Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Fotografavimas ir filmavimas

Fotografavimo ir (arba) filmavimo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje taisyklės (atsisiųsti PDF ›)

  • Priedas Nr. 1 „Paraiška dėl fotografavimo ir (arba) filmavimo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje“ (atsisiųsti DOCX ›)

Paraiškas prašome pateikti ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki planuojamo fotografavimo ir (arba) filmavimo. Užpildytą paraišką siųskite el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Paraiškos patvirtinamos per 2 darbo dienas. Prireikus papildomos informacijos, prašome susisiekti tel. +370 5 239 8579.

DĖMESIO! Politinės reklamos, kitos su politinėmis kampanijomis susijusios veiklos, vestuvės, drabužių kolekcijų, aksesuarų pristatymai ir kitos pramoginio pobūdžio veiklos Nacionalinėje bibliotekoje nefotografuojami ir (arba) nefilmuojami.

Paraiška būtina:

  • fiziniams ir (ar) juridiniams asmenims, norintiems fotografuoti ir (arba) filmuoti Nacionalinės bibliotekos patalpose, taip pat ant Nacionalinės bibliotekos lauko laiptų komerciniais, reklamos, rinkodaros, įvaizdžio formavimo, filmų, serialų ir laidų kūrimo ar kitais neasmeniniais tikslais.
  • fiziniams ir (ar) juridiniams asmenims, norintiems fotografuoti ir (arba) filmuoti Nacionalinės bibliotekos patalpose, naudojant profesionalią įrangą, su profesionalia fotografų ar kita komanda asmeniniais tikslais (asmeninės, šeimos, studentų darbai ar panašaus pobūdžio profesionalios fotosesijos*).

Paraiška nėra būtina:

  • fiziniams ir (ar) juridiniams asmenims (žiniasklaidos atstovams, fotografams ir pan.), norintiems fotografuoti ir (arba) filmuoti Nacionalinėje bibliotekoje vykstančius atvirus renginius.
  • fiziniams ir (ar) juridiniams asmenims (žiniasklaidos atstovams, fotografams ir pan.), norintiems fotografuoti ir (arba) filmuoti Nacionalinėje bibliotekoje vykstančius uždarus renginius (organizatorių užsakymu ar su jų sutikimu). 
  • fiziniams ir (ar) juridiniams asmenims (fotografams, žiniasklaidos atstovams ir pan.), norintiems fotografuoti ir (arba) filmuoti oficialius Nacionalinės bibliotekos darbuotojus viešinimo tikslais kaip interviu pašnekovus. Tokiu atveju užtenka pateikti informaciją el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
  • fiziniams asmenims, norintiems fotografuoti ir (arba) filmuoti ant pagrindinių Nacionalinės bibliotekos lauko laiptų asmeniniais tikslais (šeimos, vestuvių fotosesijos ir pan.).
  • žiniasklaidos atstovams (išskyrus prodiuserinių laidų kūrėjams), norintiems filmuoti ir (arba) fotografuoti Nacionalinės bibliotekos patalpose, prie pagrindinio Nacionalinės bibliotekos įėjimo ir (arba) ant pagrindinių Nacionalinės bibliotekos lauko laiptų, taip pat prie Nacionalinės bibliotekos tarnybinio įėjimo. Tokiu atveju žiniasklaidos atstovai privalo darbo dienomis, likus ne mažiau nei 24 val. iki filmavimo ar fotografavimo pradžios, pateikti užklausą el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir gauti patvirtinimą, kad gali atvykti fotografuoti ir (arba) filmuoti. Nacionalinė biblioteka pasilieka teisę administracijos narių sprendimu neleisti fotografuoti ir (arba) filmuoti Nacionalinės bibliotekos erdvėse, kai fotografavimo ir (arba) filmavimo tikslas prieštarauja Nacionalinės bibliotekos misijai, vizijai, strateginiams tikslams ar veiklos kryptims, pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus, pavienių asmenų garbę ir orumą, prieštarauja gerai moralei, viešajai tvarkai, kursto nesantaiką ir neapykantą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.
  • fiziniams asmenims (turistams ir kitiems Nacionalinės bibliotekos lankytojams), darantiems asmenukes, fotografuojantiems ir (arba) filmuojantiems interjerą mobiliaisiais įrenginiais.

Kainos

Fotografavimas

Nekomerciniais tikslais – nemokamai 


Komerciniais tikslais
1 val. – 50,00 Eur*** (kaina be PVM)

Filmavimas

Nekomerciniais tikslais – nemokamai


Komerciniais tikslais
1 val. – 100,00 Eur*** (kaina be PVM)


Didelio masto filmavimo darbai komerciniais tikslais
1 val. – 400,00 Eur*** (kaina be PVM)

* Vestuvės Nacionalinės bibliotekos viduje nefotografuojamos ir (arba) nefilmuojamos.
** Fotografavimas ir filmavimas negali trukdyti bibliotekos lankytojams ir riboti jų judėjimo.
*** Jeigu norima fotografuoti ir (arba) filmuoti bibliotekos nuomojamose patalpose – papildomai taikomi Nacionalinės bibliotekos patvirtinti trumpalaikės patalpų nuomos įkainiai.

3D virtualus turas