Kovo 23 d.: kino popietėje – režisieriaus A. Žygavičiaus trumpametražių filmų peržiūra

Pasak kino kritiko Skirmanto Valiulio, Antanas Žygavičius – kūrybingas jaunasis filmų kūrėjas: ir temomis – agresija jaunimo gyvenime, žmogaus metamorfozės, ir kino rūšių ir žanrų įvairove – nuo vaidybinio iki animacinio kino. Jis atitinka naujojo kino, plačiau žiūrint – kino saviraiškos, netgi kitaip žiūrinčių, vertinančių ir organizuojančių kino sąjūdį kino entuziastų siekius ir viltis.

Skaityti daugiau...

Šiuolaikiniai socialiniai judėjimai: idėjos, baimės, viešieji ryšiai ir kiti žmones suburiantys faktoriai

„Socialinis judėjimas turėtų kilti iš visuomenės apačios kaip spontaniška, savaiminė žmonių reakcija į akivaizdžiai problemišką situaciją“, – teigia filosofė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentė Nida Vasiliauskaitė. Pasak jos, dauguma šių dienų socialinių iniciatyvų vyksta sezoniškai, lyg mada, kurią ne visuomet diktuoja visuomeninis interesas.

Skaityti daugiau...

Kovo 27 d.: aktyviausių Lietuvos bendruomenių lyderių apdovanojimai

Kviečiame dalyvauti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančiame nacionalinės bendruomenių sutelktumo programos „Socialinis sufleris“ poveikio tyrimo pristatyme visuomenei ir aktyviausių bendruomenių lyderių apdovanojimų iškilmėse. Šventės metu apžvelgsime jaunimo iš 10-ies Lietuvos savivaldybių įgyvendintas savanoriškas pilietines iniciatyvas ir pasidžiaugsime pasiektais rezultatais. Taip pat bus galima susipažinti su programos poveikio tyrimo rezultatais, užduoti klausimus, atrasti, kaip skatinti iniciatyvumą savo bendruomenėje.

„Gerieji pokyčiai prasideda nuo mūsų pačių.  Dažnai bendruomenėse yra laukiama iniciatyvos iš šalies, kad kažkas ateis ir situaciją pakeis. Iš tikrųjų didelė dalis sprendimų gali būti įgyvendinta mūsų pačių iniciatyva, tereikia patikėti savo jėgomis, atrasti vienam kito stiprybes ir imtis veiklos. Kelias atsiranda, kai pradedi eiti“, – sako bendruomenių sutelktumo didinimo programos „Socialinis sufleris“ organizatoriai.

Šis projektas vyksta nuo 2017 metų. Programa entuziastingai įgyvendinta 10-yje Lietuvos savivaldybių. Į jos veiklą jau įsitraukė daugiau nei 1000 jaunų žmonių. Tai savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai, bibliotekų darbuotojai, kitų specialybių atstovai, dirbantys su jaunimu. 

„Socialinio suflerio“ programos veikla  padeda bendruomenėms akyliau pažvelgti į savo aplinką ir imtis pokyčių, sudaro galimybes bendruomenėms tapti artimesnėms, labiau bendradarbiaujančioms. Ypatingas dėmesys kreipiamas į jaunų žmonių įsitraukimą, skirtingų kartų bendravimą. Bendruomenės nariai, vykdydami bendras veiklas, būna labiau užjaučiantys, linkę vieni kitiems padėti, o pati bendruomenė – labiau bendradarbiaujanti, bendraujanti, iniciatyvesnė, pozityvesnė, socialiai atsparesnė.

Renginio dalyviams koncertuos atlikėjas, dainų ir muzikos autorius, prodiuseris, visuomenės veikėjas ir aktyvistas Jurgis Didžiulis.

Trumpai apie renginį

Data kovo 27 d.
Laikas 10 val.
Vieta Renginių erdvė, III a.
Trukmė 5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Partneris Jaunimo asmeninio tobulėjimo centras; www.jatc.lt/socialinis-sufleris
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Kovo 27 d.: žurnalo „Muzikos barai“ naujo numerio sutiktuvės

Gloria Lietuvai – taip galima pavadinti pirmojo 2018 metų „Muzikos barų“ numerio leitmotyvu tapusią meilės, pasididžiavimo gimtuoju kraštu ir savo valstybe temą. Apie visas naujojo „Muzikos barų“ numerio temas galėsime pakalbėti ir padiskutuoti su žurnalo autoriais ir leidėjais Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Kovo 16 d.: kino popietėje – „Traukinio apiplėšimo, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ peržiūra

Maloniai kviečiame jau esamus ir būsimus Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kino klubo žiūrovus į romantinę meilės ir nuotykių komedijos peržiūrą. Tai smagus filmas apie draugystę, meilę ir surežisuotą vagystę. Taip filmą „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ apibūdina jo kūrėjai, režisieriai Simonas Aškelavičius ir Ričardas Marcinkus.

Skaityti daugiau...

Kovo 16 d.: T. Venclovos knygos „Vilniaus vardai“ pristatymas

2005 metais R. Paknio leidyklos išleista Tomo Venclovos knyga „Vilniaus vardai“, kaip ir prieš tai pasirodęs rašytojo vadovas po Vilniaus miestą, sulaukė ypač didelio skaitytojų dėmesio. Po dvylikos metų pataisytoje ir trečdaliu papildytoje enciklopedijoje skaitytojai ras beveik aštuonis šimtus Vilniuje gyvenusių, šiam miestui dariusių poveikį ar tiesiog pėdsaką jame palikusių žmonių biografijų. Nors tai išties nemažas skaičius, autorius knygos įvade pabrėžia, kad, be abejonės, jis galėtų būti ir dar didesnis.

Skaityti daugiau...

Kovo 24 d. ir 25 d.: 17-asis Japonijos kino festivalis

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka dovanoja galimybę pažinti Japonijos kino talentus.

Skaityti daugiau...

Kovo 15 d.: paskaita „Kai jidiš buvo jauna: paskutinė karta“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje žymus žydų literatūros ir Rytų Europos žydų kultūros istorijos tyrėjas, Smith koledžo (JAV) profesorius Justinas Cammy skaitys paskaitą „Kai jidiš buvo jauna: paskutinė karta“.

Skaityti daugiau...

Kovo 19 d.: diskusija „Kur prasideda ir baigiasi patyčios, humoras, politinė satyra“

Patyčių tema viešojoje erdvėje – žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose – skamba gana dažnai. Ir nors dažniausiai kalbame apie patyčias tarp vaikų, svarstoma, kokiais būdais mokykloje galima būtų užkirsti kelią patyčioms ir kitokiam agresyviam elgesiui, visgi patyčios yra ne vaikų, o visos visuomenės problema, kai būtent suaugusieji rodo nepagarbaus, žeminančio elgesio pavyzdžius. Tik ar kiekvienas nepagarbus, agresyvus elgesys turėtų būti vadinamas patyčiomis? Kas skiria patyčias nuo kitokių elgesio apraiškų, kurias galėtume pavadinti humoru, sarkazmu ar kritika? Kas yra politinė satyra ir kaip ją atpažinti? Šiuos klausimus mėginsime gvildenti „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu organizuojamoje diskusijoje „Kur prasideda ir baigiasi patyčios, humoras ir politinė satyra“, vyksiančioje Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Diskusijoje dalyvauja Nomeda Marčėnaitė (dailininkė), Olegas Šurajevas (scenaristas, prodiuseris), Ričardas Savukynas (tinklaraštininkas), Jurgita Smiltė Jasiulionė (VšĮ „Vaikų linija“ psichologė). Diskusijos vedėjas – dr. Robertas Povilaitis (psichologas, VšĮ „Vaikų linija“ vadovas).

Skaityti daugiau...

Kovo 24 d.: filmas visai šeimai „Ledo drakonas“

Kovo 19–25 d. „Vaikų linija“ jau devintą kartą organizuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kurioje kasmet dalyvauja Lietuvos ugdymo įstaigos ir partneriai iš valstybinių, nevyriausybinių ir verslo organizacijų. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Švedijos ambasada Vilniuje prisideda prie šios iniciatyvos ir kviečia į filmo „Ledo drakonas“ peržiūrą.

Skaityti daugiau...

Pamoka kitur: lietuvių literatūros klasikos kolekcijos pristatymas Nacionalinėje bibliotekoje

Įgyvendindamas projektą „Lietuvių literatūros klasikos kūrinių perkėlimas į elektroninę erdvę – turinio plėtra 2“ Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento Skaitmeninimo skyrius pradeda netradicinių pamokų ciklą „Pamoka kitur: lietuvių literatūros klasikos kolekcijos pristatymas Nacionalinėje bibliotekoje“.

Skaityti daugiau...

Kovo 14 d.: meno albumo „Petronėlė Gerlikienė. Siuvinėti kilimai. Tapyba“ pristatymas

Jos kūriniai sulaukė didelio pripažinimo ir įvertinimo Lietuvoje ir užsienyje. Ji – savamokslė tapytoja ir kilimų siuvinėtoja, pripažinta Lietuvos nacionaline vertybe, įtraukta į „Pasaulio naiviojo meno enciklopediją“. Ji ­– Petronėlė Gerlikienė iš Žemaitijos kaimo. Nacionalinė biblioteka kviečia prisiminti garsią tautodailininkę, naiviojo meno kūrėją ir jos kūrybos palikimą.

Skaityti daugiau...

Kovo 14 d.: diskusija „Kova su korupcija: kaip laimėti“

Tarptautinis profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“ (GLL), advokatų kontora „Triniti“ kartu su projekto partneriais Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir LRT tęsia ketvirtąjį „Lietuva³“ diskusijų sezoną. Toliau ieškome sprendimų rytojaus Lietuvai, renkamės temas, vertas vertybinių moksliniais ir gyvenimiškais terminais pagrįstų argumentų, kviečiame skirtingų pažiūrų žmones, mokomės vieni kitų klausytis, kad galėtume suformuluoti išmanias išeitis.

Skaityti daugiau...

Sausio 10 d. – kovo 14 d.: naujas Stanislovo Žvirgždo dešimties paskaitų ciklas

Visą žiemą iki pat pavasario Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas dovanoja kelionę laiku į praeitį. Vienas geriausių Lietuvos fotografijos žinovų kviečia visus fotografijos mėgėjus ir profesionalus, krašto istorija besidominčius smalsius, siekiančius žinių žmones, senosios architektūros mėgėjus į dešimties paskaitų ciklą, pavadintą „Pasivaikščiojimai po Vilnių ir jo apylinkes. Fotografija atskleidžia istoriją 1–10“.

Skaityti daugiau...

Kovo 25 d.: dirbtuvės visai šeimai „Judesys ir piešimas“

Ir vėl jūsų laukia laisvo piešimo ir judesio kūrybinės dirbtuvės, skirtos ir vaikams, ir suaugusiesiems. Užsukite – piešime ir judėsime pasitelkę lytėjimo, šokio ir savistabos technikas. Mėginsime užmegzti tam tikrą subtilų ryšį su savimi ir su kitais. Išbandysime šį puikų būdą, padedantį praplėsti kūrybiškumo ribas.

Skaityti daugiau...

Aistės Puidokaitės gyvenimo atramos

„Nėra lengva tiksliai pasakyti, kodėl būtent viena ar kita knyga krito į širdį. Su knygomis tikriausiai kaip su žmonėmis – įsimyli ir ne visada gali paaiškinti kodėl. Tačiau visi šie kūriniai turi vieną bendrą bruožą – žmogiškumą. Jį laikau kertine asmens vertybe“, – sako rubrikos „Bibliotekininkas renkasi“ viešnia – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Paslaugų departamento Vartotojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė Aistė Puidokaitė.

Skaityti daugiau...

Kovo 20 d.: diskusija „Etikos infrastruktūros būklė: iššūkiai ir sprendimai“

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje apie etikos infrastruktūrą.

Skaityti daugiau...

Kovo 22 d.: prisimenant alternatyvaus roko legendą „Foje“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje daug dėmesio skiriama muzikai. Lietuviškai muzikai – taip pat. Ta proga ciklo „Roko muzikos istorija ir perspektyvos“ paskaitoje kalbėsime apie kiekvienam Lietuvoje žinomą grupę „Foje“. Apie ją pasakos mūsų svečias – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Kūrybinių medijų instituto lektorius Audrius Dabrovolskas.

Skaityti daugiau...

Kovo 20 d.: parodos „Užsienio profesionalai – Lietuvai“ atidarymas

1918 m. vasario 16 d. pradėtai kurti moderniai Lietuvos valstybei labai trūko profesionalų, todėl jos kūrėjų gretas 1918–1940 metais papildė nemenkas būrys mokslininkų, medikų, architektų, karių ir kitų sričių specialistų iš užsienio. Kai kurie iš jų Lietuvoje atliko epizodinį vaidmenį, kiti pasiliko ilgiau ir darniai įsiliejo į valstybės gyvenimą. Būtent šie užsieniečiai, palikę gilų pėdsaką mūsų šalies istorijoje, pristatomi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parodoje „Užsienio profesionalai – Lietuvai“. Parodos atidaryme dalyvaus jos bendraautorė dr. Giedrė Milerytė-Japertienė, Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, istorikas, politologas doc. dr. Andžejus Pukšto, istorikė dr. Vilma Akmenytė-Ruzgienė ir LRT žurnalistė Edita Mildažytė. 

Skaityti daugiau...

Kovo 19 d.: reprezentacinio meno albumo „Memorabilia“ pristatymas

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į nestandartinio, konceptualaus, inovatyvaus dizaino leidinio „Memorabilia“ sutiktuves.

Skaityti daugiau...

Kovas
P A T K Pn Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31