Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Mediateka

Tinklalaidės

 • 2022 m. kovo 9 d.

  Pokalbiai apie literatūrines patirtis | Vaidotas Valiukevičius

  Tinklalaidės iliustracija

  „Kai buvau paauglys, man atrodė, kad turiu visus atsakymus“, – sako Vaidotas Valiukevičius. Kaip jam, dainininkui ir šokėjui, sunkiausiais gyvenimo periodais padėjo sėkmę pasiekusių žmonių biografijos ir kokios šiandien knygos laukia eilėje būti perskaitytos. Atvirai apie paauglio nesidomėjimą skaitymu, paauglystėje išgyventas patyčias, traumines patirtis, sulaukus muzikinės sėkmės, apie sprendimų priėmimą, kurie pakeičia gyvenimą ir daugelį kitų dalykų – laidoje „Pokalbiai apie literatūrines patirtis“.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. kovo 3 d.

  Pokalbiai apie literatūrines patirtis | Vytautas Varanius

  Tinklalaidės iliustracija

  Rašytojas Vytautas Varanius prisipažįsta: pirma savarankiškai perskaityta knyga jį pravirkdė. Ar šiuolaikiniai vaikai dar ašaroja, skaitydami J. Biliūno „Brisiaus galą“? Kuo paauglius patraukia rašytojo romanas „Šiltnamis“ ir kuo jis erzina kritikus? Kodėl Vytautas Varanius neturi feisbuko ir kaip dabar atrodo jo kasdienybė – apie tai laidoje „Pokalbiai apie literatūrines patirtis“.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. vasario 23 d.

  Pokalbiai apie literatūrines patirtis | Jurgis Matulevičius

  Tinklalaidės iliustracija

  Režisierius Jurgis Matulevičius paauglystėje privalėjo tėvui atsiskaityti už perskaitytas knygas. Viena savaitė – viena knyga. Ką davė tokia (tada regėjosi, kankinama) patirtis? Kokie veiksniai subrandino Jurgį kaip asmenybę? „Man pačiam įdomu, kaip aš iš marozo tapau galų gale dabar meno žmogumi“, – pusiau juokais sako režisierius. Visas pokalbis – tinklalaidėje  „Pokalbiai apie literatūrines patirtis“.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. vasario 15 d.

  Pokalbiai apie literatūrines patirtis | Miglė Anušauskaitė

  Tinklalaidės iliustracija

  Komiksai yra labai rimta medija, skirta ne tik vaikams ir paaugliams – tai tvirtai teigia komiksų dailininkė Miglė Anušauskaitė. Į studiją ji atsinešė ir krūvelę knygų – zinų. Jei norite sužinoti, kas tie zinai, kur gimsta komiksų istorijos, kuo ypatinga knyga „Pasaulio paukščiai“ ir... kaip auginti vėdarėlius, įsijunkite laidą „Pokalbiai apie literatūrines patirtis“.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. vasario 9 d.

  Pokalbiai apie literatūrines patirtis | Marius Povilas Elijas Martynenko

  Tinklalaidės iliustracija

  Slemeris, poetas, eseistas, aktorius, vertėjas, atlikėjas Marius Povilas Elijas Martynenko pasakoja apie savo pirmą susidūrimą su poezija – sukarpytus mamos eilėraščius. Kas buvo toliau? Radauskas, Rumi, Kundera, Bukowskis... Poetas dalijasi mintimis, kaip reikia dirbti, nes įkvėpimas pats savaime neateina. Kaip literatūra veikia gyvenimą ir gyvenimas literatūrą – laidoje „Pokalbiai apie literatūrines patirtis“.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. vasario 2 d.

  Pokalbiai apie literatūrines patirtis | Marija Kavtaradzė

  Tinklalaidės iliustracija

  Režisierė ir scenaristė Marija Kavtaradzė sako visada žinojusi, kuo norinti būti, ir paauglystėje jautusis ganėtinai suaugusi. Tuo metu perskaityta Jerome’o Davido Salingerio apysaka „Franė ir Zujis“ Marijai paliko įspaudą visam gyvenimui. O kokią knygą ji įduotų į rankas šiuolaikiniam paaugliui? Dar daugiau klausimų ir atsakymų laidoje „Pokalbiai apie literatūrines patirtis“.

  Skaityti daugiau