Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Parodos

  • 2024 m. rugsėjo 2 d.

    Nebylūs praeities liudytojai: senoji XIX a. pabaigos–XX a. pradžios fotografija Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rinkiniuose

    Video iliustracija

    Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyrius pristato parodą, skirtą senajai XIX a. pabaigos–XX a. pradžios fotografijai. Pagrindinis dėmesys – archyviniam portretui.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. rugsėjo 5 d.

    Monikos Jagusinskytės paroda „Valgymo Ritas“

    Video iliustracija

    – Ar panašu, kad man šakutės reikia? Mano sąžinės netemdo joks šešėlis, mano rankos švarios kaip šaltinio vanduo.

    Ragana godžiai ranka valgo kiaušinienę. Tuo metu Vladas atneša Saulei laiškų ir vieną siuntos dėžę. Saulė laiškais nesusidomi, bet dėžę pasilieka, skaito atvirutę.

    – „Nepamiršk mums paskambinti. Šilti linkėjimai, Taurės žvaigždynas.

    Saulė atidaro dėžę, o ten – liežuvis.

    Gudru!

    – Kvaila.

    – Kam trūksta žodžių?

    – Mums trūksta kūno!

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. rugpjūčio 12 d.

    Aleksandro Šiekštelės fotografijų paroda „Scosso vive“

    Video iliustracija

    Rugpjūčio 12 d. 17 val. kviečiame į fotografo Aleksandro Šiekštelės parodos „Scosso vive“ (liet. „Sudrebinti gyvenimai“) atidarymą.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. rugpjūčio 8 d.

    Paroda „Šiuolaikinės estų vaikų knygų iliustracijos“

    Video iliustracija

    2024-uosius Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga paskelbė Estų literatūros metais. Šia puikia proga Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatomi šiuolaikinių estų autorių kūriniai bei jų iliustracijos.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. rugpjūčio 1 d.

    Ekspozicija „Vilties Prezidentas Stasys Lozoraitis“

    Video iliustracija

    Sovietų Sąjungai 1940 m. okupavus Lietuvą, Stasiui Lozoraičiui jaunesniajam buvo vos šešiolika metų. Augęs Lietuvai nusipelniusioje Lozoraičių šeimoje, kurios nariai iš kartos į kartą kūrė laisvą valstybę, šią misiją iš tėvų ir senelių perėmė ir S. Lozoraitis. Dirbdamas Lietuvos pasiuntinybėse prie Šventojo Sosto ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, diplomatas svariai prisidėjo, jog 1990 m. kovo 11 d. būtų atkurta Lietuvos nepriklausomybė.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. liepos 8 d.

    Paroda „Tel Avivo pakrantės meditacija :מים“

    Video iliustracija

    Nuo liepos 8 d. kviečiame apžiūrėti fotografo Giedriaus Jokubauskio nuotraukų seriją „Tel Avivo pakrantės meditacija“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro skaitykloje (V a.). Nuotraukose tyrinėjamas ryšys tarp Izraelio, žydų tradicijos ir Viduržemio jūros regiono. Šiame projekte Izraelis įsivaizduojamas kaip galinga metafora – vieta, kurioje gyvenimo intensyvumas padidėja.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. liepos 2 d.

    Ramybės Glinskytės ir Gintaro Znamierowskio paroda „Ateities nuojauta“

    Video iliustracija

    1994 m. rugpjūčio 9 d. „Lietuvos aido“ galerijoje buvo atidaryta Ramybės Glinskytės ir Gintaro Znamierowskio tapybos paroda. Anuomet spaudoje rašyta: „Neįprasta ekspozicija sukėlė nuostabą ir sumaištį tarp meno mylėtojų. Parodos neįmanoma vertinti vienu požiūriu: teisus bus romantiškas estetas, pareiškęs, jog tai neskoninga, teisus bus ir postmodernus konceptualistas, teigdamas, jog šie paveikslai ‒ „pats tas“, beprecedentinis drąsių idėjų ir dar mažai naudotų plastinių formų produktas.“ (Grigoravičienė, Erika. Kas yra laimė ir kur slypi blogio šaknys? 7 meno dienos, 1994 m. rugpjūčio 12 d., p. 3.)

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. birželio 26 d.

    Paroda „Išblokštieji: pasitraukimo į Vakarus patirtys 1944–1952 metais“

    Video iliustracija

    „Dešimtis tūkstančių lietuvių iš savo tėvynės išbloškė komunistų teroras. Jis buvo toks baisus, kad lietuviai paliko savo pastoges, savo santaupas, savo iš tėvų paveldėtus ūkius, viską, ką turėjo, kad tik galėtų gelbėti savo ir savo šeimos gyvybes“,– 1980 m. Čikagoje išleistos knygos „Bėgome nuo teroro: iš tėvynės išblokštųjų atsiminimai“ įžangoje rašo JAV lietuvis kunigas, žurnalistas Juozas Prunskis.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. birželio 12 d.

    Natalijos Dydenko paroda „Tango su realybe“

    Video iliustracija

    Šių metų sezoną Palangos vasaros skaityklos lauko ekspozicijoje pristatoma Natalijos Dydenko paroda „Tango su realybe“.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. birželio 12 d.

    Urtės Lagunavičiūtės paroda „Dedicated to Blue“

    Video iliustracija

    Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla jau atvira lankytojams ir nuo birželio 12 d. kviečia apžiūrėti Urtės Lagunavičiūtės parodą „Dedicated to Blue“ (liet. „Dedikacija mėlynai“).

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. gegužės 25 d.

    Paroda „Krasnucha. Rajonas, kurio nėra?“

    Video iliustracija

    Savanorių prospekto kreivė rėžia pietvakarinę Vilniaus dalį ir galiausiai kerta miesto ribą. Tačiau, prieš įsukdamas į žiedinės sankryžos centrifugą, kelias veda trumpa, savitą reputaciją įgijusia atkarpa „Krasnucha“. Kiek miestiečių ar atvykėlių yra girdėję šį pavadinimą, bet niekada nematė reikalo stabtelėti, apsidairyti ir įsižiūrėti, ką slepia pastatų ir įsitikinimų fasadai?

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. birželio 1 d.

    Ekspozicija „Istorijos už kampo. Skiriama Kęstučio Kasparavičiaus sukakčiai paminėti“

    Video iliustracija

    Paroda pratęsiama iki liepos 21 d.

    Knygų vaikams kūrėjo Kęstučio Kasparavičiaus 70-ies metų jubiliejui paminėti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatomos dailininko iliustracijos iš „Illustrariumo“ kolekcijos, Tarptautinėje Bolonijoje vaikų knygų mugėje vykusios Lietuvos iliustruotojus pristatančios parodos (2011) ir kūrybinių dirbtuvių, vestų Knygų šalies erdvėje, Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje (2002–2023).

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. birželio 3 d.

    Vilniaus dailės akademijos magistrantų baigiamųjų darbų paroda „Dezorientacijos tyrinėjimas: vizuali kelionė“

    Video iliustracija

    Tai kvietimas į vaizdinę kelionę per Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, Prospekto galeriją ir Vilniaus fotografijos galeriją. Parodoje daugiausia dėmesio skiriama dezorientacijos, archyvavimo ir kraštovaizdžio tyrinėjimui. Menininkai analizuoja ir interpretuoja šias temas, remdamiesi savo asmenine patirtimi nuolatiniame informacijos kaupimo sraute.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. gegužės 28 d.

    Paroda „Jūra – Yura. Kodo Chijiiwos fotografija“

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. gegužės 6 d.

    Paroda „Aukso pažadas: popierinių pinigų istorijos“

    Video iliustracija

    Pradžioje buvo metalas ir to metalo buvo pernelyg daug, kad atsiskaityti būtų patogu. Apie XI a. Kinijoje atsirado pirmieji popieriniai pinigai. Kiniją aplankę europiečiai tik iš dalies naudojosi šiuo išradimu: Europoje vyravo rašytiniai privačių įmonių pasižadėjimai išmokėti nurodytą sumą. 1661 m. Švedijoje pasirodė pirmieji Europos popieriniai pinigai. 1794 m. Tado Kosciuškos sukilimo metu išleisti pirmieji Lenkijos ir Lietuvos popieriniai pinigai. XIX a. popieriniai pinigai išplito ir tapo patogia atsiskaitymo priemone.

    Skaityti daugiau