Kovo 18–27 d.: Frankofonijos dienos Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Kovo 20-oji – Tarptautinė frankofonijos diena, visame pasaulyje minima nuo 1990 m. Lietuva nuo 2000 m. tapo Tarptautinės Frankofonijos organizacijos nare stebėtoja. Frankofonija simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką – šia proga visame pasaulyje organizuojama daugybė šventinių ir kultūrinių renginių. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Prancūzų institutu ir Užsienio reikalų ministerija tarptautinei dienai paminėti paruošė turtingą programą. Lankytojai galės susipažinti su prancūziškąja kasdienybės estetika Lietuvoje, pasinerti į savitas, frankofoniškąsias istorijas ir išgirsti, kaip Kristijono Donelaičio poema „Metai“ skamba prancūziškai.

Skaityti daugiau...

Kovo 5–30 d.: debatai Nacionalinėje bibliotekoje – išmokime debatuoti

Naujienos iliustracija

Nuo pat seniausių laikų diskusijos yra įprasta žmonių gyvenimo dalis: diskutuojama šeimoje, bendruomenėse, politikos ar verslo organizacijose. Viena iš seniausių diskusijų formų – debatai, tai kalbos menas, kurio tikslas yra mokytis, kaip įtikinti auditoriją, kad kalbėtojo pozicija aktualiu klausimu yra svaresnė nei oponentų pozicija. Bet ar tai viskas, ką gali suteikti debatai? Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato naują debatų mokymo programą.

Skaityti daugiau...

Rusijos bibliotekų specialistų vizitas Nacionalinėje bibliotekoje

Kovo 22 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Rusijos valstybinės bibliotekos, Užsienio literatūros bibliotekos ir Novosibirsko specialiosios aklųjų bibliotekos specialistų vizitas.

Skaityti daugiau...

Balandžio 1 d.: romano „Madraso deimantas“ pristatymas ir susitikimas su autore

Naujienos iliustracija

Dalia Smagurauskaitė – žurnalistė ir nepailstanti keliautoja, žurnalo „Keliauk!“ sumanytoja, dviejų knygų apie Italiją autorė. Jos debiutinis romanas „Madraso deimantas“ stebina nesibaigiančiais nuotykiais, drąsia meile, įvairių pasaulio kraštų skoniais, spalvomis, istorijomis ir nuolatiniu troškimu žinoti – o kas toliau?

Skaityti daugiau...

Alvydas Jokubaitis apie idiotizmą kasdienybėje, politikoje ir Dostojevskio tekstuose

Legendinio muzikanto, Nobelio literatūros premijos laureato Bobo Dylano tekstų interpretuotojai mano, kad dainos „Idiotizmo vėjas“ (angl. Idiot wind) pavadinimas paimtas iš Talmudo, kur pasakyta: „niekas nedarys nuodėmės tol, kol į jį nepateks idiotizmo vėjas“. Deja, įsiklausę į pesimistinius dainos žodžius, išgirsime, kad idiotizmo vėjas dvelkia kiekvieną kartą mums pradėjus kalbėti.

Skaityti daugiau...

Kovo 22 d.: menininkės Birutės Mar kūrybos vakaras

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į aktorės, rašytojos, režisierės Birutės Mar kūrybos vakarą „Mano kelionė“.

Skaityti daugiau...

Kovo 22 d.: monografijos apie Juodkrantės kurorto „aukso amžių“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresniosios mokslo darbuotojos doc. dr. Nijolės Strakauskaitės monografijos „Juodkrantės kurorto „aukso amžius“: nuo susikūrimo XIX a. viduryje iki katastrofos 1945 m.“ pristatymą.

Skaityti daugiau...

Kovo 22 d.: aplinkosaugai skirtas seminaras „Muzika kiekvieno rankose“

Naujienos iliustracija

Draugiškumą gamtai ir aplinkai skatinanti iniciatyva „Kita forma“ ir licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ kviečia dalyvauti seminare „Muzika kiekvieno rankose“, rengiamame Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šis seminaras skirtas ugdymo įstaigų atstovams ir visiems besidomintiems aplinkos apsauga, taip pat antrinio žaliavų panaudojimo ir muzikos integracijos galimybėmis.

Skaityti daugiau...

Kovo 22–balandžio 28 d.: „Pavasario paroda 2019“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į „Pavasario parodą 2019“, kurioje pristatomi Vilniaus dailės akademijos (VDA) Skulptūros katedros studentų kūriniai. Šios parodos atspirties taškas – kasmetinės, žiemą vykstančios atviros Skulptūros katedros studentų kūrinių peržiūros, kurių metu vienoje erdvėje galima pamatyti visų kursų studentų darbus. Remiantis peržiūrų modeliu, šios parodos menininkai ir jų kūriniai buvo atrinkti neapsiribojant vienu studijų kursu, kūrinius vienijančia tema ar menine kryptimi. Kartu su VDA Skulptūros katedros studentais kuruota „Pavasario paroda 2019“ suteikia galimybę susipažinti su penkiolikos joje studijuojančių autorių darbais, kuriuose ryški nuosekli kūrybinė pozicija, idėjinis ar estetinis išpildymas. Be to, šioje parodoje yra svarbus ir dviejų švietimo įstaigų tarpusavio bendradarbiavimas, atskleidžiantis jų užkulisius, veikimo principus ir tai, kam lemta likti nematomam. Tam tikra prasme šios parodos situacija artima geologiniam žemėlapiui, žemės gelmių pjūvio schemai, kurioje atvaizduoti atsidengę geologiniai sluoksniai nurodo tai, kas galbūt slypi po paviršine uoliena.

Skaityti daugiau...

Balandžio 1–28 d.: paroda „Džiaugsmo sulaukę: šv. Velykų sveikinimai ir liudijimai“

Paroda „Džiaugsmo sulaukę: šv. Velykų sveikinimai ir liudijimai“

Velykos – Kristaus prisikėlimo, pavasarinio džiaugsmo šventė. Per ją įprasta sveikinti gimines ir draugus linkint laimės, vėliau sėsti prie margučių stalo. Šv. Velykų proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skaitykloje eksponuojami 1925–1943 m. atvirukai ir kortelės, kurie padeda nors trumpam nusikelti į praeitį.

Skaityti daugiau...

Kovo 28 d.: „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“: vaišešikos filosofija

Naujienos iliustracija

Lietuvos religijotyrininkų draugija kviečia į visuomenei atviras paskaitas, kurios vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jose pristatomi naujausiomis teorinėmis perspektyvomis grindžiami Lietuvos ir pasaulio religijų istorijos ir dabartinio religingumo draugijos narių tyrimai. Paskaitų ciklas „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“ vyks kovo–lapkričio mėnesiais. Bus aptartos bendrosios temos: religinių tyrimų istoriniai ir dabarties aspektai, religija tradicionalizmo ir modernybės kontekste, individuali religinė patirtis ir ideologinis jos konceptualizavimas, religija ir etninė tapatybė, religija ir alternatyvūs sociokultūriniai projektai.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje – daugiau darbo vietų skaitytojams

Naujienos iliustracija

Skelbiame gerą žinią visiems, kurie į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką užsuka nusiteikę rimtai mokytis ar turiningai praleisti laiką. Net penkias likusio kovo mėnesio dienas uolių bibliotekos lankytojų lauks papildoma darbo erdvė.

Skaityti daugiau...

Balandžio 2 d.: renginys su atletu Vidmantu Urbonu apie žmogaus galimybių ribas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į Edmundo Ganusausko knygos „Ežero ir kalnų magija. Vidmanto Urbono plaukimas Himalajuose“ pristatymą ir V. Urbono paskaitą „Ar yra žmogaus galimybių ribos?“  V. Urbonas pasidalys išgyvenimais, papasakos apie įveiktus iššūkius ir leis suabejoti, ar yra žmogaus galimybių ribos.

Skaityti daugiau...

Kovo mėnesį – diskusijų ir filmų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“

Diskusijų ir filmų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“, kuris diskusijomis ir filmais sujungia dvi nacionalines šventes. Istorinis laikotarpis nuo Lietuvos valstybės atkūrimo iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos ragina prisiminti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį. Šia proga Nacionalinės bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centras kviečia aktyviai dalyvauti ir prisiminti esminius naujosios Lietuvos istorinius įvykius.

Skaityti daugiau...

Kovo 21 d.: Mykolo Romerio „Dienoraščių“ pristatymas

Mykolo Romerio „Dienoraščių“ pristatymas

Maloniai kviečiame į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiantį renginį „Rytų Europos tvarka: Lenkija ir Lietuva – Mykolo Romerio monumentaliuose „Dienoraščiuose“, kuriame bus pristatyti lenkų ir lietuvių kalbomis išleisti „Dienoraščiai“.

Skaityti daugiau...

Kovo 21 d.: sakralūs pasaulio tekstai: „Bhagavadgyta“ „biografija“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas išskirtinis viešų paskaitų ciklas „Sakralūs pasaulio tekstai“ – Vilniaus universiteto (VU) Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai VU 440-ojo jubiliejaus proga. Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tradicijų tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje? Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

Skaityti daugiau...

Nauja knygų rubrika „Atrask iš naujo“ – ypatingos knygos į namus

Naujienos iliustracija

Nežinai, ką skaityti? Nori sužinoti apie išskirtines asmenybes, istorijas ar vietas? Kviečiame apsilankyti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir skaityti, atrasti iš naujo ar net išsinešti ypatingas istorijas į namus.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos leidiniai – Prezidento A. Smetonos dvarui

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atsiliepė į Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito bibliotekos prašymą, paskelbtą „Facebook“ paskyroje, ir iš Nacionalinės bibliotekos Leidinių mainams katalogo atrinko ir jiems perdavė beveik 130 knygų. Sąraše – Lietuvos pirmosios nepriklausomybės laikotarpio knygų rinkinys, kuriame Lietuvos ir užsienio rašytojų grožinė literatūra, valstybės ir bažnyčios istorijos knygos, vadovėliai, etnografinė ir pažintinė literatūra ir spaudiniai, susiję su Lietuvos Tarybos Pirmininku, Lietuvos Valstybės Prezidentu Antanu Smetona.

Skaityti daugiau...

Profesinis Lietuvos bibliotekų bendradarbiavimas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pradėjo mokymų ciklą, skirtą Lietuvos viešosioms bibliotekoms, kuriame pristatomos nuotolinių paslaugų ir prenumeruojamų užsienio duomenų bazių administravimo galimybės. Mokymai naudingi Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojams, dirbantiems su elektronine informacija, prenumeruojamomis Lietuvos ir užsienio duomenų bazėmis ir teikiantiems konsultacijas savo vartotojams.

Skaityti daugiau...

Kovo 6, 13, 20, 27 d.: susitelkimo valdymo praktinių užsiėmimų ciklas

Naujienos iliustracija

Ūžiančios mašinos ir industriniai garsai vis dar trukdo tyliai į duris stuksenantį pavasarį. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į popietę „Poilsio valanda su muzika“, kurioje pavyks išgirsti pranašišką pavasario šauklio čiulbėjimą. Kovo mėnesį tęsiame susitelkimo valdymo praktinių užsiėmimų ciklą ir kviečiame kartu tobulinti susikaupimo įgūdžius. Prieš praktinę dalį bus trumpai apžvelgta muzika, skirta kontempliacijai ar galinti paveikti nusiteikimą, padėti lavinti dėmesį.

Skaityti daugiau...

Kovas
P A T K Pn Š S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kinas