Rugsėjo 14 d.: naujas susitikimų sezonas – Radijo klausykla #3.1

Naujienos iliustracija

Kviečiame į naujo Radijo klausyklos susitikimų sezono atidarymą, kuriame dalyvaus nepriklausoma meninės radijo dokumentikos meistrė iš Danijos Rikkes Houd.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 20 d. ir 22 d.: ekskursija po fotografijų parodą „Konstruoti Niujorką“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia dalyvauti ekskursijose po fotografijų parodą „Konstruoti Niujorką“ su jos kuratore Gerda Paliušyte. Sužinosite apie parodos sukūrimo principus, jos ryšius su Nacionalinės bibliotekos architektūra, menininkės Barbaros Kasten kūrybos metodus, aštuntojo dešimtmečio Kalifornijos fotografijos mokyklą ir dėl jos įtakos atsiradusių kūrinių santykį su kitais parodos eksponatais.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 17 d.: atnaujintos skaityklos „Erdvė vaikams“ atidarymas

Naujienos iliustracija

Įsivaizduokite, kad jums treji ir tėvai jus atveda į biblioteką... Ką joje norėtumėte pamatyti, kaip norėtumėte būti sutiktas, kaip rinktumėtės knygas? Ar nustebtumėte, jei pirmiausia pasisveikintų su jumis, o tik paskui kreiptųsi į drauge su jumis atėjusį suaugusįjį?

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 12–13 d.: tarptautinė muzikos industrijos konferencija „What’s Next in Music?“ Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Rugsėjo 12–14 d. Vilniuje vyks Lietuvos muzikos verslo asociacijos organizuojamas tarptautinis muzikos mainų festivalis-konferencija „What’s Next in Music?“ (liet. „Kas bus toliau muzikoje?“). Kasmet vykstantis renginys suburia svarbius užsienio leidybininkus, agentūrų atstovus, festivalių ir koncertų organizatorius, žurnalistus, o atlikėjams ir grupėms suteikia išskirtinę progą pasirodyti visiems jiems nė nekirtus Lietuvos sienos.    

Skaityti daugiau...

Tęsiamas dialogas su Lietuvos leidėjų asociacija: atkreiptas dėmesys į bibliotekoms skiriamo finansavimo problemas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, generalinio direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Aidas Sinkevičius, generalinio direktoriaus pavaduotoja informacijos išteklių ir  paslaugų plėtrai Sandra Leknickienė, Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė Viktorija Pukėnaitė-Pigagienė, Teisės ir žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė Janina Marcinkevičienė susitiko su Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) valdybos nariais Arvydu Andrijausku (leidykla „Alma littera“), Danguole Kandrotiene („Terra Publica“), Jauniumi Lingiu („Tikra knyga“), Vytu Vincu Petrošiumi (leidykla „Vaga“), Sauliumi Petruliu (leidykla „Eugrimas“), LLA prezidentu Remigijumi Jokubausku (leidykla „Justitia“) ir LLA vykdančiąja direktore Rūta Elijošaityte-Kaikare.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 25–26 d.: konferencija „Making Justice Visible: The Mediatization of the World War II War Crimes Trials“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rugsėjo 25–26 dienomis Vokietijos istorijos instituto Varšuvoje padalinys Vilniuje ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas pirmą kartą Lietuvoje organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją, kurioje bus analizuojami Antrojo pasaulinio karo nusikaltėlių teismai ir jų medializacijos procesai.

Skaityti daugiau...

100 dienų iki Nacionalinės bibliotekos 100-mečio jubiliejaus

Naujienos iliustracija

Rugsėjo 12 d. iki Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos oficialaus šimtmečio jubiliejaus lieka 100 dienų. Šią dieną nacionalinė kultūros įstaiga pasitinka pristatydama naujus Nacionalinės bibliotekos 100-metį ir ateities vizijas apžvelgiančius leidinius ir įvairią šventinių renginių programą.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 17 d.: diskusija „Tarp eilučių: jaunimas ir kultūros paveldas“

Naujienos iliustracija

Kultūros paveldas nėra tik sustingęs praeities reliktas. Kultūros paveldas gali būti naudingas naujoms idėjoms, socialiniams ir ekonominiams pokyčiams. Jis gali tapti įrankiu kurti pilietinę, vieningą visuomenę, padėti išsaugoti kultūrinį jos tapatumą, o paveldo išmanymas – didinti visuomenės atsparumą informacinėms grėsmėms medijose. Kaip sparčiai visuomenė eina šia paveldo įprasminimo linkme? Ir, svarbiausia, kaip paveldą suvokia tie, kurie turi daugiausia potencialo jį išsaugoti ateičiai?

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 20–22 d.: Europos paveldo dienos Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Europos paveldo dienos kviečia pažinti ir pramogauti. Šiemet pirmą kartą programoje dalyvaujanti Nacionalinė biblioteka lankytojus pakvies susipažinti su joje saugomais UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ įvertintais dokumentinio paveldo rinkiniais – bibliotekoje vyks iškilminga naujai į programos registrą įtrauktų rinkinių pažymėjimų teikimo ceremonija, veiks paroda, savaitgalį bus organizuojamos edukacijos, bus sudaryta galimybė susipažinti su dokumentų restauravimo procesais, siūlomos ekskursijos po Nacionalinę biblioteką.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 24 d.: paskaita „Kaip padėti vaikams išgyventi sunkius ir skaudžius įvykius?“

Naujienos iliustracija

Tyrimų duomenimis, net 80 procentų vaikų ir paauglių išgyvena sunkių ir traumuojančių įvykių: užpuolimą ar kitokį smurtą, nelaimingą atsitikimą, netektį, sunkią artimojo ligą ir kt. Tokie išgyvenimai vaiką gali persekioti visą gyvenimą.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 20 d.: UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinio registro liudijimų įteikimas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančioje iškilmingoje ceremonijoje bus įteikti liudijimai dokumentinio paveldo saugotojams, kurių pateikti šeši dokumentai ar jų kolekcijos įrašomi į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinį registrą. Nacionalinio komiteto „Pasaulio atmintis“ nariai ir nepriklausomi dokumentinio paveldo ekspertai vienam iš jų suteikė regioninę, o penkiems – nacionalinę reikšmę.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 17 d. – spalio 22 d.: Wernerio Herzogo filmų retrospektyva

Naujienos iliustracija

Goethe’s institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, šį rudenį tęsia projektą „Wernerio Herzogo pasauliai“ ir pristato antrąją režisieriaus filmų programos dalį.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 12 d.: sakralūs pasaulio tekstai: „Permainų knyga“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas žiemą pradėtas išskirtinis viešų paskaitų ciklas „Sakralūs pasaulio tekstai“ – Vilniaus universiteto (VU) Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai universiteto 440-ojo jubiliejaus proga. Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į šiuos klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje? Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 12 d.: knygos „The Story of BATUN – Baltic Appeal to the United Nations (1966–1991)“ pristatymas

Naujienos iliustracija

2018 m. pavasarį pasirodžiusi išskirtinė knyga „The Story of BATUN – Baltic Appeal to the United Nations (1966–1991)“, liudijanti apie trijų Baltijos šalių nepriklausomybės siekį, – tai Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančios estų kilmės Sirje Okas Ainso knyga-šaltinių rinkinys. Šio unikalaus leidinio pristatymas ir pokalbis su autore rugsėjo 12 d. vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Renginį moderuos diasporos tyrėja dr. Ina Ėmužienė. Knygos pristatymas vyks anglų kalba.

Skaityti daugiau...

Moksleivi, po pamokų susitikime bibliotekoje!

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas nuo rugsėjo pradinių klasių moksleivius kviečia užsiimti įdomia veikla. Mėgstančius skaityti kviečiame padiskutuoti apie perskaitytas knygas, fantazuojančių ir negalinčių nustoti kurti savo pasaulio laukia Berniukas Žirniukas, o norintieji lavinti kalbą ir įveikti skaitymo baimę susipažins su kol kas vieninteliu šunimi, kuris įleidžiamas į biblioteką.

Skaityti daugiau...

Kviečiame susipažinti su naujais Pasaulio banko fondo leidiniais

Kviečiame susipažinti su naujais Pasaulio banko fondo leidiniais

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka suteikia galimybę naudotis bibliotekos paslaugomis ir skaityti knygas jums patogiu formatu visą parą.

Skaityti daugiau...

Ratai ir raštai: Antanas Poška ir Matas Šalčius

2019-aisiais viešojoje erdvėje nestokota Antano Poškos (1903–1992) ir Mato Šalčiaus (1890–1940) paminėjimų. 1929 m. šie nuotykių nebijantys lietuviai iš Kauno motociklu iškeliavo į Rytus. Sukorę nemažai kilometrų Europos, Afrikos, Azijos keliais, jie išsiskyrė Irane. Abiejų keliautojų knygos – liudijimai apie autentišką, turistams dar nepritaikytą pasaulį, koks jis buvo prieš 90 metų.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje lankėsi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

Naujienos iliustracija

Šiandien Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje lankėsi Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Susitikime su bibliotekos generaliniu direktoriumi prof. dr. Renaldu Gudausku, pavaduotoju infrastruktūrai Aidu Sinkevičiumi, Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktore Viktorija Pukėnaite-Pigagiene buvo svarstytos glaudesnio abiejų institucijų bendradarbiavimo galimybės ir tokią partnerystę įtvirtinančios sutarties poreikis.

Skaityti daugiau...

Rugsėjį – Stanislovo Žvirgždo paskaitos apie fotografiją

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir vėl kviečia į Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istoriko, fotomenininko Stanislovo Žvirgždo viešų paskaitų ciklą apie fotografiją. Tris mėnesius kiekvieną trečiadienį jums atsivers pasaulio ir Lietuvos fotografijos paslaptys. Įdomius pasakojimus lydės gausi teminė iliustracinė informacija. 

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 4, 11, 18, 25 d.: dėmesio valdymo ir susitelkimo įgūdžių lavinimas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atnaujina popietę „Poilsio valanda su muzika“. Kviečiame visus susidomėjusius į išplėtotą edukacijų ciklą, skirtą susikaupimo, sutelktumo įgūdžiams tobulinti.

Skaityti daugiau...

Rugsėjis
P A T K Pn Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Parodos

2019 m. rugpjūčio 20 d. – rugsėjo 22 d.
Baltijos kelio 30-mečiui skirta fotografijų paroda „(Ne)lokali istorija“
2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. rugpjūčio 7 d. – rugsėjo 29 d.
N. Dirvianskytės tapybos paroda „Naivusis menas – pilnas gyvybės“
2019 m. rugpjūčio 2 d. – rugsėjo 22 d.
Paroda „Konstruoti Niujorką“
2019 m. rugsėjo 4 d. – rugsėjo 30 d.
Paroda „Tiltas tarp vaikystės ir dangaus“
2019 m. sausio 7 d. – rugsėjo 22 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. rugsėjo 3 d. – spalio 29 d.
„Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“
2019 m. rugsėjo 16 d. – spalio 12 d.
Paroda „Pažinti iš viršelio: etiketės ir kortelės“