Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Rekonstrukcija

Rekonstrukcijos pradžia. 2008 m. rugsėjo 29 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir AB „YIT Kausta“ sudarė sutartį dėl Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pagrindinio pastato rekonstrukcijos.

Rekonstrukcijos eiga ir pabaiga. Sutartis turėjo būti įgyvendinta iki 2011 m. birželio 30 d., tačiau prasidėjus ekonominei krizei sutriko finansavimas, todėl buvo pasirašytas papildomas susitarimas pratęsti projekto įgyvendinimą iki 2016 m. birželio 30 d. Vėliau susitarimas pratęstas iki 2016 m. rugsėjo 1 d., kadangi buvo pasirašyta sutartis dėl papildomų fasado rekonstrukcijos darbų.

Finansinė ataskaita. Rekonstrukcija vykdyta Valstybės investicijų programos lėšomis ir iš dalies finansuota Europos Sąjungos sanglaudos fondo, taip pat Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Bendra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pagrindinio pastato rekonstrukcijos vertė – 25 910 125 eurai.

Architektūra ir dizainas. Nacionalinės bibliotekos rekonstrukcijos projekto autoriai – UAB „Jungtinės architektų dirbtuvės“, projekto vadovė – Leonilė Majerienė, projekto dalies vadovas – Arūnas Andrašiūnas. Interjero dizainu rūpinosi architektūros studijos „2XJ“ architektai Jokūbas Jurgelis, Laimis Valančiūnas ir Jurga Marcinauskaitė.

Bibliotekos pagrindinio pastato atidarymas. Pagrindinis bibliotekos pastatas vėl atvėrė duris visuomenei 2016 m. rugsėjo 2 d. Nacionalinės bibliotekos lankytojai iš karto buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves, džiazo koncertą, kitus renginius. 

Plačiau apie tai:

Atsinaujinusi biblioteka. Baigus rekonstrukciją, Nacionalinės bibliotekos plotas gerokai padidėjo. Naują bibliotekos veiklos etapą atspindi šūkis „Skaitytojui reikia ne tik knygų – biblioteka atvira ne tik skaitytojui“. Nacionalinė biblioteka tapo atvira, joje atsirado 400 individualių darbo vietų ir daugiau inovacinių erdvių, skirtų netradiciniams projektams, bendravimui ir kūrybai.

Lankytojų aptarnavimas. Nacionalinės bibliotekos veikla plėtojama ir erdvės įsikuria pamažu, bet žadama daug naujovių. Bibliotekos darbo laikas ›