Dažnai užduodami klausimai

Prieš pasinaudodami paslauga „Klausk bibliotekininko“, pabandykite atsakymą rasti iš karto.

Norint tapti bibliotekos skaitytoju, reikia pagrindiniame informacijos ir registracijos punkte (II a.):

1. pateikti galiojantį asmens tapatybės dokumentą, o besimokantiems papildomai pateikti studento ar moksleivio pažymėjimą;
2. užpildyti skaitytojo registracijos kortelę;
3. susipažinti su Naudojimosi biblioteka taisyklėmis.

Įsigyti skaitytojo pažymėjimą, keisti ar atnaujinti registracijos duomenis galima ir elektroninių paslaugų portale www.ibiblioteka.lt.


 

Skaitytojo pažymėjimas suteikia teisę naudotis bibliotekos kompiuteriais, užsisakyti leidinius iš saugyklų, naudotis nuotolinėmis paslaugomis (prieiga prie prenumeruojamų duomenų bazių, www.ibiblioteka.lt paslaugos), iki 2 val. nemokamai rezervuoti susitikimų kambarius.


 

Pasinaudokite paslauga „Klausk bibliotekininko“. Užduodant klausimą dėl registracijos ar prisijungimo, nurodykite biblioteką, kurioje skaitote, skaitytojo pažymėjimo numerį, savo vardą ir pavardę.


 
Taip.

 
Taip. Naudotis internetu iš Nacionalinės bibliotekos kompiuterių gali tik registruoti vartotojai. Dėl registracijos prie viešosios prieigos prašom kreiptis į pagrindinio informacijos ir registracijos punkto (II a.) arba į skaityklų darbuotojus – Jums bus sukurta paskyra.

 
Apie mūsų bibliotekoje saugomus leidinius galite sužinoti iš LNB elektroninio katalogo. Seniau leistų knygų užsienio kalbomis (gautų bibliotekoje iki maždaug 1994 m.), kurios dar neįtrauktos į LNB elektroninį katalogą, reikėtų ieškoti LNB kortelių vaizdų kataloge.

 
LNB elektroninio katalogo Išplėstinės paieškos puslapio langelyje „Dalykas“ (kairėje ekrano pusėje) įrašykite dominančią temą. Tema turėtų būti reiškiama dalykinėmis rubrikomis glaustai vienu ar dviem žodžiais. Temos formuluotę galite patikslinti paspausdami šalia langelio esantį mygtuką Piktograma – atsivėrusiame lange įrašykite reikšminį žodį vardininko linksniu ar jo fragmentą (t. y. žodžio pradžią). Atsivėrusiame dalykinių rubrikų sąraše varnele pažymėkite reikiamą dalykinę rubriką ir spustelėkite mygtuką „Pasirinkti pažymėtus“ (dešinėje ekrano pusėje). Rubrikos automatiškai bus įkeltos į paieškos langelį „Dalykas“. Belieka spustelėti mygtuką „Ieškoti“.

Beje, spustelėję šalia langelio „Dalykas“ esantį klaustuko ženklelį, rasite naudingų patarimų.


 
LNB elektroniniame kataloge radę dominantį dokumentą, spustelėkite „Užsakyti leidinį“. Langelyje „Skaitytojo pažymėjimo numeris“ įrašykite savo pažymėjimo numerį ir slaptažodį (slaptažodis, jei nepasikeitėte, yra jūsų pavardė, rašoma lietuviškomis raidėmis). Spustelėkite mygtuką „Registruotis“. Langelyje „Užsakymo data“ pasirinkite pageidaujamą datą. Skiltyje „Egzempliorių duomenys“ rodoma, kuriuose bibliotekos fonduose yra jus dominantis dokumentas. Pažymėkite, iš kurio fondo norėtumėte gauti leidinį, ir spustelėkite „Užsakyti“. Jei užsakymas priimtas, pateikiamas sąrašas „Užsakyti dokumentai“, jame galite pasitikrinti, ar dokumentas tikrai užsakytas. Informaciją apie užsakymus galite pasitikslinti elektroninio katalogo viršutinėje meniu eilutėje suaktyvinę nuorodas „Mano sritis“ › „Mano užsakymai“. 

Šiuo metu internetu galima užsakyti tik Bendruosiuose fonduose, Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje, Retų knygų ir rankraščių skaitykloje saugomus leidinius. Kitose skaityklose esančių dokumentų užsakyti nereikia, juos rasite atviruosiuose skaityklų fonduose.

Seniau leistų knygų užsienio kalbomis (gautų bibliotekoje iki maždaug 1994 m.), kurios dar neįtrauktos į elektroninį katalogą, reikėtų ieškoti LNB kortelių vaizdų kataloge. Jų negalima užsakyti internetu – reikia atvykti į biblioteką ir užpildyti užsakymo lapelį.

 
Nacionalinės bibliotekos svetainėje skelbiami savaitiniai bibliografinės informacijos leidiniai apie naujus ir numatomus leisti spaudinius: „Ekspresinformacija apie naujus spaudinius, išėjusius Lietuvoje“, „Numatomos leisti knygos“.

 
Jei neradote leidinio mūsų bibliotekoje, galite kreiptis į tarpbibliotekinį abonementą (TBA) ir pamėginti užsakyti knygų iš kitų bibliotekų. Paslauga yra mokama. Informacija apie TBA teikiama tel.: (8 5) 249 7028, (8 5) 249 7013, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

 
Bibliografinės informacijos apie Lietuvos periodikoje publikuotus straipsnius galite rasti Bibliografinėje Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bazėje (1994–2002 m. archyvas) ir Nacionalinės bibliografijos duomenų banke (straipsniai nuo 2003 m.). Ankstesnių metų (iki 1994 m.) straipsnių reikia ieškoti spausdintinėse valstybinės bibliografijos rodyklėse „Bibliografijos žinios“ ir „Spaudos metraštis“. 

 
1998 m. pradėtas kurti Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas (NBDB), skirtas Lietuvos ir su Lietuva susijusių publikuotų dokumentų bibliografinei apskaitai. Daugiau apie NBDB kaupiamus bibliografinius įrašus

 
Visateksčių straipsnių, išspausdintų užsienio periodiniuose leidiniuose, reikėtų ieškoti prenumeruojamose užsienio duomenų bazėse.

 
Kartografiniai dokumentai saugomi Bendruosiuose fonduose. Šių dokumentų bibliografinius aprašus su Nacionalinės bibliotekos fondų šifrais rasite LNB elektroniniame kataloge, varnele pažymėję parinktį „kartografija“. Skaityti kartografinius dokumentus rekomenduojame Žiniasklaidos skaitykloje (II a.).

 
Retų knygų ir rankraščių skyriuje yra saugomos nuo 1994 m. Lietuvoje apgintos disertacijos. Bibliografinės informacijos apie mūsų bibliotekoje saugomas disertacijas galite susirasti LNB elektroniniame kataloge.

 
Informaciją apie Nacionalinės bibliotekos teikiamas mokamas paslaugas ir paslaugų kainoraščius rasite tinklalapio skyriaus „Paslaugos“ skiltyje „Mokamos paslaugos“.

 
Teikiama kopijavimo, spausdinimo, skenavimo daugiafunkciais savitarnos aparatais paslauga. Vartotojai, norintys naudotis šia paslauga, yra registruojami pagrindiniame informacijos ir registracijos punkte (II a.) – jiems sukuriama virtuali sąskaita. Registruoti bibliotekos vartotojai prie aparatų gali prisijungti naudodami skaitytojo pažymėjimą (numeris nuskaitomas magnetinių kortelių skaitytuvu), o bibliotekos svečiams suteikiamas specialus PIN kodas. Daugiau informacijos rasite tinklalapio skyriaus „Paslaugos“ skiltyje „Mokamos paslaugos“.

 
Paslaugos tikslas – suteikti trumpą informaciją. Elektroniniu paštu atsakome į klausimus apie biblioteką, jos fondus, aptarnavimo tvarką, Nacionalinės bibliotekos duomenų bazes, katalogus, dokumentų paiešką. Daugiau informacijos

 
Į Jūsų klausimus stengsimės atsakyti per 48 valandas, išskyrus savaitgalius ir švenčių dienas.

 
Dėl kopijų siuntimo paštu reikėtų kreiptis į tarpbibliotekinį abonementą (TBA). Tai mokama paslauga. Dokumentų dalies kopijų galite užsisakyti ir portale www.ibiblioteka.lt

 
Nacionalinė biblioteka siūlo visą kompleksą įvairių mokymų. Mokymų sąrašą, grafiką ir galimybę užsiregistruoti į pageidaujamus mokymus rasite čia.

 
Nacionalinė biblioteka kviečia naudotis susitikimų kambariais. Laukiami tiek projektus rengiantys studentai, tiek dalykinius pasitarimus organizuojantys verslininkai ar įvairių laisvalaikio pomėgių klubų nariai, visi, ieškantys patogios, šiuolaikiškai įrengtos erdvės darbingiems susitikimams. Daugiau informacijos.

 
Biblioteka genealoginės informacijos neteikia. Siūlytume kreiptis į Lietuvos valstybės istorijos archyvą adresu:
Gerosios Vilties g. 10, LT-03134 Vilnius
Tel. (8 5) 213 7482
Faks. (8 5) 213 7612
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Rugsėjis
P A T K Pn Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Parodos

2019 m. rugpjūčio 20 d. – rugsėjo 22 d.
Baltijos kelio 30-mečiui skirta fotografijų paroda „(Ne)lokali istorija“
2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. rugpjūčio 7 d. – rugsėjo 29 d.
N. Dirvianskytės tapybos paroda „Naivusis menas – pilnas gyvybės“
2019 m. rugpjūčio 2 d. – rugsėjo 22 d.
Paroda „Konstruoti Niujorką“
2019 m. rugsėjo 4 d. – rugsėjo 30 d.
Paroda „Tiltas tarp vaikystės ir dangaus“
2019 m. sausio 7 d. – rugsėjo 22 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. rugsėjo 3 d. – spalio 29 d.
„Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“
2019 m. rugsėjo 16 d. – spalio 12 d.
Paroda „Pažinti iš viršelio: etiketės ir kortelės“