Rugsėjo 13 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje lankėsi Europos mokslinių bibliotekų konsorciumo (The Consortium of European Research Libraries, CERL) rinkinių apsaugos darbo grupės šeštosios vasaros stovyklos dalyviai.
2024-ieji – šventiniai metai Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai: minimi 105-ieji veiklos metai. Rugsėjo 16–22 d. biblioteka kviečia į turiningą renginių programą.
Žurnalas „Rubinaitis“ – vienintelis specializuotas periodinis leidinys Lietuvoje, skirtas apžvelgti ir analizuoti vaikų ir jaunimo literatūrai. Įkurtas 1994 m. gruodį, o 2021 m. pabaigoje išleistas 100-asis jo numeris. Per šį laiką žurnale paskelbta 164 straipsniai, 100 apžvalgų, 197 recenzijos. Kad skaitytojams būtų patogiau ir lengviau orientuotis, surasti reikalingą publikaciją, parengta žurnalo 100 numerių straipsnių bibliografijos rodyklė.
Rugsėjo 9 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute pristatyta filosofo, prof. Alvydo Jokubaičio knyga „Politinio proto kritika“. Knygą išleido Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.
Visi, kurie naudojasi EBSCO Information Services duomenų bazėmis, rugsėjo mėnesio mokymuose turės galimybę susipažinti su vasarą atsinaujinusia EBSCOhost platformos versija bei išgirsti visiškai naujus mokymus apie literatūros srities duomenų bazę LitBase. Šio mėnesio EBSCO mokymai yra skirti itin plačiai auditorijai: studentams, mokslininkams, bibliotekų specialistams ir visiems kitiems, besidomintiems aktualia profesine informacija, tad registruokitės, prisijunkite ir dalyvaukite.
Rugsėjo 5 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta Monikos Jagusinskytės paroda „Valgymo Ritas“.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka nori patikslinti pastaruoju metu žiniasklaidoje ir socialinėse medijose pasirodžiusius tikrovės neatitinkančius pranešimus, susijusius su mokslinės veiklos organizavimu Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (toliau – LNB) bei Vidmanto Valiušaičio atleidimu iš vyriausiojo tyrėjo pareigų.
Rugsėjo pradžioje paaiškėja Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos kasmet rengiamos skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“, vykstančios nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d., rezultatai. Lietuvos bibliotekos kviečia atsigręžti atgal ir išmatuoti praėjusią vasarą... perskaitytomis knygomis.
Vilhelmo Storostos (vok. Wilhelm Storost, 1868–1953), žinomo Vydūno slapyvardžiu, dvasinio Mažosios Lietuvos vadovo, išskirtinio mąstytojo, filosofo, rašytojo, publicisto ir kūrėjo, pėdsakas mūsų kultūros istorijoje išskirtinis. Lietuvos Respublikos Seimui 2018-uosius paskelbus Vydūno metais Lietuva iškilmingai minėjo šio iškilaus kūrėjo 150-ąsias gimimo metines. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Vydūno metų minėjimo planą, parengė ir šiemet gavę Kultūros ministerijos paramą išleido anotuojamąją (bio)bibliografijos rodyklę.
Vilniaus rotušėje rugsėjo 3 d. pristatyta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro išleista Edvardo Čapskio knyga „Sibiriečio atsiminimai“. Autorius ir pagrindinis jos herojus Edvardas-Hutenas Čapskis (1819–1888) – aristokratas, dvarininkas, kilęs iš senos Pomeranijos giminės Huten-Čapskių, 1863–1864 metų sukilimo dalyvis, išgyvenęs Sibiro katorgą.
Grįžtančius iš atostogų skaitytojus kviečiame užsukti į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Laisvalaikio skaityklą, kurią pasiekė naujos knygos. Trumpai apie kelias iš jų.
Išlydėjus vasarą ir pasitikus rudenį, gerai pailsėjus ir sėkmingai sugrįžus į darbus bei mokslus kviečiame į naujo sezono mokymus Nacionalinėje bibliotekoje.
Albinas Marius Vaitkus, vėliau pasivadinęs Mariumi Katiliškiu, gimė Gruzdžiuose (Šiaulių r.) 1914 m. rugsėjo 26 d.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje rugpjūčio 29 d. pristatyta Kovo 11 Akto signataro Vytauto Plečkaičio knyga „Nebaigtas signataro dienoraštis, 1992–2001. Politikos ir diplomatijos užkulisiuose“. Knygą išleido Nacionalinės bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.
Naujausiame „Gimtosios kalbos“ numeryje, remiantis kalbotyros, istorijos ir tautosakos duomenimis, rašoma apie keletą įdomiausių Kėdainių krašto kalnų vardų, diskutuojama dėl termino mikroschema reikšmės ir vartosenos, pasakojama apie rašybos klausimams skirtą seminarą, apžvelgiami kūrybinio konkurso „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“ dalyvių darbai.
Besidominčius kostiumo istorija, mada ir dizainu kviečiame užsukti į Muzikos ir vizualiųjų menų skaityklą. Mūsų meno leidinių rinkinį papildė penki įdomūs albumai. Susipažinkime su jais.
Tęsdamas daugiametę ir nuolat gyvą tradiciją Vilnius vėl kviečia į „Sostinės dienas“ – didžiausią miesto festivalį įvairiose atvirose erdvėse. Festivalis skiriamas visų kartų žmonėms – tiek jaunimui, tiek šeimoms ir mažiesiems lankytojams. Kaip visada, „Sostinės dienose“ dalyvauja ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.