Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Turintiems regos negalią

Atvykimas ir judėjimas bibliotekoje

Įėjimas į biblioteką yra iš Gedimino pr. pusės, užlipus laiptais iki pagrindinių durų. Bibliotekos durys, esančios viduryje, atsiveria automatiškai į lauko pusę. Praėjus centrines duris maždaug už trijų metrų yra antros stiklinės durys, jos yra slankiojamosios ir atsiveria į abi puses automatiškai. Įėję iš karto būsite antrame aukšte.

Vestibiulyje antrame aukšte taktilinis takas jus palydės iki Registracijos ir informacijos punkto arba liftų. Liftu galima patekti į visas lankytojams skirtas erdves penkiuose aukštuose.

Bibliotekoje galima lankytis su šuniu vedliu, šunys gali dalyvauti kaniterapijos užsiėmimuose ar kituose Nacionalinės bibliotekos renginių programose. Šuo turi būti vakcinuotas, ramus, paklusnus, dresuotas bei socializuotas, su ne ilgesniu nei 1 m pavadžiu.

Darbo vieta turintiesiems regos negalią

Vieta – 238 kab., II a.

Joje yra:

  • kompiuteris su ekrano skaitymo programa JAWS;
  • spausdinto teksto skaitymo garsu aparatas BRUNO su ausinėmis ir klaviatūra.

Paslauga teikiama registruotiems Nacionalinės bibliotekos lankytojams arba apsilankymo metu užsiregistravusiems VRSS programoje. 

Darbo vietą galima rezervuoti telefonu +370 5 249 7028 arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Jei speciali darbo vieta užimta, galima naudotis analogiška ekrano skaitymo programa NVDA skaityklų terminaliniuose kompiuteriuose.

Dokumentų spausdinimas Brailio rašto spausdintuvu

Akliesiems ir silpnaregiams reikalingus dokumentus galima atspausdinti Brailio rašto spausdintuvu, laminuoti ir įrišti spirale. Šios paslaugos yra nemokamos ir užsakomos Registracijos ir informacijos punkte arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Reikiamus leidinius rekomenduojama užsisakyti iš anksto portale ibiblioteka.lt, pasirenkant reikiamą dieną. Knygas iš atvirojo fondo padės surasti informacijos specialistai.