Antrajame tinklalaidės „Palei plauką“ epizode kalbiname daugelio knygų apie Lietuvos architektūrą autorę, architektūros istorikę profesorę dr. Mariją Drėmaitę. Pokalbio centre – Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos padalinys, 1966 m. architekto Albino Čepio (1917–1989) suprojektuota Palangos vasaros skaitykla.
Gyvavimą pradeda nauja pokalbių tinklalaidė „Palei plauką“, kurios kūrėjai – parodų kuratorė, menininkė Milda Dainovskytė ir menininkas, parodų ekspozicijų dizaineris Algirdas Jakas kvies geriau pažinti asmenybes ir reiškinius, susijusius su Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykstančiais vizualiojo meno įvykiais, kontekstais ir aktualijomis.
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka veikia daugiau kaip 100 metų (įkurta 1920 m.) ir yra svarbi miesto kultūrinio gyvenimo dalis. Jos padaliniai mieste kuria ir puoselėja savo bendruomenes ir tradicijas. Biblioteka pasižymi inovatyviomis veiklomis, iniciatyvomis, švietimo ir kultūros sričių jungčių kūrimu, yra atvira bendradarbiavimui.
EIFL (Electronic Information for Libraries) – bibliotekų srityje veikianti ne pelno organizacija, kurios tikslas – žinių prieigos suteikimas besivystančiose ir pereinamosios ekonomikos šalyse Afrikos, Azijos Ramiojo vandenyno, Europos ir Lotynų Amerikos šalyse. Tinklaveikos ir skaitmeniniame pasaulyje EIFL padeda pasiekti ir naudoti informaciją švietimui, mokymuisi, tyrimams ir tvariam bendruomenių vystymuisi.
UAB „Asseco Lietuva“ (anksčiau – „Sintagma“) įžengė į Lietuvos bibliotekų pasaulį dar paskutiniajame XX a. dešimtmetyje. Produktyvus bendradarbiavimas, esminių IT produktų kūrimas tęsiasi jau beveik tris dešimtmečius. UAB „Asseco Lietuva“ daug metų remia Lietuvos bibliotekų ir bibliotekų bendruomenių veiklas, reikšmingus, tradicinius bibliotekų ir bibliotekų asociacijų renginius ir šventes.
Paskutinės tinklalaidžių ciklo laidos viešnia – muzikos terapijos pradininkė Lietuvoje Vilmantė Aleksienė. Neretas asocijuoja muzikos terapiją su muzikos relaksacijos kambariais sanatorijose. Tačiau tokia sąsaja yra toli nuo tiesos. Kaip pabrėžia pašnekovė, muzikos terapija yra apie santykį. Dirbdami su įvairaus amžiaus ir sutrikimų klientais, muzikos terapeutai naudoja daugybę skirtingų įrankių. Apie tai, kas gi iš tiesų yra toji muzikos terapija, ir yra šis pokalbis.
Nuo 2024 m. balandžio 9 d. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka siūlo naują paslaugą – penkiais maršrutais kursuojantį bibliobusą. Tai moderni mobili minibiblioteka, kurioje vartotojai gali gauti visas bibliotekos paslaugas. Idėjos sumanytojai nesustoja – planuoja plėsti bibliobuso maršrutus, siūlyti naujas paslaugas, pasiekti prie ežerų besiilsinčius vilniečius ir plėtoti ryšius su bendruomenėmis. Apie sostinės gatvėmis riedantį bibliobusą kalbamės su Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos rinkodaros vadybininke Inga Vaičiulionyte.
Tinklalaidėje „Garsios moterys“ ne kartą nagrinėjome operos žanrą su jos atlikėjomis bei kompozitorėmis. Pokalbyje su scenos menų prodiusere ir „Operomanijos“ vadove Ana Ablamonova grįžtame į operos atsiradimo ištakas ir etimologiją bei bandome atsakyti į klausimą, kokia yra prodiuserio rolė šiuolaikinės operos pastatyme?
Atsakingos valstybės struktūros kasmet atlieka grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. 2024 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaita pristatoma visuomenei itin sudėtingame kontekste. Apie grėsmes iš iššūkius mūsų šaliai ir jos piliečiams, kylančius realiame ir virtualiame lygmenyse, socialinių tinklų ir dirbtinio intelekto keliamus pavojus ir bibliotekų vaidmenį, stiprinant visuomenės atsparumą ir kritinį mąstymą, kalbamės su Valstybės saugumo departamento Strateginės komunikacijos skyriaus vadove dr. Aurelija Vernickaite.
Darbas su skirtingomis medijomis skirtinguose kontekstuose, rodos, įspraudžia kūrėjui visiškai skirtingą taisyklių ir ribų rinkinį.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė (NLBS) – jau beveik ketvirtį amžiaus (nuo 2000 m.) vykstantis, tradicija tapęs savaitės trukmės mūsų šalies bibliotekininkų bendruomenės renginys, kasmet rengiamas paskutiniąją balandžio savaitę. Kaip ir kasmet, jos metu bus apdovanoti geriausieji praėjusių metų bibliotekininkai, neseniai atnaujintoje Ąžuolyno bibliotekoje vyks konferencija, taip pat vyks gausybė renginių visų tipų bibliotekose.
Dr. Dainius Vaitiekūnas kalba su poetu Tadu Zaronskiu, knygos „Spalvinimo knygelė draugams“ (Vilnius: Bazilisko ambasada) autoriumi.
Poetą Simoną Bernotą, knygos „Pasakų parkas“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) autorių, kalbina dr. Dainius Vaitiekūnas.
Šioje tinklalaidėje knygos „Gyvybė“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) autorę Kristiną Tamulevičiūtę kalbina dr. Dainius Vaitiekūnas.
Poetą Tomą Venclovą, knygos „Už Onos ir Bernardinų: 2016–2023 metų eilėraščiai“ (Vilnius: Apostrofa) autorių, kalbina dr. Dainius Vaitiekūnas.