines. Minėdama šią sukaktį, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka rengia projektą „Algirdas Julius Greimas: sugrįžimai“ ir spalio mėnesį kviečia visuomenę dalyvauti įvairiuose renginiuose. Semiotikas, kalbotyrininkas, mitologas, publicistas, rezistentas, pabėgėlis, lietuvis ir prancūzas – planuojamais susitikimais sieksime atskleisti visus šios išskirtinės asmenybės vaidmenis. Pristatome išsamią programą.

Skaityti daugiau...

Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Parodos

2019 m. rugpjūčio 20 d. – rugsėjo 22 d.
Baltijos kelio 30-mečiui skirta fotografijų paroda „(Ne)lokali istorija“
2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. rugpjūčio 7 d. – rugsėjo 29 d.
N. Dirvianskytės tapybos paroda „Naivusis menas – pilnas gyvybės“
2019 m. liepos 1 d. – rugpjūčio 31 d.
Paroda „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“
2019 m. rugpjūčio 2 d. – rugsėjo 22 d.
Paroda „Konstruoti Niujorką“
2019 m. sausio 7 d. – rugsėjo 22 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. rugpjūčio 16 d. – rugpjūčio 31 d.
Piešinių konkurso „Svajoju... skraidyti!“ paroda

Kinas

2019 m. rugpjūčio 27 d.
18:00
Nepatogus kinas | Irano reivas
2019 m. rugpjūčio 29 d.
18:00
Nepatogaus kino klasė | Kai ateina karas