Telefonas Klaustukas Sitemap

Terminuotos prieigos duomenų bazės

Terminuotos prieigos duomenų bazėmis galima naudotis ir Nacionalinėje bibliotekoje, ir namuose. Nuotoliniu būdu prisijungti prie Nacionalinės bibliotekos duomenų bazių galima naudojant EZproxy sąsają, paspaudus mygtuką Prisijungti. Atsidarius puslapiui, įveskite tik skaitytojo pažymėjimo numerį (slaptažodžio įvesti nereikia) ir netrukus galėsite jomis naudotis.

  • „ProQuest Dissertations & Theses Global“
    „ProQuest Dissertations & Theses Global“ duomenų bazė yra mokslinės informacijos šaltinis įvairių sričių studentams, mokslininkams ir tyrėjams. Joje yra milijonai disertacijų ir tezių iš JAV ir viso pasaulio universitetų. Bazėje galima atrasti nuorodų į įvairius duomenis nuo 1861 m. iki šių dienų. Duomenų bazėje pateikiamas visas daugelio disertacijų nuo 1997 m. tekstas. Kiekvienoje nuo 1980 m. liepos mėnesio publikuotoje disertacijoje galima rasti 350 žodžių sudarančią autoriaus parašytą santrauką. Magistrų darbuose, išleistuose nuo 1988 m., yra 150 žodžių santraukos. Esant galimybei, pristatomos 24 puslapių apimties disertacijų ir tezių santraukos. Kasmet duomenų bazę papildo apie 70 tūkst. naujų disertacijų ir tezių šiomis temomis: menai, verslas ir ekonomika, švietimas, humanitariniai, visuomeniniai, elgesio, gamtos, matematikos ir fiziniai, sveikatos ir medicinos mokslai. Ši duomenų bazė priklauso specialiam JAV informacijos išteklių paketui elibraryUSA, kuris Nacionalinėje bibliotekoje nuolat prieinamas tik Amerikos skaitykloje.
    Terminuota prieiga suteikta iki 2023 m. gruodžio 8 d.

  • „Education Source Ultimate“
    „Education Source Ultimate“ yra išsami viso teksto duomenų bazė, skirta studentams, mokslininkams, specialistams ir politikos formuotojams. Duomenų bazėje galima rasti informaciją šiomis temomis: švietimo politika, lyginamoji pedagogika, ugdymo technologijos, aukštasis mokslas, magistrantūros studijos, pradinis ugdymas, religinis švietimas, daugiakultūris ugdymas, mokytojų ir tėvų santykiai, mokyklos administracija, socialinės problemos, specialusis ugdymas,  mokymo metodai, mokytojų rengimas, suaugusiųjų švietimas ir daugelį kitų. Šiame informacijos šaltinyje yra  daugiau kaip 2500 žurnalų, 500 monografijų bei knygų, 1000 viso teksto žurnalų, taip pat čia yra pateikiami edukaciniai testai, statistiniai duomenys, konferencijų medžiagos. Duomenų bazėje „Education Source Ultimate“ yra ir Atvirosios prieigos žurnalų kolekcija, kurią sudaro arti 1000 vienetų, bei yra pateikiamos daugiau nei 3500 žurnalų rodyklės ir santraukos.
    Terminuota prieiga suteikta iki 2023 m. gruodžio 21 d.

Klausimus, pasiūlymus, atsiliepimus apie šias duomenų bazes kviečiame rašyti paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..