Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko rugsėjo 25 d.

Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko rugsėjo 25 d.

Mielieji lankytojai, informuojame, kad rugsėjo 25 d. Nacionalinė biblioteka dirbs iki 17 val. 

Skaityti daugiau...

Lietuviai ir lenkai: nuo konflikto ištakų prie sprendimų paieškos

„Konflikto genezė“ — vaizdo paskaitų ciklas, kurį bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, portalo „15min“, radijo stotimi „Znad Wilii“ sukūrė VšĮ „Ketvirta versija“. Projektą parėmė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Skaityti daugiau...

Kūrybinės edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kita forma“

Kūrybinės edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kita forma“

VšĮ „RV agentūra“ kartu su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvėmis PATS SAU organizuoja kūrybinių edukacinių dirbtuvių „Kita forma“ ciklą. Renginiai skirti aukščiausiam atliekų tvarkymo prioritetui – jų susidarymo prevencijai – populiarinti ir skatinti. Šia iniciatyva siekiama skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, daiktus naudoti pakartotinai ir taip pailginti jų naudojimo laiką.

Skaityti daugiau...

Spalio 2 d.: knygos „Ugnis ir įniršis Donaldo Trumpo Baltuosiuose rūmuose“ pristatymas

Knygos „Ugnis ir įniršis Donaldo Trumpo Baltuosiuose rūmuose“ pristatymas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir leidykla „Tyto alba“ maloniai kviečia į Michaelo Wolffo knygos pristatymą. Drauge su renginio vedėjais mėginsime įminti mįslę, atsakymo į kurią vis dar nežino pasaulis: kaip visiškai nesistemišką žmogų, iškilusį per tos pačios politinės valdžios, kurios jis siekia, kritiką, suderinti su didžiule JAV politine mašina?

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 21 d.: didžioji tarptautinių studijų paroda „Study the World“

Didžioji tarptautinių studijų paroda „Study the World“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje antrą kartą šalyje organizuojamoje didžiojoje tarptautinių studijų parodoje „Study The World“ – geriausios aukštosios mokyklos, trumpalaikės akademinės programos moksleiviams, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, JAV, Kanados koledžai ir universitetai.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 21–30 d.: paroda ir diskusija „Rusų egzodo kolekcija“

Paroda „Rusų egzodo kolekcija“

2018 metų pradžioje Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką pasiekė maloni žinia apie Šveicarijoje gyvenančio mecenato Arminio Sciolli sprendimą padovanoti bibliotekai savo turimą rusų egzodo literatūros kolekciją. Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyrius maloniai kviečia į unikalių, iki šiol ne tik Nacionalinėje bibliotekoje, bet ir Lietuvoje neturėtų ir nematytų rusų autorių grožinės literatūros darbų pristatymą.

Skaityti daugiau...

Ministras L. Linkevičius susipažino su Judaikos tyrimų centro veikla

Ministras L. Linkevičius susipažino su Judaikos tyrimo centro veikla

Šiandien Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras sulaukė neeilinio lankytojo. Plačiau su padalinio veikla, saugojamais dokumentais panoro susipažinti užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje pristatyta knyga „Viskas bus gerai“

Knyga, kuri niekada netaps bestseleriu.  Tokiu apibūdinimu išsyk buvo apdovanota nauja, labdaros iniciatyvos „Happimess“ išleista knyga „Viskas bus gerai“. Jos autoriai –  žurnalistė Jurga Baltrukonytė ir fotografas Algis Kriščiūnas. Antradienio vakare, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, šis leidinys buvo pristatytas visiems susirinkusiems.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 24 d. – spalio 7 d.: Babelio bokštas arba kaip atsirado kalbos

Babelio bokštas arba kaip atsirado kalbos

Rugsėjo 26-ąją yra minima Europos kalbų diena, kuria siekiama skatinti daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą. Kalbų įvairovės klausimas domino ir tebedomina įvairių kultūrų ir laikų žmones. Buvo sukurta ne viena teorija, kaip ir kada atsirado kalbos. Vienas iš ikoniškiausių ir dramatiškiausių pasakojimų yra siejamas su Biblijoje aprašyta Babelio bokšto statybos istorija.  Po tvano „visa žemė turėjo vieną kalbą ir tuos pačius žodžius“ (Pr. 11). Tačiau išpuikę  žmonės troško pastatyti bokštą, siekiantį patį mėnulį, tad Dievas, norėdamas pažaboti šią puikybę, visus Babelio bokšto statytojus prakalbino skirtingomis kalbomis. Negalėdami susikalbėti ir susitarti, jie turėjo darbus nutraukti. Šio pasakojimo populiarumą liudija gausybė paveikslų, iliustruojančių Babelio bokštą, jo statybas ir griūtį.

Skaityti daugiau...

Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai

Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai“, pradeda bibliotekų specialistams skirtų seminarų ir kūrybinių dirbtuvių vaikams ciklą. Projektu siekiama sudaryti sąlygas bibliotekose plėsti vaikų kultūrinį akiratį, skatinti kūrybiškumą ir domėjimąsi lietuvių literatūra, supažindinant juos su įvairiomis lėlių teatro technikomis ir suteikiant galimybę gyvai jas išbandyti. Prasidėję Vilniuje, Nacionalinėje bibliotekoje, projekto edukaciniai renginiai šiais mokslo metais apkeliaus net atokiausius Lietuvos miestus: Birštoną, Biržus, Plungę, Šakius, Šalčininkus, Šilutę, Telšius ir Zarasus.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 27 d.: knygos „Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990, I dalis“ pristatymas-paskaita

Knygos „Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990, I dalis“ pristatymas-paskaita

Knygos „100 istorinių Vilniaus reliktų“ sėkmė įkvėpė miesto tyrinėtoją  Darių Pocevičių panagrinėti vėlesnį 1944–1990 m. laikotarpį, kuris svarbus ne vien Vilniui, bet ir visai Lietuvai. Per karą ištuštėjusi sostinė išaugo penkis kartus ir tapo namais beveik 600 tūkst. žmonių. Iš autoriaus tyrimo matyti, kad sovietinio Vilniaus laikotarpis buvo margas, kontrastingas ir itin kontroversiškas. Analogų neturėję miesto pokyčiai knygoje atsispindi kitaip nei daugelyje ligšiolinių tyrimų, į šią istorijos atkarpą nepelnytai žiūrinčių tik per ideologinę prizmę.

Skaityti daugiau...

Spalio 4–30 d.: fotografijų paroda „Jie gina mūsų laisves“

Fotografijų paroda „Jie gina mūsų laisves“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia lankytojus susipažinti su fotografijų paroda „Jie gina mūsų laisves“. Parodą pristato Europos Parlamento biuras Lietuvoje.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 26 d.: karo vaizdinys muzikoje – Vietnamo karas

Karo vaizdinys muzikoje – Vietnamo karas

Karo tema muzikoje – itin platus reiškinys, kurio pradžią galima įžvelgti bene visų kraštų liaudies dainose. Vis dėlto pirmuoju konfliktu, palikusiu itin gilų pėdsaką jaunimo muzikos istorijoje, tapo Vietnamo karas. Per karą muzika nuolat skambėjo pacifistų protestuose JAV ir Europoje, iš radijo imtuvų sklido fronte ir karių šeimų namuose. Galima spėti, kad perskaitę šio renginio pavadinimą roko muzikos gerbėjai pirma prisimins tokius hitus kaip E. Starro „War“ ar „The Rolling Stones“ su „Gimme Shelter“. Vien Vietnamo karo metais sukurtų dainų skaičiuojama daugiau nei 600. Šiai temai dėmesio skyrė tokie skirtingi atlikėjai kaip Nina Simone, „The Clash“, „Black Sabbath“ ir daugelis kitų. Plataus muzikos žanrų spektro kūriniai siuntė savitai suformuluotą politinę ir (ar) socialinę žinutę.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 19 d. ir 26 d.: teminės dr. Eugenijaus Skerstono paskaitos

Teminės dr. Eugenijaus Skerstono paskaitos

Kviečiame jus į paskaitas apie stilių, madą ir spalvingą jos istoriją. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks dvi atviros teminės mados eksperto, docento, socialinių mokslų daktaro E. Skerstono paskaitos.

Skaityti daugiau...

Spalio 2 d.: paskaita „Antroposofinė medicina – kūno, sielos ir dvasios samprata“

Paskaita „Antroposofinė medicina – kūno, sielos ir dvasios samprata“

Lietuvoje jau daugiau nei 20 metų sėkmingai veikia Valdorfo pedagogikos mokyklos ir darželiai, taip turtindami kultūrinį Lietuvos kontekstą. Šios pedagogikos pagrindas yra antroposofinė pasaulėžiūra.  Šia pasaulėžiūra remiasi ir antroposofinė medicina, kuri yra pagrįsta šiuolaikiniu mokslu, tačiau yra unikali tuo, kad žvelgia į žmogų kaip visumą. Antroposofinėje medicinoje skiriamas vienodas dėmesys paciento kūnui, sielai ir dvasiai,  o diagnozuojant ir gydant atsižvelgiama į kiekvieno žmogaus biografiją.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje diskutuota apie masonus ir jų veiklą Lietuvoje ir pasaulyje

Nacionalinėje bibliotekoje diskutuota apie masonus ir jų veiklą Lietuvoje ir pasaulyje

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Renginių erdvę pirmadienio vakarą pripildė smalsių žmonių minia. Jų smalsumą sužadino Nacionalinės bibliotekos kvietimas dalyvauti diskusijoje „Masonai – įsipareigoję Lietuvai ir žmonijai“. Renginyje buvo  pristatytos dvi naujos knygos: Vytauto Plečkaičio knyga „Masonai: laisvieji mūrininkai, kūrę ir stiprinę Lietuvą“, skirta Lietuvos valstybės 100-mečiui, ir Williamo Kirko MacNulty knyga „Laisvoji mūrininkija: simboliai, paslaptys, reikšmė“. Vakaro prelegentais tapo Kovo 11-osios akto signataras, knygos „Masonai: laisvieji mūrininkai, kūrę ir stiprinę Lietuvą“ autorius V. Plečkaitis, W. Kirko MacNulty knygos „Laisvoji mūrininkija: simboliai, paslaptys, reikšmė“ vertėjas Laimantas Jonušys, Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos fakulteto Dokumentinių medijų antropologijos katedros profesorius dr. Arvydas Pacevičius, VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto Indologijos ir budizmo studijų profesorius dr. Audrius Beinorius. Mitus, gandus ir stereotipus apie laisvuosius mūrininkus – masonus – ir jų veiklą stengėsi išsklaidyti vakaro vedėjas, masonų ložės narys Arūnas Brazauskas.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 18 d.: paskaita „Kada dirbtinis intelektas pasieks žmogaus lygį“

Paskaita „Kada dirbtinis intelektas pasieks žmogaus lygį“

Dirbtinis intelektas – tai vienas iš svarbiausių XX ir XXI a. projektų. Ne iki galo suvokiame, kaip sparčiai kompiuteriai, botai ir robotai įgyja naujų gebėjimų ir pasiekia vis naujas gyvenimo sritis. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2018“ dr. Aleksandros Przegalińskos (Masačusetso technologijų institutas, Bostonas) paskaita: „Kada dirbtinis intelektas pasieks žmogaus lygį“.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 18 d.: knygos „Viskas bus gerai, arba Liuka robotų karalystėje“ pristatymas

Natūralu, kad onkologinės ligos diagnozė visuomet netikėta ir būna sunku priimti šį  gyvenimo kelio posūkį. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatoma „Happimess“ labdaros iniciatyvos sukurta ir išleista knyga vaikams apie onkologinę ligą.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 18 d.: tiesioginė transliacija apie tiesioginių išmokų mokėjimo tvarką ūkininkams

Naujienos iliustracija

Nacionalinė mokėjimo agentūra, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, kviečia stebėti tiesiogiai transliuojamą laidą „Išmokų mokėjimo tvarka ir paramos aktualijos“. Ši tema labai aktuali ūkininkams. Laidoje bus pateikta praktinių pavyzdžių, susijusių su žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimu, sužinosite apie tiesioginių išmokų mokėjimo tvarką ir kitas naujoves.

Skaityti daugiau...

Paslaugos moksleivių grupėms

Paslaugos moksleivių grupėms

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas 2018–2019 mokslo metais kviečia moksleivių ir darželinukų grupes aktyviai naudotis teikiamomis paslaugomis.

Skaityti daugiau...

Rugsėjis
P A T K Pn Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Parodos

2018 m. liepos 30 d. – rugsėjo 30 d.
Fotografijų paroda „Įrašai atmintyje: propilėjų restauravimo akimirkos“
2018 m. gegužės 9 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2018 m. rugsėjo 4 d. – rugsėjo 30 d.
Nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“ darbų paroda
2018 m. rugsėjo 5 d. – spalio 8 d.
Paroda „Lietuva brangi šalelė“
2018 m. liepos 19 d. – rugsėjo 23 d.
Paroda „Memento Mori“
2018 m. rugsėjo 21 d. – rugsėjo 30 d.
Paroda „Rusų egzodo kolekcija“
2018 m. rugsėjo 24 d. – rugsėjo 30 d.
Fotografijų paroda „Liudiję žmogiškumą“

Kinas