Telefonas Klaustukas Sitemap

Mediateka

Pokalbiai apie biblioterapiją

  • 2022 m. birželio 2 d.

    Biblioterapija vaikams

    Video iliustracija

    Trečiojoje  šiemet „Pokalbių apie biblioterapiją“ laidoje Lietuvos nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė kalba  apie biblioterapiją vaikams: kaip knygos, skaitymas ir pasitelkiamos modernios technologijos gali jiems padėti tvarkytis su gyvenimo iššūkiais.

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. kovo 21 d.

    Biblioterapija gyvenant šalia karo

    Video iliustracija

    Vasario pabaigoje Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą dažnas Lietuvoje pasijutome šokiruoti ir kartu sutrikę, bejėgiai. Kaip gyventi karui tęsiantis? Antrojoje šiemet „Pokalbių apie biblioterapiją“ laidoje Lietuvos nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė kalba apie emocinę pagalbą sau ir savo artimui gyvenant karo grėsmės akivaizdoje. Ar šioje situacijoje gali pagelbėti skaitymas? Jei gali – tai kaip?

    Skaityti daugiau
  • 2022 m. vasario 10 d.

    Biblioterapija sergantiems onkologinėmis ligomis

    Video iliustracija

    Vasarį minint Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė pirmojoje šiais metais „Pokalbių apie biblioterapiją“ laidoje kalba apie emocinę pagalbą sergantiesiems onkologinėmis ligomis. Jos svarsto, ar gyventiems su šia liga asmenims galėtų padėti knygos ir skaitymas. Kokias knygas rekomenduojama skaityti, kad jos įkvėptų, sustiprintų, suteiktų dvasinių jėgų?

    Skaityti daugiau
  • 2021 m. gruodžio 7 d.

    Emocijos literatūroje – kaip jos mus veikia?

    Video iliustracija

    Paskutiniojoje šiais metais „Pokalbių apie biblioterapiją“ laidoje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė kviečia pasvarstyti apie emocijas literatūroje – kokios jos, kaip jos veikia skaitytoją ir ką reikėtų daryti, kai emocijos sukyla skaitant knygą?

    Skaityti daugiau
  • 2021 m. gegužės 11 d.

    Biblioterapija per pandemiją: naujausi leidiniai

    Video iliustracija

    „Pandemijos metu, kai visuomenė regėjo su mirtimi susijusius vaizdus dažniau, nei įprasta, paaiškėjo, kad trūksta dvasinių orientyrų, padedančių atsilaikyti, susidoroti su kylančiu nerimu“, – monografijoje „Prieš srovę. Psichikos sveikata ir vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“ teigia gydytoja psichiatrė ir poezijos terapeutė Jūratė Sučylaitė.

    Skaityti daugiau
  • 2021 m. kovo 23 d.

    Biblioterapija gerai nuotaikai: pokalbis su psichologu Timu Petraičiu

    Video iliustracija

    Pastaruoju metu aplink tvyro netikrumas, nerimas ir liūdesys, bet žmonių poreikis džiaugtis niekur nedingo, – mano Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė. Bet kuo džiaugtis? Kaip pakelti sau ūpą? Jos tęsia biblioterapinių laidų ciklą ir šįkart diskutuoja su psichologu Timu Petraičiu. Pokalbis sukasi ir apie knygas, suteikiančias progų nusišypsoti, o gal ir džiaugsmingai nusijuokti. Arba skatinančias susimąstyti, kodėl vieni iš to paties dalyko juokiasi, o kitiems jis atrodo liūdnas.

    Skaityti daugiau
  • 2021 m. vasario 26 d.

    Biblioterapija patiriantiems depresiją ir depresines būsenas: pokalbis su psichologe Giedre Žalyte

    Video iliustracija

    Pastarojo meto tyrimai ir apklausos rodo, kad visuomenės streso lygis per pandemiją padidėjo dvigubai, o besikreipiančių dėl depresijos, nerimo ir panašių sutrikimų skaičius išaugo maždaug 10 proc.

    Skaityti daugiau
  • 2021 m. vasario 1 d.

    Biblioterapija medikams

    Video iliustracija

    Laidoje Nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės Rasa Derenčienė ir dr. Daiva Janavičienė bei laidos svečias gydytojas psichiatras psichoterapeutas Vilius Butrimas kalba apie sunkų medikų darbą covid pandemijos metu ir kokie tekstai galėtų juos įkvėpti, sustiprinti, kai patys suserga, atsiduria saviizoliacijoje arba kitaip priversti atsitraukti iš įprasto darbo režimo.

     

    Skaityti daugiau
  • 2020 m. lapkričio 25 d.

    Nuotoliniai biblioterapijos mokymai „Renkuosi priimti kitokį“ (I dalis)

    Video iliustracija

    Pirmojoje mokymų dalyje psichologė psichoterapeutė Donata Grakauskaitė – Šličienė pasakoja, kaip suprasti ir padėti autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams, o Lietuvos aklųjų bibliotekos metodininkė tyrėja Vykinta Parčiauskaitė – kas yra disleksija ir kaip ji koreguojama. Lietuvos nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės Rasa Derenčienė ir dr. Daiva Janavičienė trumpai pristato kūrybinio terapinio rašymo metodą ir praktiškai pademonstruoja jo užduotį. Mokymai yra Lietuvos aklųjų bibliotekos projekto „Renkuosi priimti kitokį: knygų negalios tematika leidyba prieinamais formatais“, remiamo Lietuvos kultūros tarybos, dalis.

    Skaityti daugiau
  • 2020 m. lapkričio 25 d.

    Nuotoliniai biblioterapijos mokymai „Renkuosi priimti kitokį“ (II dalis)

    Video iliustracija

    Antrojoje mokymų dalyje gydytoja psichiatrė, poezijos terapeutė Klaipėdos universiteto doc. dr. Jūratė Sučylaitė pasakoja apie visavertį bendravimą su neįgaliais asmenimis ir kaip tam galima pasitelkti poezijos terapiją, o Lietuvos nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė pristato biblioterapijos pasitelkiant grožinę literatūrą kūrybinę užduotį ir ją kartu atlieka. Mokymai yra Lietuvos aklųjų bibliotekos projekto „Renkuosi priimti kitokį: knygų negalios tematika leidyba prieinamais formatais“, remiamo Lietuvos kultūros tarybos, dalis.

    Skaityti daugiau
  • 2020 m. lapkričio 13 d.

    Teksto patirtys su rašytoja Akvile Kavaliauskaite

    Video iliustracija

    Nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė iš biblioterapinės perspektyvos apžvelgia dvi Akvilės Kavaliauskaitės novelių rinkinio „Kūnai“ noveles: „Klasika su prieskoniu“ ir „Netikri prisilietimai“. Laidoje dalyvauja ir knygos autorė, žurnalistė, rašytoja Akvilė Kavaliauskaite, kuri dalinasi įspūdžiais apie jos tekstų poveikį skaitytojams. Laidos pabaigoje autorė perskaito savo knygos ištrauką ir pateikia žiūrovams kūrybinio rašymo užduotį.

    Skaityti daugiau
  • 2020 m. lapkričio 10 d.

    Knygos „Biblioterapija: teorija ir praktika“ sutiktuvės

    Video iliustracija

    Spalio pradžioje skaitytojus pasiekė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos išleista dr. Daivos Janavičienės knyga „Biblioterapija: teorija ir praktika“ – vienas pirmųjų šalyje leidinių, skirtas terapiniam skaitymo poveikiui apžvelgti.

    Skaityti daugiau
  • 2020 m. liepos 28 d.

    Ciklas „Biblioterapija iš namų. Knygų rekomendacijos“

    Video iliustracija

    Trečiojoje ciklo „Biblioterapija iš namų. Skaitymo rekomendacijos“ laidoje LNB Skaitytojų klubo vadovės Rasa Derenčienė ir Daiva Janavičienė pristato Algirdo Kumžos knygą „Rasa. Po angelo sparnu“, kuri turėtų įkvėpti optimizmo ir vilties visiems, išgirstantiems sunkios ligos diagnozę arba užkluptiems egzistencinių problemų.

    Skaityti daugiau
  • 2020 m. liepos 14 d.

    Ciklas „Biblioterapija iš namų. Skaitymo rekomendacijos“

    Video iliustracija

    Antrojoje ciklo „Biblioterapija iš namų. Skaitymo rekomendacijos“ laidoje Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė kalba apie maorių tautybės Naujosios Zelandijos rašytojo Witi Ihimera romaną „Banginių vadeliotoja“ ir dalijasi savo įspūdžiais. Kuo šis kūrinys biblioterapinis ir kokią universalią žinią jis praneša skaitytojams?

    Skaityti daugiau
  • 2020 m. birželio 30 d.

    Ciklas „Biblioterapija iš namų. Skaitymo rekomendacijos“

    Video iliustracija

    Pirmojoje laidoje „Biblioterapija iš namų. Skaitymo rekomendacijos“ Daiva Janavičienė primins, kokiomis ypatybėmis pasižymi biblioterapiniai kūriniai, apibūdins giluminį skaitymą, įsimintinų teiginių – citatų – prasmę ir kartu su Rasa Derenčiene pasidalins įspūdžiais apie E. Shafak romaną „Keturiasdešimt meilės taisyklių“.

    Skaityti daugiau