Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Mediateka

Metų knygos rinkimai

 • 2023 m. kovo 29 d.

  Susitikimas su akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygų paaugliams nominantais

  Video iliustracija

  Aprašymas: Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 29 d.

  „Metų knygos rinkimai“: susitikimas su prozos kategorijoje nominuotais autoriais

  Video iliustracija

  Kviečiame pasiklausyti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusio pokalbio su akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ prozos kategorijoje nominuotų knygų autoriais. Susitikime dalyvavo trys rašytojai – Sandra Bernotaitė, Rimantas Kmita ir Lina Simutytė. Renginį vedė literatūros kritikė, žurnalo „Literatūra ir menas“ kritikos skilties redaktorė dr. Virginija Cibarauskė.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 25 d.

  „Metų knygos rinkimai“: knygos „Už posūkio – kitas dangus. „Zekai“ ir kitos istorijos“ pristatymas

  Video iliustracija

  Aušros Marijos Sluckaitės knyga „Už posūkio – kitas dangus. „Zekai“ ir kitos istorijos“ liudija, kaip asmeninės patirties punktyras virsta kolektyvinės atminties atspindžiu. O kartu skaudžiai primena tai, ką norėtųsi, tačiau nesiseka užmiršti. Todėl ji lyg savotiškas kentauras, iki juosmens sukaustytas, ar kentauridė, kaustoma prievartos pančių slogiais okupacijos dešimtmečiais, kai atkakliai bandyta neprarasti vilties. Vėliau – varžoma klajokliško gyvenimo svetur su dažnais ir staigiais posūkiais, kai nuolatos spėliota, kas laukia už jų...

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 22 d.

  „Metų knygos rinkimai“: knygos „Chronometrai“ pristatymas

  Video iliustracija

  „Apmąstydama laiką ir jo menines manifestacijas, Agnė Narušytė ne konstruoja vienos disciplinos statinį, bet kuria atvirą žemėlapį, kuriame priklausomai nuo kartografuojamų parametrų atsiranda vietos istorijos laikui, sąmonės laikui, daiktų laikui, laikrodžių laikui, augalų laikui ir kitoms laiko formoms. Būtent todėl šioje monografijoje interpretuojami menininkai atrodo kaip niekada vietoje nenustygstantys keliautojai, nuolat kertantys skirtingų laiko formų, fizikos ir filosofijos teorijų, fotografijos, kino, teatro, architektūros meninių praktikų ribas. Monografijoje sukurtą žemėlapį autorė dovanoja ir skaitytojui (-ai), taip pakviesdama jį (ją) į niekad nesibaigiančią laiko formų apmąstymo ir meninių manifestacijų kelionę.“

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 22 d.

  „Metų knygos rinkimai“: susitikimas su poezijos kategorijoje nominuotais autoriais

  Video iliustracija

  Kviečiame pasiklausyti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusio pokalbio su akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ poezijos kategorijoje nominuotų knygų autoriais: Mantu Balakausku, Lina Buividavičiūte, Antanu A. Jonynu, Alvydu Valenta ir Dovile Zelčiūte.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 19 d.

  „Metų knygos rinkimai“: knygos „Kas išsigando Šliūpo?“ pristatymas

  Video iliustracija

  Kas išsigando Šliūpo? Kas tik jo neišsigando!

  Šis nenuilstantis, kontroversiškas, bet visuomet gerų norų vedamas žmogus savo laiku ne vienam kėlė baimę ir pyktį.

  Skaityti daugiau
 • 2022 m. balandžio 11 d.

  „Metų knygos rinkimai“: knygos „Paskutinė Lietuvos vasara“ pristatymas

  Video iliustracija

  1940 m. birželį Lietuvos žmonės planavo derlių, atostogas, išleistuves ir savo ateitį. Vasaros savaitgalius ketino skirti gegužinėms, ekskursijoms, įvairiausių organizacijų suvažiavimams, sportui, poilsiui ir, žinoma, žemės ūkiui. Vyriausybė taip pat nesnaudė – palaimino šalies elektrifikacijos ir susisiekimo gerinimo projektus, patvirtino didžiausią metinį biudžetą.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. gruodžio 17 d.

  „Metų knygos rinkimai“: pokalbis su publicistikos ir dokumentikos kategorijoje nominuotais autoriais

  Video iliustracija

  Jūsų dėmesiui – „Metų knygos rinkimams“ skirto pokalbio vaizdo įrašas. Virtualiame pokalbyje dalyvauja Mindaugas Nastaravičius, Karolina Jakaitė, Gabija Lunevičiūtė ir Kęstutis Pikūnas. Autorius kalbina LNB Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Valstybingumo centro vadovas Matas Baltrukevičius.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. gruodžio 15 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Neringa Vaitkutė

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su rašytoja, pedagoge Neringa Vaitkute ir jos knyga „Neramios dienos“, tęsiniu skaitytojų ir kritikų pamėgtai knygai „Klampynių kronikos“, pretenduojančia tapti Metų knyga vaikams. Autorę kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. gruodžio 11 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Vainius Bakas

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su poetu Vainiumi Baku ir jos knyga „Ką manė kamanė“, pretenduojančia tapti Metų knyga vaikams. Autorių kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. gruodžio 1 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Selemonas Paltanavičius

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su rašytoju, gamtininku, fotografu Selemonu Paltanavičiumi ir jo knyga „Sniego žmogelių žiema“, pretenduojančia tapti Metų knyga vaikams. Autorių kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 26 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: pokalbis su suaugusiųjų prozos kategorijoje nominuotais autoriais

  Video iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos suorganizuotame virtualiame pokalbyje su akcijos „Metų knygos rinkimai“ suaugusiųjų prozos kategorijoje nominuotais autoriais dalyvavo rašytojai Alfonsas Andriuškevičius, Akvilė Kavaliauskaitė ir Herkus Kunčius. Autorius kalbino literatūros žurnalo „Metai“ vyr. redaktorius, poetas Antanas Šimkus.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 20 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Diana Ganc

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su rašytoja, vertėja ir aktore Diana Ganc ir jos pirmąją knyga paaugliams „Lota“, pretenduojančia tapti Metų knyga paauglių kategorijoje. Autorę kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 20 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Akvilina Cicėnaitė

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su rašytoja, vertėja Akvilina Cicėnaite ir jos knyga „Kad mane pamatytum“, pretenduojančia tapti Metų knyga paaugliams. Autorę kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 17 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Monika Vaicenavičienė

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su iliustruotoja ir rašytoja Monika Vaicenavičiene ir jos knyga „Kas yra upė?“, pretenduojančia tapti Metų knyga vaikams. Autorę kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau