Telefonas Klaustukas Sitemap

Mediateka

Nauji vaizdo įrašai

 • 2022 m. lapkričio 22 d.

  Susitikimas su japonų rašytoja Sayaka Murata

  Video iliustracija

  Tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“ lapkričio 19 d. pakvietė į susitikimą su japonų rašytoja Sayaka Murata Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Rašytoją kalbino literatūros tyrinėtoja Eglė Kačkutė. Aktorė Aldona Vilutytė skaitė autorės kūrinių fragmentus.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 17 d.

  Mokslo biblioteka | Humanitarinių mokslų daktarė Ilona Strumickienė

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 10 d.

  Serhijaus Rudenkos knygos „Zelenskis“ pristatymas

  Video iliustracija

  Šeštas Ukrainos prezidentas nuėjo ilgą kelią – nuo aktoriaus iki ukrainiečių tautos lyderio. Žmogus, pasaulio valstybių vadovų sutiktas smalsiai ir su pašaipa, tapo politiku, dabar Vakaruose pasitinkamu plojimais. Maža to, įtakingiausių valstybių lyderiai jaučiasi pagerbti, galėdami pavadinti jį savo draugu.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. lapkričio 8 d.

  KNYGYNĖLIS. Władysławo Wielhorskio 1915–1917 m. dienoraštis

  Video iliustracija

  Jūsų dėmesiui – antroji rubrikos „Knygynėlis“, pasakojančios apie bibliotekoje leidžiamas knygas, laida.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 31 d.

  Bibliotekos svečiai: Jónas Baldvinas Hannibalssonas

  Video iliustracija

  Minint pirmojo atkurtos Lietuvos vadovo Vytauto Landsbergio 90 metų jubiliejų, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje spalio 25-ąją surengta tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos kūrimasis po 1990 m.: vizijos, realijos, atmintys“. Į renginį atvyko Islandijos politikas ir diplomatas, Vilniaus garbės pilietis J. B. Hannibalssonas. Svečią kalbino Nacionalinės bibliotekos Mokslo tarybos pirmininkas doc. dr. Virgis Valentinavičius.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 19 d.

  Bibliotekos svečiai: Taivano nacionalinė centrinė biblioteka

  Video iliustracija

  Rubrikoje „Bibliotekos svečiai“ kviečiame žiūrėti pokalbį su Taivano nacionalinės centrinės bibliotekos generaline direktore dr. Shu-Hsien Tseng.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 18 d.

  Išskirtinis pokalbis su prof. Vytautu Landsbergiu

  Video iliustracija

  Šiandien pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas V. Landsbergis švenčia 90 metų jubiliejų. Kviečiame žiūrėti Valstybingumo centro darbuotojų dr. Andriaus Šumino ir Dovydo Matrosovo parengtą išsamų interviu su profesoriumi V. Landsbergiu.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. spalio 4 d.

  KADA UŽSUKSI? Fotografijų paroda „За Свабоду / Už laisvę / For Freedom“

  Video iliustracija

  Po suklastotų 2020 m. prezidento rinkimų Baltarusijoje daugiau kaip 40 tūkstančių baltarusių emigravo į Lietuvą, dauguma jų – į Vilnių. Paroda „За Свабоду“ (liet. „Už laisvę“) atskleidžia skvarbų Christinos Stohn žvilgsnį į žmones ir jų gyvenimo sąlygas, į kolektyvinę tapatybę. Portretai sukurti ne savuose, o laikino prieglobsčio interjeruose. Žiūrovai labai nesuklys nuspėję, kad už vieno ar kito veido slypi kankinimai, šantažas, nerimas dėl suimtų artimųjų. Bet portretai vis tiek taikūs, o jų fonas – Vilnius, žaizdas gydantis miestas. Jis tarsi namai, tik truputį kitokie. Nuotraukų užkulisiuose fotografė kelia daug klausimų, vienas jų: kaip žmogus nusprendžia, kur vyks – į Vilnių ar į Varšuvą? Atsakymas labai paprastas: iš Vilniaus sugrįši greičiausiai.

  Fotografijų paroda „За Свабоду / Už laisvę / For Freedom“ bus eksponuojama iki lapkričio 27 d. Parodą rengia Goethe´s institutas bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugsėjo 29 d.

  „Lietuva – viena didelė biblioteka“

  Video iliustracija

  Nuo 2022 m. spalio 1 d. atnaujinama jau daugelį metų bibliotekininkams puikiai žinoma ir teikiama tarpbibliotekinio abonemento paslauga – knygų dalinimosi paslauga tarp šalies bibliotekų. Taip bibliotekos bendradarbiauja viena su kita – skaitytojui ieškant, skolina dokumentus viena kitos vartotojams. Nuo šiol skaitytojams gauti reikalingą knygą bus dar lengviau, nes jos siuntimas visuomenei nieko nekainuos. Neradus reikiamo dokumento savo bibliotekoje, tereikia skaitytojui kreiptis į bibliotekininką ir jis padės surasti norimą knygą bei parsiųs ją iš bet kurios Lietuvos viešosios bibliotekos.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugsėjo 28 d.

  KADA UŽSUKSI? Paroda „Lygus auksui. Lito šimtmetį minint“

  Video iliustracija

  1922 m. spalio 1-osios rytą Lietuva pasitiko su nauja, tvirta valiuta. Į kasdienį šalies gyvenimą ir lietuvių pinigines įsiliejo nacionalinė valiuta – litai ir centai. Iki tol mūsų šalies finansų sektoriuje viešpatavo tikrų tikriausias chaosas – cirkuliavo rubliai, popierinės kapeikos, Dūmos pinigai, kerenkos, ostrubliai, ostmarkės, Klaipėdos, Bermonto, Lenkijos markės, Latvijos kapeikos ir rubliai... Be galo painus, bet kartu ir smalsumą žadinantis lito priešaušris atskleidžiamas parodoje „Lygus auksui. Lito šimtmetį minint“. Parodos rengėjas ir kuratorius – Vytautas Smilgevičius. Parodą Retų knygų ir rankraščių skaitykloje kviečiame aplankyti iki spalio 8 dienos.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugsėjo 20 d.

  KNYGYNĖLIS. Beba Epštein. Autobiografija

  Video iliustracija

  Nacionalinė biblioteka kviečia iš arčiau susipažinti su bibliotekos leidžiamomis knygomis. Pažintį pradedame nuo Bebos Epštein „Autobiografijos“. Tai dvylikametės vilnietės Bebos Epštein ranka mokykliniame sąsiuvinyje užfiksuotas pasakojimas apie save ir savo aplinką. Autobiografija, iliustruota pačios Bebos ir jos šeimos narių nuotraukomis, prieš kelerius metus buvo atrasta Nacionalinės bibliotekos Judaikos kolekcijoje. Tai unikalus dokumentas. Mergaitė, prabilusi apie savo kasdienybę, mokslus, apmąstymus ir jausmus, įsileidžia skaitytojus į mažai dokumentuotą tarpukario žydų vaiko tikrovę. Apie rankraščio atradimą bibliotekos dokumentų kloduose, mintis išleisti knygą, darbą su vertimu ir kitas smalsumą žadinančias detales pirmojoje „Knygynėlio“ laidoje išsamiai pasakoja sudarytoja Lara Lempertienė ir vertėja iš jidiš kalbos Miglė Anušauskaitė.

  #knygynėlis

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugsėjo 19 d.

  KADA UŽSUKSI? Paroda „Tomo Venclovos ženklas“

  Video iliustracija

  Poeto, publicisto, vertėjo, literatūros tyrinėtojo Tomo Venclovos 85–ojo gimtadienio proga Nacionalinėje bibliotekoje atverta nauja paroda „Tomo Venclovos ženklas“, kurios lankytojus į T. Venclovos asmenybę ir darbus kviesime pažvelgti naujai – kaip į Lietuvos kultūros ženklą, kurio interpretacija atskleidžia ištisą permainingą kultūrinę epochą.

  #kadaužsuksi

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugsėjo 13 d.

  KADA UŽSUKSI? Paroda „Jonas Jurašas. Būties kaina“

  Video iliustracija

  Rugsėjo 6-ąją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus parengta paroda „Jonas Jurašas. Būties kaina“, skirta teatro režisieriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Jono Jurašo gyvenimui ir kūrybai.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugsėjo 5 d.

  Oleksandro Tereščenkos knygos „Gyvenimas po 16:30. Po septynerių metų“ pristatymas

  Video iliustracija

  Ukrainietis Oleksandras 2014 m. savo noru išėjo į frontą. Ginant Donecko oro uostą, per apšaudymą į patalpą, kurioje buvo Ukrainos kariškiai, pataikė granata. Oleksandras ją pagriebė ir norėjo išmesti, bet... nesuspėjo. Granata sprogo jo rankose. Šiuo poelgiu Tereščenka išgelbėjo savo bendražygių gyvybes, bet buvo sunkiai sužeistas.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. rugpjūčio 1 d.

  Doc. dr. Vaidoto A. Vaičaičio paskaita, skirta 1922 m. Lietuvos Valstybės Konstitucijos jubiliejui

  Video iliustracija

  1922 m. rugpjūčio 1 d. Steigiamasis Seimas priėmė pirmąją nuolatinę Lietuvos Valstybės Konstituciją (sudarė Preambulė, 15 skyrių ir 108 straipsniai).

  Skaityti daugiau