Izraelio ambasadorius A. Maimonas: esu priklausomas nuo knygų

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko emocingas renginys. Jis surengtas keliomis svarbiomis progomis: vyko ką tik lietuvių kalba pasirodžiusio Amoso Ozo romano „Judas“ sutiktuvės, kadenciją baigusio Izraelio Valstybės nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Lietuvoje Amiro Maimono atsisveikinimas ir diskusija apie šiuolaikinę Izraelio literatūrą, jos vertę, vertimus į lietuvių kalbą.

Skaityti daugiau...

Liepos 20 d.: „Ledgarsiai: taip skamba ledai“ Palangoje

Įpusėjus vasarai, turistai ir poilsiautojai vis aktyviau dairosi progų nuvykti į pajūrį, ieško ramybės, atgaivos ir naujų potyrių. Šią vasarą apsilankę Palangoje, užsukite į Vytauto gatvėje įsikūrusią Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vasaros skaityklą-rezidenciją ne tik išsirinkti atostogų knygos, bet ir suvalgyti įprastų ir netikėtų skonių ledų, pagamintų „Ice Dunes“ manufaktūroje.

Skaityti daugiau...

Estijos ministro padėka prof. dr. R. Gudauskui

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas įvertintas Estijos Respublikos kultūros ministro padėka už svarbų vaidmenį ir asmeninį indėlį į Estijos šimtmečio minėjimo šventes.

Skaityti daugiau...

Liepos 18 d.: paskaita „Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus restauratorių kasdienybė ir atradimai“

Naujienos iliustracija

Artėjant didelio lankytojų susidomėjimo sulaukusios parodos „Pro captu lectoris“, skirtos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 100-mečiui ir Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus veiklos 40-mečiui, uždarymui, kviečiame į paskaitą „Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus restauratorių kasdienybė ir atradimai“, kurioje bus atskleista restauravimo darbų specifika ir įdomybės.

Skaityti daugiau...

Renginiai šeimoms Palangos vasaros skaitykloje

Naujienos iliustracija

Būtinai dalyvaukite Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Kultūrinės edukacijos skyriaus organizuojamuose renginiuose. Mažieji skaityklos lankytojai kviečiami burtis kūrybiniam darbui: tapyti ant jūros akmenėlių, kurti ekslibrisus, gaminti asmenines knygeles ar dalyvauti lėlių teatro dirbtuvėse. Pasirinkite jums patogią dieną, dominančią veiklą ir paįvairinkite atostogas turiningu šeimadieniu. Arba eikite į visus renginius – įėjimas atviras ir nemokamas!

Skaityti daugiau...

Atostogoms su knyga – Nacionalinės bibliotekos darbuotojų rekomendacijos

Naujienos iliustracija

Daugeliui vienas didžiausių vasaros malonumų – atostogos su knyga. Jeigu ir jūs ieškote išskirtinių skaitinių atokvėpio metui, paruošėme jums tikrą skanėstų sąrašą. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atlikome greitąją apklausą ir dažniausiai bibliotekos erdvėse, skaityklose, prie informacijos stalo jūsų sutinkamų Paslaugų departamento darbuotojų pasiteiravome, ką iš savo skaitytų ir įspūdį jiems palikusių knygų rekomenduotų būtent atostogoms.

Skaityti daugiau...

Liepos 1 d. – rugpjūčio 31 d.: „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, minėdama žymiojo kompozitoriaus jubiliejų, pristato projektą – edukacinį ciklą „Klausomės Stanislovo Moniuškos“ (UNESCO minimai kompozitoriaus 200 metų gimimo sukakčiai). Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba. Viena šio projektų dalių – paroda „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“.

Skaityti daugiau...

Liepos 17 d.: diskusija apie Izraelio literatūrą Lietuvoje

Naujienos iliustracija

Liepos 17 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks diskusija, skirta Izraelio literatūrai Lietuvoje. Renginyje savo įžvalgomis pasidalins kultūros ministras dr. Mindaugas Kvietkauskas, apie knygas, jų literatūrinę vertę ir Izraelio kultūros Lietuvoje sklaidą kalbės vertėja iš hebrajų kalbos Kristina Gudelytė ir publicistas, politikos apžvalgininkas Donatas Puslys. Diskusiją moderuos filosofas Ugnius Babinskas.

Skaityti daugiau...

Į žmogų orientuota kūryba Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose

Nuo 2019 m. pradžios Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomas projektas „Į žmogų orientuota kūryba Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose“ aktyviai juda į priekį.

Skaityti daugiau...

Liepos kino popietės

Naujienos iliustracija

Vidurvasario mėnesį penktadienių popietes kviečiame praleisti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Kino salėje ir prisiminti klasika tapusius Lietuvos kino šedevrus. Lietuvos kino centro iniciatyva suskaitmeninti ir restauruoti garsiausių Lietuvos režisierių – Vytauto Žalakevičiaus, Algirdo Dausos, Almanto Grikevičiaus, Algirdo Aramino – vaidybiniai filmai be papildomo kelionės bilieto nukels į ikikarinį Kauną, pokario Lietuvos kaimą ar legendinis Vytauto Kernagio Benas pakvies į Nidą.

Skaityti daugiau...

Liepos 24 d.: A. Ciecierskio dokumentinis filmas „Meistras, stebėjęs kasdienybę“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia dalyvauti lenkų režisieriaus Andrzejaus Ciecierskio 2018 m. sukurtos dokumentinės juostos „Meistras, stebėjęs kasdienybę“ (Mistrz scen rodzajowych) peržiūroje.

Skaityti daugiau...

Liepos 23 d.: pokalbis apie rezonansinę publicistiką Palangos vasaros skaitykloje

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla kviečia tapti įdomaus pokalbio dalyviu. Tinklalaidės „Nyla“ vieni iš kūrėjų – Merilando universiteto vyr. mokslininkė Eglė Murauskaitė ir žurnalistas Karolis Vyšniauskas – dalysis ir kvies dalytis savo skaitymo ir ieškojimų patirtimis.

Skaityti daugiau...

Liepos mėnesio Palangos vasaros skaityklos meno edukacijos

Naujienos iliustracija

Visi puikiai žinome, kad po ilgo miego vasarą nuo jūros ošimo garsų ir šiltų saulės spindulių nubunda mūsų vidinis menininkas. Tad šią vasarą, visus, pasiryžusius numalšinti vidinį troškulį ir kurti atostogų metu prie jūros, kviečiame dalyvauti meno edukacijose, kurias organizuoja Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (liepos 8–14 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Liepos 15–17 d.: kultinių Holivudo serialų scenaristo N. Landau meistrystės dirbtuvės

Naujienos iliustracija

Kviečiame į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiantį renginį, kurio pagrindinės gairės – rašymo meno ir meistrystės ugdymas su pasaulinio lygio žvaigžde, populiarių Holivudo serialų, komedijų, itin populiarios animacijos scenaristu profesoriumi Neilu Landau. Svečias Lietuvoje viešės audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA iniciatyva.

Skaityti daugiau...

Liepos 16 d.: Kristupo Saboliaus paskaita „Ar mes sapnuojame kolektyvinį sapną?“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks filosofo, mokslininko ir rašytojo Kristupo Saboliaus, šiemet tapusio „Epale“ autoritetu, paskaita „Ar mes sapnuojame kolektyvinį sapną?“.

Skaityti daugiau...

Liepos 23–28 d.: Dėmesio valdymo ir susitelkimo įgūdžių lavinimas Palangoje

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72) vyks edukacijos, skirtos susikaupimo, sutelktumo įgūdžiams tobulinti. Prieš praktinę dalį bus trumpai apžvelgta muzika, skirta kontempliacijai ir galinti padėti lavinti dėmesį.

Skaityti daugiau...

Atnaujinta duomenų bazės „Emerald Management eJournals Collection“ vartotojo sąsaja 

Naujienos iliustracija

Ne vienas vartotojas, ieškodamas informacijos verslo, vadybos, rinkodaros, informacijos ir komunikacijos mokslų bei kitomis temomis, skaito visateksčius e. žurnalus duomenų bazėje Emerald Management eJournals Collection. Šioje duomenų bazėje yra daugiau kaip 175 elektroniniai žurnalai, jų sąrašą galima peržvelgti čia ›. Duomenų bazės tiekėjai atnaujino vartotojų sąsają, todėl norime atkreipti dėmesį į kelis dalykus.

Skaityti daugiau...

Liepos 12 d.: Nacionalinė biblioteka kviečia drauge stebėti Prezidento inauguraciją

Naujienos iliustracija

Lietuva yra viena. Nesvarbu, kur gimei, – prie jūros ar rugių lauko. Nesvarbu, kur mokeisi, – Elektrėnuose ar Londone. Liepos 12 d. išrinktojo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ištarta priesaika Tautai paženklins naują valstybės raidos etapą. Demokratiškos ir atviros inauguracijos iškilmės šią progą kvies drauge švęsti kiekvieną šalies gyventoją, pilietį, savo šalies kūrėją. Tegul ši inauguracija tampa Prezidento institucijos atvirumo gestu ir kiekvienam skirtu kvietimu bei padrąsinimu dar aktyviau įsitraukti į valstybės gerovės kūrimą. Šią dieną norime pabrėžti – Lietuva yra mūsų visų.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje diskutuota apie Lietuvos valstybės politikos perspektyvas

Išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos išvakarėse, liepos 11 d., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje žinomi Lietuvos politologai, politikai, ekonomistai, saugumo ir užsienio politikos ekspertai, visuomenininkai pristatė savo vizijas ir diskutavo apie tai, ko Lietuva gali pasiekti per artėjančius penkerius metus, ką reiškia žodžiai „gerovės valstybė“. Renginį moderavo žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Skaityti daugiau...

Liepa
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Parodos

2019 m. liepos 3 d. – liepos 31 d.
Algimanto Kezio fotografijų paroda „Išeivių portretai“
2019 m. birželio 27 d. – liepos 28 d.
Antano Sutkaus paroda „Vilniaus (re)kolekcija“
2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. liepos 8 d. – rugpjūčio 4 d.
Lietuvos mokinių fotografijų paroda
2019 m. liepos 1 d. – rugpjūčio 31 d.
Paroda „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“
2019 m. sausio 7 d. – rugpjūčio 7 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. gegužės 10 d. – liepos 21 d.
Restauruotų dokumentų paroda „Pro captu lectoris“