Telefonas Klaustukas Sitemap

Mediateka

Tinklalaidės

 • 2022 m. rugsėjo 21 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: ką apie vaikų ir paauglių skaitybą sako tyrimai? S01E10

  Tinklalaidės iliustracija

  Apie vaikų ir paauglių skaitybos tyrimus, jų svarbą bei atradimus dešimtame tinklalaidės įraše kalbamės su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktore Goda Baranauskaite-Dangoviene. Pokalbio akiratyje – du svarbūs pastaraisiais metais daryti tyrimai: „Ankstyvojo skaitymo tyrimas“ ir „Vaikų ir paauglių skaitybos tyrimas 2021“.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugsėjo 5 d.

  ANT NATOS | Muzikos grupių gyvenimo iššūkiai ir triumfas

  Tinklalaidės iliustracija

  Siekti muzikinės karjeros su grupe nėra tas pats, kaip siekti karjeros individualiai. Ką muzikos kūrėjai pataria pradedančioms grupėms ir ko siūlo išvengti? Šiame tinklalaidės ANT NATOS epizode apie tai kalbėjomės su grupės „Šuo Leila“ nariais Žiedūne ir Luku. Jaunieji kūrėjai dalinosi savo muzikine patirtimi, išgrynino sėkmingos muzikinės grupės proveržio receptą, pasakojo apie patirtis Lietuvos muzikos industrijoje.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugpjūčio 8 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą: apie vertimą, vaikų literatūros dėstymą universitete ir lietuviškąjį bookstagramą su Elžbieta Kmitaite-Kiziele S01E09

  Tinklalaidės iliustracija

  Elžbietą Kmitaitę-Kizielę visų pirma norėtųsi pristatyti kaip entuziastingą skaitytoją, tačiau literatūros pasaulyje ji geriau žinoma kaip vertėja iš anglų ir švedų kalbų, švedų vaikų literatūros kurso dėstytoja Vilniaus universitete, dažnai besidalijanti atsiliepimais apie perskaitytas knygas, skaitymą ir vertimų patirtis savo tinklaraštyje „Juoda lentyna“. Apie šias veiklas su ja ir kalbamės.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugpjūčio 3 d.

  ANT NATOS | Atlikėjų psichologija: apie santykį su savimi ir scena

  Tinklalaidės iliustracija

  Ar kada jautei tą akimirką, kai lipant ant scenos nutirpsta visas kūnas, o baimė tampa jo šeimininku? Muzikantė, dėstytoja Justė Sakalytė pataria: kai kūnas vis labiau svetimėja prieš pasirodymą, duok savo kūnui fizinio krūvio!

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. liepos 18 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: vaikų literatūra psichologo kabinete S01E08

  Tinklalaidės iliustracija

  Aštuntoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje kalbamės su psichologe Milda Karklyte-Palevičiene. Ji yra psichologijos centro „Laimingas vaikas“ įkūrėja ir vadovė, daugiau nei 10 metų dirbanti su vaikais. Taip pat yra šiuo metu itin populiarios knygos „Vaiko emocinis intelektas. Kaip padėti vaikams pažinti emocijas, pasitikėti savimi ir gerai sutarti su kitais“ autorė. Su Milda kalbamės apie vaikų literatūros ir psichologijos sąsajas, apie tai, kokiais kriterijais vadovaudamiesi psichologai vertina vaikų literatūrą, apskritai, kuo ir kaip vaikų literatūra gali pasitarnauti.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 20 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: apie vaikų ir jaunimo knygų klubus su Rūta Lazauskaite S01E07

  Tinklalaidės iliustracija

  Septintoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje su Rūta Lazauskaite kalbamės apie vaikų ir jaunimo knygų klubus.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 17 d.

  ANT NATOS | Muzikos vadyba su Emi-The Manager: vadybininko profesija ir didžiausi „red flag’ai“

  Tinklalaidės iliustracija

   Trečiajame MusicLab tinklalaidės ANT NATOS epizode savo patirtimi muzikos vadyboje  dalinasi kylančių muzikos atlikėjų vadybininkė Emi-The Manager.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 10 d.

  Pasimatymai su žydų literatūra| Chaimas Gradė „Musernikes“

  Tinklalaidės iliustracija

  Vilniečio rašytojo Chaimo Gradės poemą „Musernikes“ skaito ir komentuoja jidiš literatūros tyrinėtoja Akvilė Grigoravičiūtė. Skaitymus veda žydų istorijos ir kultūros tyrėja LNB Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė. Tai penktasis susitikimas iš ciklo „Pasimatymai su žydų literatūra“. Jį rengia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras ir Tarptautinis jidiš centras Vilniuje.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 3 d.

  Pasimatymai su žydų literatūra | Moišė Kulbakas „Mesijas, Efraimo sūnus“

  Tinklalaidės iliustracija

  Mistinį Moišės Kulbako romaną „Mesijas, Efraimo sūnus“ (Odilė, 2021) skaito ir analizuoja jo vertėjas literatūrologas, poetas, Vilniaus universiteto docentas dr. Mindaugas Kvietkauskas. Skaitymus veda žydų istorijos ir kultūros tyrėja Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė. Tai pirmasis knygos pristatymas viešojoje erdvėje po Tarptautinės Vilniaus knygų mugės. Dr. M. Kvietkausko žodžiais, M. Kulbako romanas – maištinga mistika, siekianti išjudinti skaitančiojo sąmonę. Vertėjo teigimu, prieš šimtą metų rašytas tekstas skaitytoją gali nustebinti savo postmoderniais sąskambiais, primenančiais Ričardo Gavelio ar Sigito Parulskio prozą: „Tai buvo ir pats drąsiausias berlynietiškas Kulbako eksperimentas, atvira, daugybę klausimų kelianti provokacija, posūkis avangardo kryptimi.“

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gegužės 27 d.

  ANT NATOS | Džiugas Širvys

  Tinklalaidės iliustracija

  Antrame tinklalaidžių ciklo ANT NATOS epizode svečiuojasi grupės „jautì“ vokalistas, dainų kūrėjas, aktorius Džiugas Širvys. Kartu su pašnekovu keliavome per jo vaikystę, kūrybą, nuotykius, nutikusius keliaujant į koncertus su „jautì“ komanda.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 11 d.

  „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“: vaikų literatūros vertimai

  Tinklalaidės iliustracija

  Kai internete pasidomėjome, kokios tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ temos klausytojus domintų, net kelis kartus buvo paminėti vaikų literatūros vertimai.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 1 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą. S01E04

  Tinklalaidės iliustracija

  Ketvirtoje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje „Akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ tendencijos“ su vaikų ir jaunimo literatūros tyrėja dr. Asta Skujyte-Razmiene kalbamės apie Metų knygos rinkimus: kaip dirbo komisija, kuri turėjo atrinkti dešimt geriausių 2021 metų knygų vaikams ir paaugliams, pasmalsausim, kiek knygų iš viso pretendavo tapti geriausiomis ir ar tikrai įmanoma jas visas perskaityti, taip pat kurios nepateko į penketukus, bet yra vertos skaitytojų dėmesio.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. kovo 22 d.

  Rozenkrancas ir Gildensternas gyvi. S02E06

  Tinklalaidės iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus specialistų Roko Tracevskio ir Gino Dabašinsko kuriama apžvalginės analitikos tinklalaidė.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. kovo 15 d.

  Pokalbiai apie vaikų literatūrą. S01E03

  Tinklalaidės iliustracija

  Trečioje tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje „Ką veikia vaikų literatūros agentas“ su vaikų literatūros agentu, rašytoju ir vaikų knygų rašytojų muzikos grupės „Knygų vaikai“ nariu Benu Bėrantu kalbamės apie literatūros agento darbą, aplankytas muges, kokia lietuvių vaikų literatūra patraukia užsienio leidėjus ir kitus su agento darbu susijusius klausimus.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. kovo 10 d.

  „Pasimatymai su žydų literatūra“ : Avromo Karpinovičiaus apsakymo „Didžioji mokytojo Geršteino meilė“

  Tinklalaidės iliustracija

  Skaito ir komentuoja Avromo Karpinovičiaus apsakymo „Didžioji mokytojo Geršteino meilė“ vertėja istorikė Saulė Valiūnaitė.

  Skaityti daugiau