Telefonas Klaustukas Sitemap

Savarankiško mokymosi medžiaga, skirta dirbantiems arba norintiems dirbti su migrantais ir pabėgėliais

Šiuolaikinė biblioteka – tai biblioteka be sienų. Čia nėra stereotipų ir išankstinių nuomonių. Šiuolaikinė biblioteka skatina tobulėti, mokytis, domėtis, bendrauti, atsiskleisti. Todėl ji atlieka svarbų vaidmenį migrantų bei pabėgėlių integracijos į šalies kultūrinį bei socialinį gyvenimą procesuose. Bibliotekos paslaugos, erdvės ir iniciatyvos gali tapti tiltu, jungiančiu skirtingas tradicijas ir kultūras, ugdančiu toleranciją ir naikinančiu stereotipus.  

Kol kas Lietuvos bibliotekos turi mažai darbo su migrantais ir pabėgėliais patirties, todėl integracijos procesai vyksta lėčiau arba nevyksta išvis. Tačiau Lietuva vis dažniau tampa migrantų kelionės tikslu. Tai rodo ir augantys statistikos rodikliai. Šalies bibliotekos privalo pasiruošti tinkamai priimti atvykėlius ir padėti jiems integruotis į visuomeninį gyvenimą.

Nacionalinė biblioteka parengė rekomendacinio pobūdžio leidinį „Daugiakultūrio dialogo biblioteka“, kuriame pateikiama užsienio bibliotekų darbo su migrantais patirtis, pasakojama apie Lietuvoje vykdytas iniciatyvas, dalijamasi gerąja patirtimi, kurios mūsų šalies bibliotekininkai pasisėmė „Erasmus+“ programos mobilumo projekto „Tarpkultūrinis ir informacinis migrantų švietimas – personalo kompetencijų ugdymas“ metu. Leidinyje taip pat galima rasti darbo su migrantais ir pabėgėliais gaires, kitos naudingos informacijos.

Leidinys „Daugiakultūrio dialogo biblioteka“ ›

 

Erasmus+ logotipas