Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Lietuvos leidybos statistika

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (toliau – Nacionalinė biblioteka) atlieka Lietuvoje publikuotų dokumentų statistikos duomenų rinkimą ir sklaidą.

Leidybos statistinės apskaitos pagrindas yra dokumentų privalomasis egzempliorius, gautas Nacionalinėje bibliotekoje iš šalies leidėjų ir saugomas jos Nacionaliniame publikuotų dokumentų archyviniame fonde bei įtrauktas į nacionalinę bibliografinę apskaitą.

Statistinės apskaitos objektas – spausdintiniai dokumentai, garsiniai, regimieji ir skaitmeniniai dokumentai fizinėse laikmenose. Renkant, apdorojant ir analizuojant statistinius duomenis remiamasi Lietuvos standartu LST ISO 9707:2011 ir UNESCO rekomendacijomis.

Statistinė informacija trumpai:

LIETUVOS SPAUDA 2021–2023 METAIS (atsisiųsti PDF ›)


Išsami statistinė informacija publikuojama kasmetiniame leidinyje:

Lietuvos leidybos statistika

ISSN 2669-2082

Publishing Statistics of Lithuania

ISSN 2783-5839


Iki 2018 m. – Lietuvos spaudos statistika

ISSN 1822-3028

Archyvas


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos oficialiosios statistikos ir valstybės duomenų valdysenos įstatymu, Nacionalinė biblioteka dalyvauja Oficialiosios statistikos programoje ir skelbia informaciją Oficialiosios statistikos portale.

Papildomą statistinę informaciją apie įvairių rūšių ir tipų dokumentus galite gauti Informacijos valdymo departamento Bibliotekininkystės metodikos ir tyrimų skyriuje, tel. (8 5) 239 8523, el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..