Telefonas Klaustukas Sitemap

Mokymai

Nacionalinė biblioteka siūlo mokymus įvairiomis temomis. Susipažinkite su valdžios institucijų bei kasdienėmis elektroninėmis paslaugomis, išmokite naudotis paieška duomenų bazėse, susirasti reikalingus Lietuvos teisės aktus, teismų praktikos bylas ar kitą medžiagą. Mokymai nemokami, tačiau būtina registruotis.

Nuotoliniai mokymai vyksta per „Microsoft Teams“ programą. Užsiregistravę gausite nuorodą, prie jos prisijungę galėsite dalyvauti mokymuose. Jų trukmė iki 1,5 valandos. Numatytas mokymų laikas netinkamas? Suburkite trijų ar daugiau žmonių grupę ir susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. – suderinsime jums patogų laiką.

Tam tikri mokymai bibliotekoje organizuojami pagal išankstinį susitarimą, esant poreikiui ir susidarius 4–10 asmenų grupei. Mokymų trukmė iki vienos valandos. Norite užsakyti mokymus, turite klausimų ar pasiūlymų? O gal negalėsite dalyvauti ir norite atšaukti rezervaciją? Susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Artimiausi mokymai

2023 m. lapkričio mėnesio nuotoliniai mokymai

 • Informacinis raštingumas: elektroninės paslaugos kasdieniams poreikiams
  Lapkričio 7 d. 14.00-15.00 val. (Registracija ›)
 • Duomenų bazės mokslo darbams: paieška ir galimybės
  Lapkričio 13 d. 14.00-15.30 val. (Registracija ›)
 • Biblioteka kitataučiams. Informacinis raštingumas: elektroninės paslaugos kasdieniams poreikiams (Rusų kalba)/ Библиотека для иностранцев. Информационная грамотность: электронные услуги для повседневных нужд
  Lapkričio 14 d. 10.00-11.00 val. (Registracija ›
 • Bibliografinės informacijos tvarkymo programos „Zotero“ ir „Mendeley“
  Lapkričio 16 d. 14.00-15.30 val. (Registracija ›
 • Medijų ir informacinis raštingumas: renkamės, vertiname, valdome. 1 dalis
  Lapkričio 20 d. 10.00-11.30 val. (Registracija ›
 • Informacinis raštingumas: elektroninės valdžios paslaugos
  Lapkričio 21 d. 10.00-11.00 val. (Registracija ›)  
 • Medijų ir informacinis raštingumas: renkamės, vertiname, valdome. 2 dalis
  Lapkričio 22 d. 10.00-11.30 val. (Registracija ›
 • Muzikinė geografija. 3 dalis. Pietų Europa 
  Lapkričio 23 d. 14.00-15.30 val. (Registracija ›

Mokymų aprašymai

Bibliografinės informacijos tvarkymo programos „Zotero“ ir „Mendeley“

Pristatomos nemokamos bibliografinės informacijos tvarkymo programos, skirtos kaupti, sisteminti ir dalintis bibliografine informacija bei sudaryti literatūros sąrašus moksliniuose darbuose. Sužinosite, kaip jas įsidiegti kompiuteryje, kokios jų pagrindinės funkcijos ir pagrindiniai programų panašumai ir skirtumai.

Biblioteka kitataučiams. Informacinis raštingumas: elektroninės paslaugos kasdieniams poreikiams (rusų kalba)

Pristatomos elektroninės paslaugos kasdieniams poreikiams kitataučiams ir karo pabėgėliams Lietuvoje. Supažindinama su buities, transporto, laisvalaikio, savirealizacijos, socializacijos, psichologinės pagalbos elektroninėmis paslaugomis.

Библиотека для иностранцев. Информационная грамотность: электронные услуги для повседневных нужд. Обучение представляет дистанционно доступные электронные услуги для удовлетворения основных повседневных потребностей иностранцев и военных беженцев в Литве. Представляются электронные услуги быта, транспорта, досуга, самореализации, социализации, психологической помощи.

Duomenų bazės moksliniams darbams: paieška ir galimybės

Pristatomos bibliotekos prenumeruojamos užsienio duomenų bazės moksliniams darbams rašyti. Susipažinkite su plačiausiai naudojamomis duomenų bazėmis EBSCO ir JSTOR, sužinokite, kaip jose veikia paieška, kokios pagrindinės funkcijos ir galimybės duomenų bazėmis naudojantis ne tik bibliotekoje, bet ir namuose. Taip pat susipažinsite su tarptautinių organizacijų bei lietuviškomis duomenų bazėmis.

Informacinis raštingumas: elektroninės paslaugos kasdieniams poreikiams

Pristatomos nuotoliniu būdu prieinamos, pasiekiamos arba užsakomos elektroninės paslaugos pagrindiniams kasdieniams poreikiams patenkinti. Detaliau supažindinama su buities, transporto, laisvalaikio, savirealizacijos, socializacijos, psichologinės pagalbos elektroninėmis paslaugomis.

Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos

Pristatomos per elektroninės valdžios vartus prieinamos elektroninės paslaugos. Supažindinama su svarbiausiomis elektroninių paslaugų teikėjų svetainėmis.

Išgirskite: muzika duomenų bazėje „Naxos Music Library“

Muzikos duomenų bazėje „Naxos Music Library“ galima klausytis pačios įvairiausios muzikos: klasikinės, džiazo, pasaulio folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko ir kitų muzikos įrašų. Mokymuose susipažinsite su muzikos kūrimo, atlikimo ir prodiusavimo programomis „AbletonLive“ ir „GarageBand“: jų kūrybiniais ir techniniais aspektais, garso takelių kūrimu, įrašinėjimo procesu ir įrašų redagavimo priemonėmis, taip pat pristatysime trumpą prodiusavimo įvadą.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuotolinės paslaugos

Mokymų metu supažindinsime su Nacionalinės bibliotekos nuotolinėmis paslaugomis, sužinosite, kaip ieškoti leidinių portale ibiblioteka.lt, kuo ypatingas Lietuvos skaitmenino kultūros paveldo portalas epaveldas.lt, ką galima rasti bibliotekos socialiniuose tinkluose Facebook ir YouTube bei kaip tinkamiausiai paženklinti skaitmeninį objektą, kurį planuojate skelbti internete (Creative Commons licencijos ir kūrinių ženklinimas).

Medijų ir informacinis raštingumas: renkamės, vertiname, valdome

Dviejų dalių mokymų ciklas.
Pirmos dalies mokymuose sužinosite, kuo skiriasi informacinis raštingumas nuo medijų raštingumo, taip pat išgirsite apie medijų įvairovę bei naujas jų formas ir kodėl tradicinė žiniasklaida nebėra tokia aktuali. Bus gilinamos žinios apie neteisingos informacijos tipologiją, propagandą ir šio termino priešistorę: kokiais pavidalais ir kokiu tikslu ji plinta tam tikrose visuomenės srityse, aptarsime jos teigiamas ir neigiamas puses, nagrinėsime, kuo skiriasi propaganda nuo dezinformacijos ir kokie yra jų analizės būdai.
Antros dalies mokymuose bus nagrinėjama, kas yra naujienos, kokie yra jų atrankos kriterijai, kodėl netikrų naujienų internetinėse platybėse yra žymiai daugiau negu tikrų. Išgirsite patarimų, kaip atskirti dirbtinio intelekto sukurtas nuotraukas, kaip atpažinti netikras paskyras ir, kas tie troliai su botais, egzistuojantys dezinformacijos srautuose. Bus aptarta, kaip medijos veikia mūsų mąstymą ir kodėl mes tampame priklausomi nuo jų bei bus atskleistos pagrindinės taisyklės, kaip pasirinkti patikimus informacinius šaltinius, juos kritiškai vertinti ir valdyti.

Muzikinė geografija

Penkių muzikinės antropologijos paskaitų-mokymų dalyviai, klausydamiesi reprezentatyvių pristatymų ir muzikinių įrašų bei mokydamiesi juos atrasti iš duomenų bazių „Europeana“, „Naxos Music Library“, Nacionalinės bibliotekos muzikos fondų ir kitų šaltinių, susipažins su penkiais – Šiaurės, Pietų, Vakarų, Centrinės bei Pietryčių Europos muzikiniais regionais, jų skirtumais, pagilinsite Europos etninės muzikos istorijos žinias bei mokysitės pažinti Europos muzikinio paveldo ryšį su žemyno gyventojų gyvenimo būdu, istorija, kraštovaizdžiu ir etnogeneze.

Pažintis su natografijos programa „Sibelius“

Mokymuose išmoksite programos funkcionalumo pagrindų, susipažinsite su pagrindinių programos įrankių panaudojimu. Baigę mokymus žinias galėsite pritaikyti savo poreikiams: muzikos teorijos ar muzikinio rašto įsisavinimui, klausos lavinimui, muzikos instrumentų ir tembrų pažinimui, muzikinio teksto rašymui, naudojant MIDI klaviatūras, kūrinių aranžavimui, kūrybai, leidybai ir kt.

Pažintis su notacijos programa „Finale“

Pristatomi pagrindiniai darbo su notacijos programa „Finale“ ypatumai, programos veikimo principai, jos paskirtis ir panaudojimo galimybės. Bus atliekamos praktinės užduotys: natografiškai užrašysime nurodytą pavyzdį, išbandysime skirtingus natų įvedimo, atkūrimo ir formatavimo būdus. Mokymai skirti tiek pradedantiems (skaitantiems muzikos raštą), tiek pažengusiems: pedagogams, norintiems savarankiškai pasiruošti metodinę medžiagą ar pedagoginį repertuarą, muzikos mėgėjams, atlikėjams, ketinantiems naudoti notacijos programą muzikos kūrimui, aranžavimui ar mokymuisi.

Posistemės „Teisės aktai“ ir „Teisėkūra“ lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“  
 • Posistemių „Teisės aktai“ ir „Teisėkūra“ paieškos filtrai (apžvelgiami visi paieškos filtro laukai);
 • Atliktos paieškos rezultatai, rezultatų tikslinimas, užklausos prenumerata ir išsaugojimas, prenumerata pagal temas;
 • Teisės akto dokumentas (ryšiai su kitais dokumentais, redakcijos, įrankių juosta prie straipsnių);
 • Teisės akto projekto informacija, palyginimo įrankis;
 • „Infolex“ ES teisės aktų posistemė – paieška, rezultatai, dokumentas;
 • Individualūs katalogai.
Posistemė „Teismų praktika“ – bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“
 • Kaip susirasti reikalingas bylas naudojant įvairius „Infolex“ teismų praktikos posistemės paieškos filtrus;
 • Paieška tarp jau rastų rezultatų, rezultatų analizė, kokia informacija pateikiama rezultatuose;
 • Bylos citavimo vizualizacija, citavimo kontekstas;
 • „Infolex“ ES praktikos posistemė – paieška, rezultatai, dokumentas;
 • Skaičiuoklės, žodynai.
Sutartinės: kas, kaip, kur ir kodėl?

Susipažinsite su sutartinėmis įdomesniu, gilesniu – antropologiniu požiūriu. Išmoksite atskirti populiariausių tipų sutartines, susipažinsite su žanro kilmės teorijomis, istoriniu kontekstu, ryškiausių tyrėjų įžvalgomis apie žanro mistifikuojamas savybes, kaip ir kokia kultūrinė sankloda lėmė lyčių diferenciaciją. Paskaitoje pateikiama nuorodų į autentiškus sutartinių garso įrašų informacinius šaltinius.