Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Virtualios parodos

 • Virtuali paroda „Ne reklama, bet faktas!“

  Video iliustracija

  Šiuolaikinė reklama, kaip ją šiandien suprantame, kaip ir visi modernūs dalykai į Lietuvą atkeliavo XIX–XX amžių sandūroje. Sakysite, per drąsu reklamą taip jauninti, juk įvairūs verslai reklamavosi ir anksčiau. Tačiau tai buvo labiau informaciniai skelbimai, informuojantys apie prekių ar paslaugų prieinamumą, o jų motyvacija buvo labai paprasta – pigu ir kokybiška. „Šiuolaikinė reklama prasidėjo tuomet, kai reklaminis pranešimas liovėsi būti spontanišku skelbimu ir tapo „sufabrikuota naujiena“ (Daniel Boorstin). XX amžiuje pirkėjui pasakyti, kad prekė yra geriausia ir veiksmingiausia nebepakako.

  Skaityti daugiau
 • Atnaujinta virtuali paroda „Kelmė yra mano Lietuva ir mano Jeruzalė“

  Video iliustracija

  Icchokas Meras – žymus rašytojas ir ypatingo likimo žmogus. Rašytojas gimė 1934 m. spalio 8 d. Kelmės žydų šeimoje. Dar anksti vaikystėje neteko tėvų. Jis pats dėl laimingo atsitiktinumo liko gyvas. I. Meras užaugo skurdžiai gyvenančioje daugiavaikėje lietuvių Juozo ir Bronės Dainauskų šeimoje, kuri nepabijojo nacių okupacijos metais priimti į namus žydų vaiką. B. Dainauskienė Icchoką pakrikštijo ir užregistravo lietuvišku vardu ir pavarde. Taip Icchokas tapo Algirdu – septintu Dainauskų vaiku.

  Skaityti daugiau
 • Virtuali paroda „Žvilgsnis iš praeities“

  Video iliustracija

  Tarpukario Lietuvoje populiariausiu fotografijos žanru studijose tapo portretas. Komercinė portretų forma turėjo būti iškart atpažįstama ir greitai apžvelgiama. Studijiniai portretai nebuvo labai aukšto meninio lygio, bet tenkino masinį norą fotografuotis, juo būdavo perteikiamos schematiškos pozuotojo ypatybes. Ekonominė ir kultūrinė produkcija turėjo reikšmės atvaizdo vizualiam pasakojimui ir turiniui, o komerciniu būdu ir tikslu gaminamas atvaizdas buvo suniveliuojamas iki itin elementarių raiškos priemonių.

  Skaityti daugiau
 • Virtuali paroda „Sausio 13-oji ir Nacionalinė biblioteka“

  Video iliustracija

  2021 metais Lietuva minėjo Lietuvos laisvės gynimo 30-metį. Norėdami priminti ir prisiminti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotojų parodytą iniciatyvą ir pilietiškumą, kviečiame į atnaujintą virtualią parodą „Sausio 13-oji ir Nacionalinė biblioteka“.

  Skaityti daugiau
 • Virtuali paroda „Lietuvių išeivijos žiniasklaidos lūžiai po 1990 m.“

  Video iliustracija

  2020 m. liepos 17 d. minima Pasaulio lietuvių vienybės diena. Šia proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia pasidomėti lietuvių išeivijos žiniasklaida – skaitytojams Lietuvoje ir visame pasaulyje pristatoma nauja virtuali paroda „Lietuvių išeivijos žiniasklaidos lūžiai po 1990 m.“ Žodis „išeivis“ parodoje vartojamas plačiausia prasme: išeivis – kas iškeliavęs į kitą valstybę gyventi.

  Skaityti daugiau