„Metų knygos rinkimai“ – sausio mėnesio susitikimai su knygų autoriais

„Metų knygos rinkimai“ – sausio mėnesio susitikimai su knygų autoriais

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiami gyvi pokalbiai su autoriais, kurių kūriniai nominuoti „Metų knygos“ titului. Sausio mėnesį vyks susitikimai su Sigitu Parulskiu, Leonardu Gutausku, Giedra Radvilavičiūte ir Herkumi Kunčiumi.

Skaityti daugiau...

Sausio 22 d.: knygos ir filmo „Pravieniškių mafija“ pristatymas

Knygos ir filmo „Pravieniškių mafija“ pristatymas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, portalas DELFI ir žurnalistas Dainius Sinkevičius kviečia į renginį, kuriame bus pristatytos visą Lietuvą sudrebinusios istorijos apie nusikaltėlių gyvenimą Pravieniškių pataisos namuose, šokiruojantys pasakojimai apie kriminalinio ir pramogų pasaulio garsenybių draugystes, kalinių subkultūrą ir zonoje galiojančias nerašytas taisykles.

Skaityti daugiau...

Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje – išskirtinės knygos

Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje – išskirtinės knygos

Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje raskite išskirtinių knygų anglų kalba, atitinkančių šiuolaikinio skaitytojo poreikius ir atspindinčių nūdienos meno ir muzikos tendencijas, tyrinėjimo kryptis. Tai leidiniai, kuriuose atskleidžiamos netradicinės, naujos idėjos, interpretacijos ir požiūriai.

Skaityti daugiau...

Sausio 25–27 d.: Nacionalinėje bibliotekoje – žaidimų kūrėjų šventė „LT Game Jam 2019“

Sausio 25–27 d.: Nacionalinėje bibliotekoje – žaidimų kūrėjų šventė „LT Game Jam 2019“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir vėl laukiame kompiuterinių žaidimų kūrimo entuziastų. Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija kartu su partneriais kviečia visus pageidaujančius į pasaulinį renginį „LT Game Jam 2019“. 

Skaityti daugiau...

Vasario 7 d. – gegužės 2 d.: muzikologas Viktoras Gerulaitis pasakoja

Muzikologas Viktoras Gerulaitis pasakoja

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka džiaugiasi išskirtine galimybe muzikos gerbėjus pakviesti į garsaus Lietuvos muzikologo, rašytojo, muzikos švietėjo, puikaus renginių vedėjo Viktoro Gerulaičio keturių paskaitų ciklą.

Skaityti daugiau...

Sausio 26 d.: knygos vaikams „Princesė“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės

Knygos vaikams „Princesė“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės

Kartą baisi princesė jojo ant mažo mielo drakono, o žirgas ant riterio šuoliavo po laukus, nes juos vijosi didžiulės šukos. Ar gali taip būti? Žinoma, kad gali, jeigu visi žodžiai pasakoje susimaišė! O kodėl taip nutiko, sužinosite knygos vaikams „Princesė“ pristatyme Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (sausio 14–20 d.)

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Sausio 21 d.: prof. dr. E. Skerstono paskaita apie karališkąją medžioklę

Prof. dr. E. Skerstono paskaita apie karališkąją medžioklę

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į susitikimą su unikalių leidinių apie gyvensenos kultūrą autoriumi, Prancūzijos meno ir literatūros ordino riteriu, profesoriumi socialinių mokslų daktaru Eugenijumi Skerstonu. Autorius skaitys paskaitą „Karališkoji medžioklė Prancūzijoje: paslaptinga ir prieštaringa kilmingųjų palikuonių pramoga“. 

Skaityti daugiau...

Sausio 31 d.: projekto „Šimtmečio Prezidentai“ finalas

Sausio 31 d.: protų mūšio „Šimtmečio Prezidentai“ finalas

Lietuvos šimtmečiui skirto projekto „Šimtmečio Prezidentai“ autorė – kūrybinė agentūra EZCO – maloniai kviečia dalyvauti finaliniame renginyje „Prezidentų protų mūšis“, kuris vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šis projektas ir renginys skirtas priminti apie žmones, kurie darė įtaką ir kūrė Lietuvos istoriją pastaruosius šimtą metų.

Skaityti daugiau...

Sausio 30 d. – vasario 10 d.: paroda „Aš neturiu kito pasirinkimo“

Naujienos iliustracija

Minint Tarptautinę Holokausto aukų dieną (sausio 27 d.), Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus eksponuojama Švedijos instituto parengta paroda „Aš neturiu kito pasirinkimo“, skirta Pasaulio tautų teisuoliui Raouliui Gustafui Wallenbergui. Šis Švedijos diplomatas 1944 m. dirbo nacių okupuotoje Vengrijoje, išgelbėjo tūkstančius Vengrijos žydų išduodamas apsaugančius dokumentus ir suteikdamas prieglobstį Švedijos jurisdikcijoje esančiuose pastatuose. 1945 m., Raudonajai armijai užėmus Budapeštą, R. Wallenbergas buvo sulaikytas KGB ir dingo be žinios. Spėjama, kad jis mirė KGB kalėjime Maskvoje 1947 m.

Skaityti daugiau...

Pristatyta Vincento Hunto knyga „Kruvini miškai. Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“

Pristatyta Vincento Hunto knyga „Kruvini miškai. Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatyta vakariečio, britų žurnalisto Vincento Hunto lūpomis papasakota drama apie XX a. istorinių negandų draskytą Latviją ir jos žmones. Latvijos XX a. istorija iš dalies panaši į Lietuvos istoriją, tad verta ir lietuvių skaitytojų dėmesio. Knyga „Kruvini miškai. Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“ publikuota Didžiojoje Britanijoje ir Latvijoje, 2018 m. pabaigoje lietuviškai ją išleido leidykla „Briedis“.

Skaityti daugiau...

„Retos istorijos“ – požeminis pasaulis

Naujienos iliustracija

Pasauliui pažinti skirtuose darbuose, kosmografijose, kelionių aprašymuose, žemėlapiuose ilgą laiką knibždėte knibždėjo galybė mitinių būtybių ar net pabaisų ir istorijų, liudijančių jų egzistavimą, dauginimąsi ir geografinę lokaciją. Iki pat XVI a. nebuvo abejojama fantastinių gyvūnų realumu. Tik XVI a. viduryje – XVII a. buvo pradėta kritiškiau vertinti didžiųjų kelionių dalyvių pasakojimus ir fantastiniai gyvūnai iš jūrų ir miškų persikėlė į simbolines emblemas, heraldiką, knygų puošybos elementus. Šį mėnesį išskirtinių knygų mėgėjų rubrikoje „Retos istorijos“ kviečiame susipažinti su vokiečių kilmės jėzuitu mokslininku Anastazijumi Kircheriu, kuris pagarbiai vadinamas paskutiniu žmogumi, kuris žinojo viską.

Skaityti daugiau...

Sausio 18 d.: romano „Oro“ pristatymas ir diskusija

Romano „Oro“ pristatymas ir diskusija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, leidykla „Odilė“ ir naujojo romano autorius rašytojas Marijus Gailius kviečia susidomėjusius į knygos pristatymą ir diskusiją apie klimato kaitą.

Skaityti daugiau...

Įspėjamieji ir kontroliniai Giedros Radvilavičiūtės šūviai žodžiais

Naujienos iliustracija

„Taikliai, įžvalgiai įvardinti situacijas, tiksliai palyginti daiktus yra malonu ir labai svarbu. Tuščias kalbėjimas, neatveriantis jokių prasmių, man neįdomus nei buityje, nei su draugėmis kavą geriant, nei tekstuose“, – sako rašytoja Giedra Radvilavičiūtė, paklausta, ar galima ją vadinti šaudančia žodžiais, panašiai, kaip ji apibūdina Alfonsą Andriuškevičių, sakydama, kad jis tapo žodžiais. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaizdo studijoje viešnią kalbino Nacionalinės bibliotekos Informacijos analitikos skyriaus darbuotoja Vilija Baublytė. 

Skaityti daugiau...

Sausio 23 d.: edukacija „Kūrybiškumo ugdymas“

Edukacija „Kūrybiškumo ugdymas“

Kas yra kūrybiškumas? Paprastai kalbant, tai gebėjimas kurti. Klaidinga manyti, kad tai būdinga tik literatams, muzikams, menininkams. Į pirmąjį susitikimą netilpo visi norintys, tad, nutarėme šią edukaciją pakartoti sausio 23 d.

Skaityti daugiau...

Sausio 17 d.: Vincento Hunto knygos „Kruvini miškai. Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“ pristatymas

Vincento Hunto knygos „Kruvini miškai. Antrojo pasaulinio karo pabaiga Kuršo katile“ pristatymas

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatoma britų autoriaus Vincento Hunto knyga „Kruvini miškai“ – pasakojimas apie XX a. istorinių negandų naikinamą Latviją ir jos gyventojus. Jos XX a. istorija didele dalimi panaši į Lietuvos istoriją, todėl verta ir lietuvių skaitytojų dėmesio. Autoriaus knygą, kuri buvo publikuota Didžiojoje Britanijoje ir Latvijoje, prieš pat Naujuosius metus išleido leidykla „Briedis“.

Skaityti daugiau...

Sausio mėnesio kino programa Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Pirmą metų mėnesį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatyti trys lietuvių režisierių filmai. Žiūrovai kino seansuose galės prisiminti Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje, įsigilinti į žymios asmenybės Algirdo Juliaus Greimo kino portretą ir leistis į linksmą, ironišką, įspūdingą gyvenimo kelionę. Bibliotekos lankytojai sausio mėnesį pamatys „Mes dainuosim“, „Cherchez Greimas“ (liet. „Ieškoti Greimo“) ir „Gustavo nuotykiai“.

Skaityti daugiau...

Sausio 17 d.: Živilės Galdikienės knygos pristatymas

Sausio 17 d.: Živilės Galdikienės knygos pristatymas

Leidykla „Alma littera“ ir knygos autorė kviečia į susitikimą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. „Laiškai, kurių tu niekada negausi“ – debiutinė jaunos autorės Živilės Galdikienės knyga. Tai tikrų įvykių įkvėptas romanas, kurio centre – kelių kartų moterų istorijos.

Skaityti daugiau...

Prof. dr. Renaldas Gudauskas paskirtas vadovauti Nacionalinei bibliotekai

Prof. dr. Renaldas Gudauskas. Kęstučio Vanago nuotr.

2019 m. sausio 16 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generaliniu direktoriumi penkerių metų kadencijai paskyrė prof. dr. Renaldą Gudauską.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje svečiavosi Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovės

Naujienos iliustracija

Sausio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje lankėsi Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė ir departamento Ryšių su tautinėms bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė.

Skaityti daugiau...

Sausis
P A T K Pn Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Parodos

2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. sausio 12 d. – vasario 3 d.
Knygos „Sivužas“ iliustracijų paroda
2019 m. sausio 14 d. – vasario 10 d.
Paroda „Praeities pėdsakai“
2019 m. sausio 15 d. – kovo 15 d.
Paroda „Sutikti. NYLA portretai“
2019 m. sausio 7 d. – rugpjūčio 7 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. sausio 1 d. – sausio 31 d.
Prof. Vytauto Landsbergio šventinių atvirukų paroda
2019 m. sausio 23 d. – kovo 17 d.
Paroda „De horribilibus monstris: fantastiniai gyvūnai bibliotekoje“