Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
Naujienos iliustracija 2023 m. lapkričio 15 d.

Naujas dvitomis leidinys „Tadeusz Katelbach: atvirai ir slaptai apie Lietuvos politiką“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato naują leidinį „Tadeusz Katelbach: atvirai ir slaptai apie Lietuvos politiką“, kurio sudarytojai – Marek Jabłonowski, Andrius Vaišnys ir Ingrida Veliutė. Dviejų tomų leidinyje pristatoma ketverius metus (1933–1937 m.) Lietuvoje dirbusio lenkų žurnalisto, diplomato, žvalgybininko Tadeuszo Katelbacho publicistika ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijai skirti slaptieji raportai apie Lietuvą, išversti į lietuvių kalbą (vertėjai Biruta Mikalonienė ir Andrius Vaišnys).

Pirmą kartą į lietuvių kalbą išversta T. Katelbacho publicistika pristato trumpą, bet labai intensyvų laikotarpį, kai politiniuose diskursuose virė kalbos apie sudėtingus politinius pasirinkimus, lietuvių ir lenkų tarpusavio santykius, apie Vilnių ir Lietuvos sostinės klausimą, apie Lietuvos kariuomenę, ekonomiką, diplomatiją, apie didžiuosius šalies kaimynus ir kryžkeles. Publicistika papildyta anksčiau nepublikuotais Lenkijos archyvuose saugomais slaptaisiais raportais bei išsamiomis mokslinėmis įžvalgomis, respektabiliai ir žvelgiant iš šių dienų aktualijų perspektyvos įtraukiančiomis skaitytojus į ano meto politinio gyvenimo verpetus.

Nacionalinėje bibliotekoje saugoma keletas T. Katelbacho leidinių. Jų svarbą atspindi ir tai, jog vienas jų bibliotekai padovanotas Kazio Lozoraičio iš tuomečio Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Stasio Lozoraičio asmeninės bibliotekos. Dviejų tomų leidinys tęsia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos leidžiamų dokumentinio paveldo šaltinių publikacijų seriją.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Leidinį įsigyti galima Nacionalinėje bibliotekoje veikiančiame knygyne, kurį rasite šalia Informacijos ir registracijos punkto II aukšte (Gedimino pr. 51, Vilnius), arba prašome kreiptis elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..