Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Mediateka

Tinklalaidės

 • 2023 m. sausio 19 d.

  Pasimatymai su žydų literatūra | Miglė Anušauskaitė: humoras jidiš poezijoje

  Tinklalaidės iliustracija

  Žydų istorijos ir kultūros paveldo tyrėja, vertėja Miglė Anušauskaitė skaito ir komentuoja humoristinę poeziją, parašytą jidiš kalba. Tai paskutinė tinklalaidė iš ciklo „Pasimatymai su žydų literatūra“. Jidiš kalba rašytos literatūros skaitymų ciklą rengė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras ir Tarptautinis jidiš centras Vilniuje.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 10 d.

  Pasimatymai su žydų literatūra| Chaimas Gradė „Musernikes“

  Tinklalaidės iliustracija

  Vilniečio rašytojo Chaimo Gradės poemą „Musernikes“ skaito ir komentuoja jidiš literatūros tyrinėtoja Akvilė Grigoravičiūtė. Skaitymus veda žydų istorijos ir kultūros tyrėja LNB Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė. Tai penktasis susitikimas iš ciklo „Pasimatymai su žydų literatūra“. Jį rengia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras ir Tarptautinis jidiš centras Vilniuje.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 3 d.

  Pasimatymai su žydų literatūra | Moišė Kulbakas „Mesijas, Efraimo sūnus“

  Tinklalaidės iliustracija

  Mistinį Moišės Kulbako romaną „Mesijas, Efraimo sūnus“ (Odilė, 2021) skaito ir analizuoja jo vertėjas literatūrologas, poetas, Vilniaus universiteto docentas dr. Mindaugas Kvietkauskas. Skaitymus veda žydų istorijos ir kultūros tyrėja Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė. Tai pirmasis knygos pristatymas viešojoje erdvėje po Tarptautinės Vilniaus knygų mugės. Dr. M. Kvietkausko žodžiais, M. Kulbako romanas – maištinga mistika, siekianti išjudinti skaitančiojo sąmonę. Vertėjo teigimu, prieš šimtą metų rašytas tekstas skaitytoją gali nustebinti savo postmoderniais sąskambiais, primenančiais Ričardo Gavelio ar Sigito Parulskio prozą: „Tai buvo ir pats drąsiausias berlynietiškas Kulbako eksperimentas, atvira, daugybę klausimų kelianti provokacija, posūkis avangardo kryptimi.“

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. kovo 10 d.

  „Pasimatymai su žydų literatūra“ : Avromo Karpinovičiaus apsakymo „Didžioji mokytojo Geršteino meilė“

  Tinklalaidės iliustracija

  Skaito ir komentuoja Avromo Karpinovičiaus apsakymo „Didžioji mokytojo Geršteino meilė“ vertėja istorikė Saulė Valiūnaitė.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. sausio 18 d.

  Pasimatymai su žydų literatūra | Avromas Suckeveris

  Tinklalaidės iliustracija

  Jidiš literatūros klasiko Avromo Suckeverio poetinės prozos knygą „Žaliasis akvariumas“ skaito ir komentuoja vertėjas, poetas, literatūrologas, Vilniaus universiteto docentas dr. Mindaugas Kvietkauskas. Dalyvauja Tarptautinio jidiš centro Vilniuje direktorė Viktorija Jusė.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. sausio 4 d.

  Pasimatymai su žydų literatūra | Moišė Kulbakas

  Tinklalaidės iliustracija

  Moišės Kulbako poemą „Vilnius“ skaito ir analizuoja žydų kultūros paveldo tyrinėtoja, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė. Susitikime dalyvauja Tarptautinio jidiš centro Vilniuje direktorė Viktorija Jusė. 

  Skaityti daugiau