Kovo 4 d.: Vytauto V. Landsbergio filmo „Vanago portretas“ peržiūra

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kviečia į Vytauto V. Landsbergio filmo „Vanago portretas“ peržiūrą.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje tobulinosi „Technologijų vedliai“

Naujienos iliustracija

Vaikai ir technologijos. Kompiuteriai ir kūryba. Mokytojai ir naujovės. Jei Lietuvoje yra visus šiuos dalykus sujungti gebančių institucijų, tai kūrybinių technologijų akademija „bit&Byte“, sėkmingai vadovaujama steigėjos Monikos Katkutės-Gelžinės. Tradiciškai į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką dalyvauti kūrybinėse-technologinėse dirbtuvėse susirinko keli šimtai pradinių klasių mokytojų iš visos Lietuvos. Visi jie – kūrybinių technologijų mentorystės programos Lietuvos mokytojams „Techologijų vedliai“ dalyviai.

Skaityti daugiau...

Kovo 4 d.: knygos „Pažink Prancūziją“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Leidykla „Terra Publica“ ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į susitikimą visus mylinčius Prancūziją ir mėgstančius po ją keliauti. Renginyje pristatysime Vytauto Kandroto knygą „Pažink Prancūziją“. Autorius yra išleidęs kelias dešimtis knygų apie Lietuvą, o šįkart skaitytojams siūlo pažinti Prancūziją – kaip pats sako, savo mylimiausią šalį po gimtinės. Jau dvidešimt metų po Prancūziją keliaujantis ir kasmet aplankantis vis kitą jos regioną autorius šioje knygoje dalijasi sukauptomis žiniomis, patirtimi ir įspūdžiais.

Skaityti daugiau...

Čekijos Respublikos ambasadoriaus viešnagė Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinio direktoriaus pavaduotoja informacijos išteklių ir paslaugų plėtrai Sandra Leknickienė susitiko su Čekijos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje Vítu Korseltu. Susitikime taip pat dalyvavo Čekijos nacionalinės bibliotekos Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Karolína Kasalová, Čekijos Respublikos ambasados darbuotoja Laura Vancevičienė ir Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus patarėja Janina Marcinkevičienė.

Skaityti daugiau...

Kovo 18 d.: paskaita „Vaiko savivertė: kaip stiprinti negriaunant“

Naujienos iliustracija

Kas padeda stiprėti vaiko savivertei ir kas, atvirkščiai, trukdo jam pasitikėti savimi, imtis iniciatyvos, išsakyti savo nuomonę? Itin dažnai tėvams neaišku – girti ar negirti, norint ugdyti vaiko savivertę, kokie žodžiai gali tapti tuščiomis liaupsėmis, o kokios frazės įkvepia. 

Skaityti daugiau...

Ekskursijos po Nacionalinės bibliotekos erdves

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia skaitytojus susipažinti ir bičiuliautis. Laukiame jūsų svečiuose, pasirengę aprodyti knygų namus, paruošę įdomių pasakojimų ir norėdami pasidalyti brangiausiu sukauptu turtu – žiniomis.

Skaityti daugiau...

Vasario kinas Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Vasarį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatytos kino juostos apie kovotojus dėl simpatijų dėmesio ir savo gyvenimo paieškas. Artėjant Valstybės atkūrimo dienai sinefilus kviečiame žiūrėti režisieriaus Juozo Saboliaus dokumentinį filmą apie monsinjorą Alfonsą Svarinską ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pristatomą režisieriaus Žilvino Žusino dokumentinį ciklą „Įkvėpti laisvės“ apie žymius Lietuvos menininkus, prisidėjusius prie Lietuvos valstybės atkūrimo. Taip pat galėsime pamatyti Lietuvos tautodailininkų sąjungos pristatomą filmą „Nuogi jausmai medyje“ apie vieną garsiausių Lietuvos medžio drožėjų skulptorių Saulių Lampicką.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos svečias – inovacijų ekspertas Jay Alanas Samitas

Naujienos iliustracija

Lietuvoje viešintis pasaulinio garso technologijų profesorius Jay Alanas Samitas apsilankė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Svečią priėmė Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas. Susitikime su bibliotekos vadovais buvo kalbama apie technologijų įtaką pasauliui, proveržio mąstysenos ir kūrybinio pasitikėjimo galimybes, duomenų atvėrimo svarbą. Po ekskursijos Nacionalinėje bibliotekoje J. A. Samitas davė interviu bibliotekos TV studijoje, kur jį kalbino prof. dr. R. Gudauskas.

Skaityti daugiau...

Vasario 19, 26 d.: muzika ir susikaupimas

Naujienos iliustracija

Ar būna taip, kad pradėjus daryti užduotį norisi greitai ją mesti ir imtis kitos veiklos? Galbūt taip atsitinka dėl nemokėjimo susikoncentruoti? Negebėjimas susikaupti gali turėti įtakos ne tik darbo kokybei, bet ir savivertei ar bendravimui su kitais. Gera žinia ta, kad dėmesį, kaip ir kitus gebėjimus, galima lavinti.

Skaityti daugiau...

Vasario 5, 12, 19, 26 d.: edukacinis ciklas „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“

Naujienos iliustracija

Nutildžius vidinį chaosą, paleidus įtampą, nerimą, nepiešiant blogų ateities scenarijų, daug paprasčiau sąmoningai ir tinkamai keliauti į save. Vasario mėnesį kviečiame į edukacinį ciklą „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“, jo dalyviai turės progą panirti į asmeninio psichologinio pasaulio pažinimą.

Skaityti daugiau...

Vasario 19 d.: atminties kultūros ciklo diskusija „Tautiniai simboliai: kaip ateina naujieji ir įsitvirtina istoriniai“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras pradeda atminties kultūrai skirtą ciklą, kurio diskusijose nuo vasario iki gegužės mėnesių bus svarstomi svarbiausi istorijos politikos klausimai.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos leidiniai Vilniaus knygų mugėje

Naujienos iliustracija

Šių metų Vilniaus knygų mugėje įsikūrusiame Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos stende 3.03 siūlome įsigyti net 25 pavadinimų leidinius. Tai naujausios knygos, bibliografiniai leidiniai, dalykinė literatūra, kitos aktualaus turinio ir kultūrinės vertės knygos. Keletą jų pristatome išsamiau.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos renginiai Vilniaus knygų mugėje

Naujienos iliustracija

Atšventusi dvidešimtmetį, 2020-uosius Vilniaus knygų mugė pasitinka su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Mugė verčia naują puslapį ir kviečia ieškoti naujų atvirų saviraiškos formų, eksperimentuoti, kurti tai, kas aktualu, įdomu ir svarbu kiekvienam iš mūsų. Vasario 20–23 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia kartu išpažinti meilę literatūrai ir prisiminti tai, ką branginame. Knygų mylėtojus kviečiame pamiršti formules ir atvirai dalyvauti diskusijose ar knygų pristatymuose.

Skaityti daugiau...

Vasario 27 d.: vaikų lėlių teatro studijos „Berniukas Žirniukas“ spektaklis „Sivužas“

Naujienos iliustracija

Neabejojame, kad dar yra prisimenančių Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje gyvenusią lėlę – Berniuką Žirniuką. „Berniuko Žirniuko“ lėlių teatras bibliotekoje buvo įkurtas 1965 m. gegužę. Tuomet lėlių spektaklius kūrė teatro profesionalai drauge su bibliotekininkais. Lėlių teatras buvo populiarus ir gyvybingas, daug gastroliavo, buvo įgijęs liaudies teatro vardą.

Skaityti daugiau...

Kovo 2–5 d.: interaktyvios viktorinos moksleiviams

Naujienos iliustracija

Vasario 16–kovo 11 dienomis jau penktą kartą organizuojamos Lietuvių kalbos dienos. Šių dienų renginiais siekiama didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie jos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Prie valstybinei kalbai skirtų renginių organizavimo prisideda ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Skaityti daugiau...

Vasario 26 d.: pokalbis „Mano kalbos ribos žymi mano pasaulio ribas: semantika ir pasaulio vaizdas kalboje“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Kalbos klubo pokalbis „Mano kalbos ribos žymi mano pasaulio ribas: semantika ir pasaulio vaizdas kalboje“. Kalbėsime apie tai, kaip kalbinis ir realusis pasauliai sąveikauja, kokie yra prasmės kūrimo mechanizmai, kokį semantinį kraitį turi žodžiai. Kasimės prie žodžių istorinių, etnokultūrinių, kultūrinių šaknų.

Skaityti daugiau...

Kovo 3 d.: knygos-albumo „Žymūs ir nežinomi“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Dailininkas, fotomenininkas, keliautojas ir rašytojas, Užupio Respublikos ambasadorius Persijoje ir Santus Spiritus Marius Abramavičius-Neboisia pristatys savo antrą albumą-knygą apie Užupio Respublikoje per 20 metų sutiktus žmones. Kartu su Mariumi knygą pristatys vienas iš Užupio Respublikos kūrėjų menotyrininkas Saulius Pilinkus.

Skaityti daugiau...

Vasario 18 d.: paskaitų ciklo „Miesto formavimas ir visuomenė“ I dalis

Naujienos iliustracija

Miestas be žmonių – tik fantazija. Žmonės kuria miestą, todėl Architektūros kokybės vystymo asociacija, remiama Lietuvos kultūros tarybos, UAB „JUNG Vilnius“ ir UAB „ACO Nordic“, 2020 metais pristato aštuonių filmuojamų paskaitų ciklą „Miesto formavimas ir visuomenė“. Į jį kviečiami visi – tiek architektai profesionalai, tiek žmonės, neabejingi savo aplinkai. Paskaitos vyks vasario – balandžio mėnesiais Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

S. Žvirgždo dešimties paskaitų ciklas „Pasivaikščiojimas po Vilnių ir jo apylinkes“

Naujienos iliustracija

Džiaugiamės galėdami jus pakviesti į Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istorijos tyrinėtojo, fotografo Stanislovo Žvirgždo paskaitas „Pasivaikščiojimas po Vilnių ir jo apylinkes“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Dar geresnė naujiena, kad bibliotekos lankytojų lauks net 10 pasivaikščiojimų, kuriuos lydės puikus gidas ir fotografijos, padėsiančios atskleisti konkrečias Vilniaus objektų ir jo apylinkių istorijas.

Skaityti daugiau...

Vasario meno edukacijos

Naujienos iliustracija

Sėkmingai startavęs, trečius metus tęsiasi meno edukacijų ciklas. Jau apžvelgėme ir praktiškai pabandėme daugelį kompozicijos dalykų, tęsiame meno galimybių paieškas meno istorijoje. Vasarį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje nagrinėsime erdvės ir formos santykius ir susipažinsime su tiesioginio piešimo šviesa fenomenu.

Skaityti daugiau...

Vasaris
P A T K Pn Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

YouTubeFacebookLinkedInInstagram