Telefonas Klaustukas Sitemap

Medijų dirbtuvės

Tai – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdvė, skirta asmeniniams, nekomerciniams projektams, susijusiems su įvairiomis naudojamomis medijomis: garsu, vaizdu, programiniu kodu, erdviniu modeliavimu ar virtualia realybe.

Ši erdvė orientuota į bibliotekos lankytojus, kurie jau „nebetelpa“ su savo projektais namuose ir ieško daugiau galimybių.

  • Radote spintoje fotojuostelių, skaidrių su jūsų ar tėvų žygiais į kalnus – norite jas perkelti į skaitmeninę erdvę?
  • Svajojate fotolaboratorijoje savarankiškai pasidaryti nuotraukų – stebėti, kaip raudonų lempų šviesoje fotopopieriuje išryškėja vaizdas?
  • Svarstote, kur įsirašyti ir susimontuoti garsą ar vaizdą?
  • Norėtumėte suskaitmeninti garso ar videokasetes (nes vaizdas jose gali išnykti), bet neturite aparato, kuris galėtų jas atkurti?
  • Norite, panaudodami valdiklius, jutiklius ir seno spausdintuvo detales, sukurti katę maitinantį aparatą, išmanųjį šiltnamį ar po namus važinėjanti robotuką?
  • Knieti užsidėti virtualiosios realybės akinius ir pasinerti į kitą realybę?

Visa tai galima nuveikti Nacionalinės bibliotekos Medijų dirbtuvėse! Darbuotis, be abejo, teks savarankiškai, bet visada galėsite tikėtis dirbtuvių kuratorių techninės pagalbos.

Kas tai?

Dirbtuvėse yra 10 individualių darbo vietų su kompiuteriais, pritaikytais įvairioms veikloms: fotojuostelėms skenuoti, vaizdo garsui montuoti, programuoti, 3D grafikai, virtualiajai realybei kurti. Įrengta fotolaboratorija, galima naudotis įranga, skirta kino juostų, vaizdo ir garso kasečių peržiūrai, leisti įvairaus formato garso juostas.

Paruošta erdvė, kurioje galima kurti projektus naudojant programuojamus „Arduino“ ir kt. valdiklius, išsibandyti įvairius sensorius ir priedus.

Dar įvairiapusiškesnės šios dirbtuvės tampa dėl to, kad jose atliekamiems projektams įgyvendinti prireikus galima naudotis ir dirbtuvių PATS SAU įranga (3D spausdintuvas, vinilo ir kaitrinių plėvių pjaustiklis, kaitrinis presas, lazerinė pjaustyklė) ir įvairiais įrankiais.

Darbo laikas

Darbo laikas: rugsėjo–birželio mėn.liepos–rugpjūčio mėn. 

Registracija ir informacija

Konsultacijoms:
Tel. (8 5) 239 8580
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Registracijos forma ›

Rezervuojant darbo vietą Medijų dirbtuvėse, būtina nurodyti projekto turinį ir veiklos pobūdį, veiklai vykdyti preliminariai reikalingą įrangą.

O gal norite tik pasižvalgyti? Praneškite mums ir mes pabandysime suderinti tinkamą laiką jūsų ekskursijai.

Kviečiame dirbtuvių naujienas sekti „Facebook“ paskyroje ›

Svarbu

  • Atvykusiems be išankstinės rezervacijos laisvos darbo vietos užtikrinti negalime.
  • Dirbtuvės įsikūrusios Nacionalinės bibliotekos rūsyje (Gedimino pr. 51, Vilnius), 001 patalpoje. Informaciją apie Medijų dirbtuves taip pat galite gauti PATS SAU dirbtuvėse, 114 kabinete.