Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Lietuvos duomenų bazės

Prenumeruojamos Lietuvos duomenų bazės

ELTA
Tai nepriklausoma nacionalinė naujienų agentūra, skelbianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos ir pasaulio. Prieiga prie jos galima registruotiems Nacionalinės bibliotekos vartotojams per kompiuterius bibliotekos skaityklose.

Infolex
Tai lietuviška teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir praktika. Čia galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt. Patarimus, kaip efektyviai naudotis Infolex paieškos sistema, rasite čia. Prieiga prie bazės galima registruotiems Nacionalinės bibliotekos vartotojams per kompiuterius bibliotekos skaityklose.

Lietuvos standartizacijos departamento elektroninė standartų parduotuvė-katalogas
Nacionalinei bibliotekai suteikta prieiga prie Lietuvos standartizacijos departamento rengiamų daugiau kaip 60 tūkstančių standartų ir kitų leidinių lietuvių, anglų, prancūzų kalbomis. Standartuose – naujausia informacija apie tarptautinę organizacijų praktiką, inovacijas verslo ir viešajame sektoriuose, užtikrinančias aukštus kokybės ir saugos reikalavimus, gerąją kitų šalių patirtį. Prieiga prie šioje parduotuvėje-kataloge pateikiamų leidinių galima registruotiems Nacionalinės bibliotekos vartotojams per terminalinius kompiuterius bibliotekos skaityklose. Skaitytojai parduotuvės-katalogo paskyroje standartus gali skaityti be galimybės kopijuoti, dauginti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis ir priemonėmis (elektroninėmis, mechaninėmis, įskaitant fotokopijavimą, mikrofilmavimą ir kt.). Tai taikoma tiek visam standartui ar standartizacijos leidiniui, tiek jo dalims.

Delfi plius
 Tai profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinys lietuvių kalba. Čia skelbiamas niekur kitur nepublikuojamas turinys – verslo platforma „Verslas Plius“, Lietuvos ir pasaulio inovacijos „Login.lt“, rinkodaros naujienų kanalas „M360“. Visa informacija pateikiama be reklamos. Prieiga prie šio naujienų portalo galima registruotiems Nacionalinės bibliotekos vartotojams per bibliotekos skaityklose esančius kompiuterius.

15min prenumerata
Šiame portale rasite šiuolaikišką turinį, skatinantį nuomonių įvairovę, stiprinantį diskusijų kultūrą ir kviečiantį atrasti daugiau drąsių požiūrių. Taip pat čia publikuojami „Foreign Policy“ straipsniai lietuviškai, „Pikenrolo klubo“ epizodas sporto entuziastams, protą lavinantys testai ir daug kito išskirtinio turinio tik prenumeratoriams. Šio naujienų portalo prieiga galima registruotiems Nacionalinės bibliotekos vartotojams per bibliotekos skaityklose esančius kompiuterius.
Prieiga laikinai negalima.

Lrytas Premium

Specialus turinys, apimantis išsamias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos ir pasaulio. Prenumeratos privalumai: daugiau nei 330 aktualių prenumeratos tekstų per mėnesį, Lietuvą pakeitusios „Atsukam laiką“ istorijos, pokalbių laida su Saugirdu Vaitulioniu. Prieiga prie svetainės galima registruotiems Nacionalinės bibliotekos vartotojams per kompiuterius bibliotekos skaityklose.

Internetinė biblioteka „Vyturys“
Internetinėje bibliotekoje „Vyturys“ pateikiamos vaikams ir jaunimui skirtos el. knygos. Joje yra 400 el. knygų mokyklai ir laisvalaikiui, suskirstytų pagal klases arba amžiaus grupes. Norint skaityti šias el. knygas, reikia užsiregistruoti ir sukurti savo paskyrą. Dėl registracijos kodo prašome kreiptis į Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos darbuotoją arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Internetinėje bibliotekoje pateiktas el. knygas galima skaityti tik registruotiems skaitytojams bibliotekoje ir namuose. Vartotojai turi galimybę prisijungti 24 val. per parą 7 dienas per savaitę.
 

Laisvai prieinamos Lietuvos duomenų bazės

U-PAVELDAS
Duomenų bazėje pateikiami susisteminti duomenys apie Argentinoje, Australijoje, Austrijoje, Baltarusijoje, Brazilijoje, Čilėje, Danijoje, Estijoje, Indijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Karaliaučiaus srityje, Kirgizijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Vengrijoje, Vokietijoje esantį Lietuvai reikšmingą nekilnojamąjį kultūros paveldą, kilnojamąsias kultūros vertybes, iškilių lietuvių tautybės asmenybių veiklą užsienyje ir t. t. Lietuvai reikšmingų kultūros paveldo vertybių, esančių užsienyje, paieška toliau tęsiama, o informacija nuolat pildoma.