Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Analitinės informacijos biblioteka

Kas yra Analitinės informacijos biblioteka (AIB)?

Ši biblioteka sukurta bendradarbiaujant Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos, Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) bei Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos specialistams. Joje sukaupta, nuolat pildoma ir viešajai prieigai pateikiama Lietuvoje ir apie Lietuvą nuo 2000 m. kuriami viešosios politikos vertinimai, tyrimai ir kitokios analitinės ataskaitos.

Koks yra AIB tikslas?

Šioje bibliotekoje skaitmeniniu formatu renkami visi valstybės finansuojami, viešojo sektoriaus valdyme pritaikomi tyrimai. AIB siekiama, kad tyrimai būtų plačiai naudojami priimant politinius sprendimus ar analizuojant tendencijas visuomenėje. Įrodymai padeda ne tik atrasti tinkamiausią sprendimą, bet ir įtikinti suinteresuotas grupes judėti pasirinkta kryptimi. Vienoje vietoje pateikti darbai padės taupyti viešuosius išteklius, nekartojant jau atliktų tyrimų ir pasinaudojant sukauptais duomenimis bei įžvalgomis.

Kas gali naudotis AIB?

AIB yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos valdoma visiems prieinama, nemokama platforma, skirta įrodymais pagrįstai politikai formuoti. Šis įrankis padeda atverti svarbius duomenis visuomenei, tačiau pirmiausia jis skirtas viešojo sektoriaus dalyviams: politikams, savivaldybių, ministerijų ir kitų įstaigų darbuotojams, – tiems, kurie priima politinius, viešojo valdymo sprendimus.

Kur rasti AIB dokumentus?

AIB dokumentus galima rasti portale ibiblioteka.lt. Instrukciją, kaip naudotis paieška, rasite čia.

Kaip prisijungti prie AIB strateginio valdymo sistemos dalyviams?

Strateginio valdymo dalyviams, kurie institucijose atsakingi už įrodymų įkėlimą į AIB, skirta AIB darbinė aplinka: https://darbas.libis.lt/login-external. Prisijungus naudoti išplėstinę paiešką.

Prie AIB darbinės aplinkos prisijungti galima tik turint asmeninę prieigą. Norint ją gauti, reikia kreiptis į STRATA specialistą (šiuo metu Dalia Jacikevičė, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. +370 607 85 990).

 

Kur kreiptis kilus klausimų apie AIB?

Klausimais, susijusiais su AIB turiniu, prašome kreiptis į STRATA vyr. politikos analitikę Dalią Jacikevičę el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. +370 607 85 990.

Klausimais, susijusiais su LIBIS sistema, rašykite Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..