Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Mediateka

Projekto „Knygų startas“ vaizdo įrašai

 • 2021 m. balandžio 26 d.

  „Knygų starto“ startas visoje Lietuvoje

  Video iliustracija

  Skaitymas nuo pat pirmųjų dienų yra labai svarbus norint išugdyti sveiką, pilietišką, visapusę asmenybę, todėl Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina tarptautine patirtimi paremtą projektą „Knygų startas“. Vykdant projektą siekiama skatinti ankstyvąjį skaitymą šeimoje, suteikti jauniems tėvams reikalingų priemonių ir žinių. Pagrindinis projekto tikslas – užauginti pirmąją Lietuvoje kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis būtų prasidėjusi nuo pat pirmųjų dienų.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 7 d.

  Kaip patiems sukurti knygos atvartą? Pavyzdys pagal knygelę „Kapt kapt kapt“

  Video iliustracija

  Šiame vaizdo įraše aktorė, darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais praktikė Kristina Savickytė drauge su Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto lektore Rima Aleknavičiūte-Stasiule papasakos, kaip galima sukurti didelį knygos atvartą kartu su vaikais. Daugiau informacijos apie ankstyvąjį skaitymą ir „Knygų starto“ programą – svetainėje www.skaitymometai.lt.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 4 d.

  Edukaciniai užsiėmimai pagal knygelę „Kapt kapt kapt“ 5–6 metų vaikams

  Video iliustracija

  Šiame vaizdo įraše aktorė, darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais praktikė Kristina Savickytė pateikia keletą galimų edukacinių veiklų su 5–6 metų vaikais pavyzdžių. Pagal Nacionalinės bibliotekos įgyvendinamos Skaitymo skatinimo programos projektą „Knygų startas“ išleista Indrės Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“ šiame kūrybiniame procese tarnauja kaip atspirties taškas, joje slypintys raktiniai žodžiai – kaip įkvėpimas veiklai. Vaizdo įraše sužinosite, kaip tapti garsų tyrinėjimo mokslininkais (0:34​ min.) ir žaisti žaidimą „Lietus naktį“ (02:31​ min.). Knygelę galima rasti ir internete ISSUU platformoje. Daugiau informacijos apie ankstyvąjį skaitymą ir „Knygų starto“ programą – svetainėje www.skaitymometai.lt.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 4 d.

  Edukaciniai užsiėmimai pagal knygelę „Kapt kapt kapt“ 3–4 metų vaikams

  Video iliustracija

  Šiame vaizdo įraše aktorė, darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais praktikė Kristina Savickytė pateikia keletą galimų edukacinių veiklų su 3–4 metų vaikais pavyzdžių. Pagal Nacionalinės bibliotekos įgyvendinamos Skaitymo skatinimo programos projektą „Knygų startas“ išleista Indrės Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“ šiame kūrybiniame procese tarnauja kaip atspirties taškas, joje slypintys raktiniai žodžiai – kaip įkvėpimas veiklai. Vaizdo įraše sužinosite, kaip galima patiems sukurti lietaus garsus (0:33​ min.) ir su vaikais įkurti šypsenų gaminimo fabrikėlį (02:17​ min.). Knygelę galima rasti ir internete ISSUU platformoje. Daugiau informacijos apie ankstyvąjį skaitymą ir „Knygų starto“ programą – svetainėje www.skaitymometai.lt.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 3 d.

  Edukaciniai užsiėmimai pagal knygelę „Kapt kapt kapt“ 0–2 metų vaikams

  Video iliustracija

  Šiame vaizdo įraše aktorė, darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais praktikė Kristina Savickytė pateikia keletą galimų edukacinių veiklų su 0–2 metų vaikais pavyzdžių. Pagal Nacionalinės bibliotekos įgyvendinamos Skaitymo skatinimo programos projektą „Knygų startas“ išleista Indrės Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“ šiame kūrybiniame procese tarnauja kaip atspirties taškas, joje slypintys raktiniai žodžiai – kaip įkvėpimas veiklai. Vaizdo įraše sužinosite, kaip su vaikais galima pasigaminti debesis (0:33​ min.) ir žaisti slėpynių žaidimą „Voverės riešutų maišeliai“ (01:48​ min.). Knygelę galima rasti ir internete ISSUU platformoje. Daugiau informacijos apie ankstyvąjį skaitymą ir „Knygų starto“ programą – svetainėje www.skaitymometai.lt.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 3 d.

  Kaip skaityti knygelę „Kapt kapt kapt“? Knygos perskaitymo būdai ir lietaus mankšta

  Video iliustracija

  Šiame vaizdo įraše aktorė, darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais praktikė Kristina Savickytė parodys kokiais būdais galima skaityti Indrės Zalieckienės knygelę vaikams „Kapt kapt kapt“. Ši knygelė yra išleista pagal Nacionalinės bibliotekos įgyvendinamos Skaitymo skatinimo programos projektą „Knygų startas“. Vaizdo įraše taip pat pamatysite, kaip gali būti vedama lietaus mankšta (05:11​ min.). Knygelę galima rasti ir internete ISSUU platformoje. Daugiau informacijos apie ankstyvąjį skaitymą ir „Knygų starto“ programą – svetainėje www.skaitymometai.lt.

  Skaityti daugiau