Telefonas Klaustukas Sitemap

„Aš skaiTAU“: K. Stankutė-Jaščemskienė vaišina literatūriniais ledinukais

Ledinukai. Ne, ne tie „teisingai“ spalvoti, kurių „braškinis“ neturi nieko bendra su rasota ir kiek žemėta uoga tiesiai iš lysvės. Meistriškai išlavintas rašymo stilius ar tarp daugelio puslapių ieškota žinia skaitinį gali paversti iš lėto savo skonio paslaptis atskleidžiančiu ledinuku su imbieru ir gervuogėmis, aitriąja paprika ir mėta, o gal iki šiol negirdėto vaisiaus sultimis ir raudonėliu. Tokį skonį įsimeni ilgam, atradimu norisi vaišinti visus aplink, o ir pats imi drąsiau derinti skonius kasdienos užduočių virtuvėje.

Tokį skonį raidėse ir savo dienose atradusi VšĮ „Global Leaders Lietuva“ vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė vaišina ir jus. Tiks žygiams į laukinę gamtą ar padrąsins gyventi laimingai – nelygu, kas aktualiau.

Kotryna Stankutė Jaščemskienė asmeninio albumo nuotr© Asmeninio albumo nuotr.

20170130 kervudas dzeimsas oliveris siaures klajunai 2 th1James Oliver Curwood, Šiaurės klajūnai
„Tai viena iš vaikystės knygų, giliai įsirėžusių į atmintį. Ją skaičiau labai seniai, bet iki šiol puikiai atsimenu išgyvenimus sekant dviejų draugų – meškiuko ir šuns – nuotykius laukinėje gamtoje, pavojus ir drąsą. Trokštantiems kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, keliauti ir patirti nuotykių, ši knyga – puikiausia draugė.

 

20170130 ios Akimirkos Jėga. Dvasios nušvitimo vadovas. 500x500Eckhart Tolle, Šios akimirkos jėga
Šią knygą perskaičiau prieš keletą metų, gyvendama Singapūre. Gal pati Azija paskatino ieškoti dvasingumo, o gal tiesiog sutapimas, kad tada į rankas papuolė E. Tolle įtaigiai sudėlioti atsakymai apie laimės esmę. Knyga apie buvimą čia ir dabar, kas ir yra svarbiausia sąlyga, norint iš tiesų perprasti gyvenimą ir jį nugyventi laimingai. Autoriaus mintys apie dvasinę ramybę, savojo ego nugalėjimą ir tiesiog būtį tapo mano vadovu, kurį nuolat skaitau nepaliaudama ieškoti harmonijos šioje informacijos ir streso perpildytoje kasdienybėje.

 

20170130 Šimtas metų vienatvėsGabriel García Márquez, Šimtas metų vienatvės
G. G. Márquezas – vienas mėgstamiausių mano rašytojų, Nobelio premijos laureatas, magiško realizmo klasikas, kurio žodžių dėliojimo stiliumi labai žaviuosi. Ši knyga, mano galva, – geriausias jo kūrinys, ne be reikalo jam pelnęs pasaulinę šlovę. Kūrinys pilnas egzotikos, mistikos ir paslapties, amžinybės ir gyvenimo trapumo, absurdiškų, šypseną keliančių situacijų. Tiks ir patiks suprantantiems ironišką humorą.

 

20170130 Bulgakov Meistras ir MargaritaMichail Bulgakov, Meistras ir Margarita
Knyga, sužavėjusi rašymo stiliumi ir netikėtais veiksmo siužetais. Pasisekė, kad ją skaičiau nemačiusi jokios kino ekranizacijos. Galėjau laisvai fantazuoti, pati susikurti herojų portretus ir išgyventi visas emocijas. Surijau per kelias dienas, su didžiausiu malonumu. 

 

20170130 Kristina Sabaliauskaitė Silva Rerum 1Kristina Sabaliauskaitė, Silva Rerum
Patiko visos Norvaišų giminės istorijos dalys, tačiau pirmoji sukūrė intymumo aurą tarp manęs ir Vilniaus. Perskaičiusi šią knygą, eidama sostinės gatvėmis kaskart miestą jaučiu kitaip, kitaip žvelgiu į seną grindinį, siauras gatveles ir tiek daug patyrusias sienas.“

 

Visas knygas galite rasti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Rubrika „Aš skaiTAU“ – bendras Nacionalinės bibliotekos ir portalo DELFI projektas. Kviečiame grįžti prie knygos ir dalytis literatūros atradimais.