Parodų archyvas

Nijolės Dirvianskytės tapybos paroda „Naivusis menas – pilnas gyvybės“

Naujienos iliustracija

2019 m. rugpjūčio 7 d. – rugsėjo 29 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo eksponuojama Nijolės Dirvianskytės (g. 1944) – menininkės, tautodailininkės ir vienos ryškiausių Lietuvos naiviojo meno atstovių – tapybos paroda.

Skaityti daugiau...

Paroda „Konstruoti Niujorką“

Naujienos iliustracija

Parodoje dalyvaujantys menininkai: Wei-Li Yeh, John Divola, Ulrich Wüst, Barbara Kasten, Marijonas Baranauskas, Romualdas Rakauskas, Itsuko Hasegawa. Kuratorė Gerda Paliušytė.

Skaityti daugiau...

Fotografo Antano Sutkaus paroda „Vilniaus (re)kolekcija“

Naujienos iliustracija

„Aš gimiau, kai fotografijai suėjo šimtas metų“, – sako A. Sutkus, šiemet švenčiantis 80-mečio sukaktį. Gimė jis nelengvu laiku, 1939 m. birželio 27 d. Kluoniškiuose, Kauno apskrityje. Sudėtingais laikais Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką, bet vėliau atsiskleidė ne kaip reporteris, o kaip meninės fotografijos kūrėjas, savo šaliai nusipelnęs ir tuo, kad tapo Lietuvos fotografijos meno draugijos įkūrimo iniciatoriumi, ilgamečiu jos vadovu bei globėju.

Skaityti daugiau...

Paroda „Ankstyvoji Jono Buračo tapyba“

Naujienos iliustracija

Nacionalinė biblioteka kviečia į vieno žymiausių tarpukario ir pokario Lietuvos tapytojų, peizažo meistrų Jono Buračo ankstyvosios tapybos parodą. Šio tapytojo kūryboje vyrauja Lietuvos gamtos studijos, architektūros, miestelių vaizdavimas. Nors J. Buračo kūrybos pagrindas – realistinė aliejinė tapyba ir akvarelės, jose suskamba ir impresionistinė tapybos maniera, didelė svarba teikiama šviesos studijoms, atidžiam natūros, sezonų kaitos stebėjimui.

Skaityti daugiau...

„Pro captu lectoris“ – restauruotų kultūros vertybių paroda Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Nacionalinėje bibliotekoje pristatoma paroda, skirta Nacionalinės bibliotekos 100-mečiui ir Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus veiklos 40-mečiui.

Skaityti daugiau...

„Wernerio Herzogo pasauliai“ – fotografijų paroda ir filmai

Nacionalinėje bibliotekoje pristatyti „Wernerio Herzogo pasauliai“

Werneris Herzogas, vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, sukūrė nemažai vaidybinių ir dokumentinių filmų, gavusių daugybę apdovanojimų ir nominacijų. Per ilgai trukusią sėkmingą karjerą W. Herzogas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir atvėrė platų žanrų spektrą. Jo filmuose nagrinėjama kultūrų ir gyvenamųjų aplinkų įvairovė, psichologiniai žmonių kraštutinumai. Jis žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

Skaityti daugiau...

„Pavasario paroda 2019“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į „Pavasario parodą 2019“, kurioje pristatomi Vilniaus dailės akademijos (VDA) Skulptūros katedros studentų kūriniai.

Skaityti daugiau...

Paroda „De horribilibus monstris“: fantastiniai gyvūnai bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyrius parengė parodą ir kviečia susipažinti su fantastiniais gyvūnais ir jų atsiradimu bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Paroda „Sutikti. NYLA portretai“

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta paroda „Sutikti. NYLA portretai“

„Žurnalistika, kaip reta kita profesija, leidžia sutikti žmogų. Mikrofonas tarp dviejų pirmą kartą susitikusiųjų pakeičia erdvę. Jie pradeda kalbėtis“, – sako parodos organizatoriai „Nanook“, naujos kartos lietuvišką žurnalistiką kurianti medijų profesionalų komanda.

Skaityti daugiau...

Algimanto Černiausko paroda „Blogis“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatoma Algimanto Černiausko abstrakčių paveikslų paroda „Blogis“ – viena didžiausių tapybos ekspozicijų Vilniuje šiais metais. Ši paroda – tai stichinės tapybos reginys, joje eksponuojami monumentalūs, per pastaruosius septynerius metus sukurti paveikslai.

Skaityti daugiau...

Paroda „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“

Naujienos iliustracija

2018 11 08–2018 12 05

Literato ir visuomenės veikėjo Urijos Kacenelenbogeno 1914 m. rašytais žodžiais, „Lietuva su visais jos miestais ir miesteliais yra išsiuvinėta mūsų, žydų, karčemų, krautuvėlių, siuvėjų ir batsiuvių dirbtuvių, kalvių ir mūrininkų, iš kaimo į kaimą ėjusių smulkių prekeivių, ji yra įaugusi į mūsų žydišką sąmonę“.

Skaityti daugiau...

Paroda „This is Vilnius“

Naujienos iliustracija

Projekto „This is Vilnius“ pradžia – 2014 m. pradėtas asmeninis autoriaus tinklaraštis „Facebook“ socialiniame tinkle, šiandien turintis beveik 7 tūkst. sekėjų. Projekto tikslai – fiksuoti Vilniaus miestą, supažindinti žiūrovus su alternatyviomis miesto istorijomis, populiarinti meninės-tiriamosios-dokumentinės fotografijos žanrą. Personalinė Andrejaus Vasilenko paroda Nacionalinėje bibliotekoje – pirmasis šio projekto pristatymas Vilniaus mieste.

Skaityti daugiau...

Paroda „Įrašai atmintyje: propilėjų restauravimo akimirkos“

Naujienos iliustracija

Ar kada susimastei apie žmogaus vaidmenį dideliuose restauracijos projektuose? Graikijos Respublikos ambasada bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka pristatė fotografijų parodą „Įrašai atmintyje: propilėjų restauravimo akimirkos“, kurioje vaizduojamas neužmirštamas žmonių indėlis restauruojant iškilų monumentą.

Skaityti daugiau...

Paroda „Memento Mori“

Naujienos iliustracija

Trienalė yra tęstinis tarptautinis edukacinis projektas. Šio projekto parodos yra tarp svarbiausių „dailininko knygos“ parodų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Trienalė aktuali jos dalyviams ir žiūrovams dėl kelių priežasčių – pirmiausia dėl labai aukštos eksponatų kokybės, taip pat dėl augančio visuotinio susidomėjimo „dailininko knyga“ kaip tarpdisciplininiu menu, kurį gali kurti visų sričių menininkai, studentai ir net vaikai. Nacionalinėje bibliotekoje šiuolaikinės „dailininko knygos“ bus eksponuojamos kartu su senaisiais bibliotekos dokumentais „Memento Mori“ tema.

Skaityti daugiau...

Paroda „Trys draugai: Damušis, Kazickas, Ambrozaitis“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato parodą, skirtą trims asmenybėms – Adolfui Damušiui, Juozui Petrui Kazickui ir Kaziui Ambrozaičiui, reikšmingai jungiančioms tarpukario nepriklausomą Lietuvos Respubliką su dabartine.

Skaityti daugiau...

Paroda „Fluxus“ avilys“

„Fluxus“ – XX a. 7-ojo dešimtmečio pradžioje susikūręs tarptautinis avangardinio meno judėjimas, kuriame svarbų vaidmenį atliko ir lietuvis išeivis Jurgis Mačiūnas (George Maciunas). Šio judėjimo atstovai siekė ne tik iš esmės reformuoti išsisėmusį ir komercinį tapusį anuometinį meną, bet ir apskritai sudrebinti kultūros pagrindus.

Skaityti daugiau...

Konkurso „Geras dizainas 2018“ nugalėtojų darbų paroda

Naujienos iliustracija

Kviečiame susipažinti su geriausiais pastarųjų metų Lietuvos dizaino projektų autorių ir įmonių darbais, eksponuojamais Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Paroda „Heraldika ne tik mokslas, bet ir menas“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į parodą, skirtą reikšmingai, tačiau iki šiol mažai pažįstamai dailininko Mstislavo Dobužinskio (1875–1957) palikimo sričiai – Lietuvos valstybės simbolių etalonų kūrybai. Taip pat parodoje atskleidžiama, kaip lietuviška heraldika buvo panaudojama vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūriniuose.

Skaityti daugiau...

Paroda „Bus uždrausta: Baltijos šalių knygos 1918–1940“

Naujienos iliustracija

Parodoje „Bus uždrausta: Baltijos šalių knygos 1918–1940“ plačiai apžvelgiama Latvijos, Estijos ir Lietuvos knygų leidybos veikla XX a. tarp dviejų pasaulinių karų. Palyginti trumpas nepriklausomybės laikotarpis sudarė sąlygas knygų leidybos raidai. XX a. 3-iajame ir 4-ajame dešimtmečiuose visose trijose Baltijos valstybėse suklestėjo nacionalinė knygų leidyba.

Skaityti daugiau...

Paroda „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“

Naujienos iliustracija

Vienas svarbiausių projekto „Šimtas reikšmingiausių knygų vaikams ir Lietuvai“ rezultatų ­– parengtas ir išleistas katalogas, tapęs ir svarbiu istoriniu dokumentu, ir dovana Lietuvos jubiliejui.

Skaityti daugiau...

Gruodis
P A T K Pn Š S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Parodos

2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. lapkričio 7 d. – gruodžio 15 d.
Paroda „Jie kūrė mūsų biblioteką“
2019 m. lapkričio 25 d. – sausio 4 d.
Paroda „Nous avons l‘honneur de vous faire part...“
2019 m. spalio 9 d. – gruodžio 31 d.
Paroda „Verba volant, scripta manent“: iš Nacionalinės bibliotekos lobyno“
2019 m. lapkričio 5 d. – sausio 19 d.
Piešinių konkurso „Knygų namų šviesa. Nacionalinei bibliotekai – 100“ paroda
2019 m. lapkričio 22 d. – sausio 19 d.
Tapybos paroda „Penki regionai”