Telefonas Klaustukas Sitemap

Privalomojo egzemplioriaus pristatymas

Kas yra privalomasis egzempliorius?

Visi Lietuvos leidėjų išleidžiamų išteklių privalomieji egzemplioriai, nepriklausomai nuo jų formato, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, turi būti perduoti Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo, Kauno apskrities viešajai, Vilniaus universiteto ir Lietuvos Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoms. Nacionalinei bibliotekai tai leidžia kaupti Lietuvos mokslo ir kultūros dokumentinį paveldą, užtikrinant jo bibliografinę apskaitą, tinkamas ilgalaikio išsaugojimo sąlygas bei apsaugą ir užtikrinant prieinamumą visuomenei.

Kiek spausdintų egzempliorių reikia pateikti?

Lietuvos Respublikos Vyriausybė savo nutarimu „Dėl dokumentų privalomųjų egzempliorių skaičiaus ir jų perdavimo bibliotekoms“ (2017 m. gruodžio 6 d., Nr. 999) įpareigoja viešosios informacijos rengėjus / leidėjus per 20 darbo dienų po neslaptų dokumentų tiražo išleidimo (kai tiražas didesnis kaip 25 egzemplioriai) Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai perduoti nemokamus 2 privalomuosius egzempliorius (taip pat ir skaitmeninius dokumentus fizinėse laikmenose), o kartotinių laidų, standartų ir kitų normatyvinių dokumentų, leidinių Brailio raštu ir dokumentų, specialiai pritaikytų skaitymo sutrikimų turinčių asmenų poreikiams, – po 1 egzempliorių. Kitoms bibliotekoms teikiama po 1 egzempliorių, priklausomai nuo tiražo ir dokumento tipo.

Ką reikia žinoti apie elektroninį privalomąjį egzempliorių?

Elektroninių dokumentų (pdfePub ar kitais formatais) perduodamas saugoti sąlyginis vienetas. Elektroninis dokumentas gali būti neteikiamas, jeigu toks dokumentas yra išleistas spausdintine forma ir jau perduotas Nacionalinei bibliotekai nustatyta tvarka.

Kaip pateikti?

Viešosios informacijos rengėjas / leidėjas su spausdintais privalomaisiais egzemplioriais pateikia lydimuosius dokumentus, kuriuose nurodo autorių, pavadinimą, leidinio kainą, finansavimo šaltinius.

Dokumentų perdavimo–priėmimo aktas (atsisiųsti DOCX ›).

Pastaba: Perduodant privalomąjį egzempliorių kitoms bibliotekoms, Priėmimo–perdavimo akte reikia nurodyti konkrečios bibliotekos, kuriai jis skirtas, pavadinimą.

Elektroninių dokumentų perdavimo–priėmimo aktas (atsisiųsti DOCX ›).

 • Viešosios prieigos būdas – elektroninis leidinys viešai prieinamas visiems, leidinys yra Nacionalinės bibliotekos elektroninių duomenų bazėse (Nacionalinės bibliografijos duomenų banke, portale ibiblioteka.lt).
 • Neviešosios prieigos būdas – elektroninis leidinys vartotojams prieinamas tik iš nustatytos darbo vietos Nacionalinėje bibliotekoje, be teisės dokumentą kopijuoti ar kitais būdais atkurti.

Susisiekite su mumis

Už privalomojo egzemplioriaus gavimą, kontrolę, apskaitą Nacionalinėje bibliotekoje yra atsakingas Informacijos išteklių departamento Bibliotekos fondo plėtros skyrius.

Leidinius galima siųsti paštu adresu:

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Informacijos išteklių departamento Bibliotekos fondo plėtros skyrius
Gedimino pr. 51
01109 Vilnius

arba perduoti:

įėjus per Nacionalinės bibliotekos tarnybines duris (Gedimino pr. 51, nuo Seimo pusės) palikti vestibiulyje arba iš Gynėjų gatvės pusės (prie durų yra iškaba „Privalomojo egzemplioriaus priėmimas“).

Dėl informacijos prašome kreiptis:

el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 5) 239 8614; (8 5) 239 8609.

Elektroninių išteklių privalomasis sąlyginis vienetas pateikiamas el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 5) 239 8610.

Kitų bibliotekų, gaunančių privalomąjį egzempliorių, kontaktiniai duomenys:

 • Kauno apskrities viešoji biblioteka
  Komplektavimo ir apskaitos grupė
  Radastų g. 2
  44164 Kaunas

 Milda Krasauskienė, tel. (8 37) 324351, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 • Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka
  Komplektavimo skyrius
  Žygimantų g. 1
  01102 Vilnius

Vedėja Daiva Liudavičienė, tel. (8 5) 262 9768, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 • Vilniaus universiteto biblioteka
  Informacijos išteklių formavimo skyrius
  Universiteto g. 3
  01122 Vilnius

Skyriaus vadovė Odeta Pakalnienė, tel. (8 5) 268 7105, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Leidėjų patogumui

Kauno apskrities viešajai bibliotekai skirtas privalomųjų egzempliorių siuntas (kartu su dviem lydimojo dokumento vienetais) galite palikti Nacionalinės bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) tarnybinio įėjimo vestibiulyje, Kauno bibliotekai skirtoje vietoje.