Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Mediateka

Atvirų pamokų ciklas

 • 2022 m. birželio 7 d.

  Ekonomika karo, sankcijų ir infliacijos kontekste

  Video iliustracija

  Kodėl kyla kainos ir kaip sankcijos bei karas veikia pasaulio ekonomiką bei ko galime tikėtis ateityje? Ir kodėl posakis „nekask kitam duobės, nes pats įkrisi“ šiuo metu įgauna realią prasmę?

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. birželio 2 d.

  Grėsmės Lietuvos saugumui: kaip jas atpažinti ir kodėl tai svarbu? 

  Video iliustracija

  Norėdami apsaugoti valstybę, pirmiausia turime atpažinti jai kylančias grėsmes. Todėl šios pamokos tikslas – supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius su grėsmėmis valstybės nacionaliniam saugumui, pristatyti Lietuvos žvalgybos vaidmenį saugant Lietuvą nuo priešiškų valstybių įtakos. Gebėdami suvokti pavojus ir atpažinti grėsmes, esame atsparesni kaip piliečiai ir stipresni kaip valstybė. 

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gegužės 12 d.

  Laisvės žiežirbos: 1972 metų gegužės įvykiai Kaune

  Video iliustracija

  Nuo 2002 m. gegužės 14-ąją minime Pilietinio pasipriešinimo dieną.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gegužės 10 d.

  „Įtampa mano kūne – kaip sau padėti?“

  Video iliustracija

  Pamoka skirta pradinių klasių moksleiviams. Lektorė padės vaikams suprasti, kokie pojūčiai kūne signalizuoja apie patiriamą įtampą, paaiškins, kodėl kūno drebėjimas mums yra naudingas, ir praves žaismingus pratimus, padėsiančius įtampą sumažinti. Pamoką veda integruotos kūno ir judesio terapijos edukatorė ir praktikė Aina Pakeltė (dip. IBMT).

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. gegužės 5 d.

  Kaip bendrauti su traumą patyrusiu vaiku ir padėti jam geriau jaustis?

  Video iliustracija

  Patirtos traumos daro įtaką smegenų veiklai ir atsispindi vaikų elgesyje. Šioje pamokoje daugiau sužinosite apie smegenyse vykstančius pokyčius ir gausite praktinių patarimų, kurie padės vaikui pasijausti geriau. Lektorė supažindina su juntamo saugumo sąvoka, ryšio kūrimo, įgalinimo principais ir savireguliacijos įgūdžiais. Pabaigoje taip pat pateikia naudingų nuorodų, norintiems toliau gilintis į šią temą. Šią mokytojams skirtą paskaitą veda vaikų ir paauglių psichiatrė Monika Misevičė, kuri yra TBRI® (Pasitikėjimu grįstų santykių intervencijos) praktikė, VU doktorantė.

  Skaityti daugiau