Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Parodos bibliotekos parodų erdvėse

Skelbiamas kvietimas teikti pasiūlymus dėl parodų rengimo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Kviečiame menininkus, tyrėjus ir parodų kuratorius teikti pasiūlymus, kurie būtų įgyvendinami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parodų erdvėse pagal 2025 m. programą. Užpildytą paraiškos formą (pildyti internetu) su prisegtais darbų pavyzdžiais ir aktyviomis nuorodomis PDF formatu (maksimalus dydis 10 MB) siųskite iki gegužės 26 d. 00.00 val.

Nacionalinės bibliotekos parodų erdvėje pristatomi dokumentinį paveldą ir archyvinius tyrimus aktualizuojantys projektai, rengiamos šiuolaikinio meno parodos.

Paraiškas svarsto Parodų rengimo ir tvarkos komisija, sudaryta iš Nacionalinės bibliotekos  Komunikacijos ir rinkodaros departamento, Dokumentinio paveldo tyrimų departamento, Informacijos išteklių departamento, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento darbuotojų.

Jei turite klausimų, rašykite elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Paraiškos pavyzdį rasite čia.

2025–2026 m. parodų prioritetai

  • Parodos ir projektai, aktualizuojantys dokumentinį paveldą ir skatinantys bendradarbiavimą su Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamentu bei Nacionalinės bibliotekos archyvų tyrinėjimą;
  • parodos, susijusios su svarbiais einamųjų metų politiniais, istoriniais, kultūriniais, visuomeniniais reiškiniais (asmenybių, bendruomenių, istorinių įvykių sukakčių minėjimai, teminiai metai);
  • socialinę atskirtį mažinančios ir bendruomeniškumą skatinančios parodos;
  • profesionaliosios dailės, fotografijos ir tarpdisciplininio meno kūrėjų parodos, lydimos edukacinių programų ar kūrybinių dirbtuvių.

Paraiškų teikimo tvarka

  • Paraiškos teikiamos kasmet atviro kvietimo metu iki nustatytos datos.
  • Paraiška turi būti užpildyta pateiktoje nuorodoje, internetinėje bibliotekos svetainėje 
  • Netinkamai užpildytos paraiškų formos, paraiškos be reikalingų priedų ar paraiškos, atsiųstos neužpildžius paraiškos formos, nesvarstomos.
  • Paraiškų atrankos rezultatai pateikiami nurodytu el. paštu. Nacionalinė biblioteka neįsipareigoja komentuoti neigiamų atsakymų.
  • Smulkesnė informacija teikiama el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Paraiškos forma (pildyti internetu)

Parodų erdvės