Konferencija „Kada (ne)vyksta reformos: Darbo kodekso reforma per adaptyviosios lyderystės prizmę“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje šurmuliuoja konferencija „Kada (ne)vyksta reformos: Darbo kodekso reforma per adaptyviosios lyderystės prizmę“, kuria kviečiama pasikalbėti ir išklausyti žmones, skirtingai vertinančius vieną svarbiausių pastarojo metų valstybės reformų – darbo santykių (kodekso) peržiūrą. Norima pažvelgti į šį procesą iš adaptyviosios lyderystės perspektyvos ir susitarti, kaip būtų galima spręsti su Darbo kodekso taikymu susijusias problemas.

Skaityti daugiau...

Gegužės 31 d.: Lietuvos keliautojų kūrybinio konkurso „Kolumbas LT 2018“ apdovanojimai

Jau penktą kartą Lietuvoje vyko aktyviai keliaujančių – ir po gimtinę, ir po svečias šalis – kūrybinis konkursas „Kolumbas LT“. Jame varžėsi užkietėję keliautojai, nebijantys iššūkių ir mokantys išradingai pasidalinti kelionių įspūdžiais su kitais.

Skaityti daugiau...

Birželio 1–17 d.: paroda „Sibiro raštai“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia į išskirtinę parodą „Sibiro raštai“, primenančią skaudžią mūsų istoriją.

Skaityti daugiau...

Prestižinė Lietuvos verslo konfederacijos metinių apdovanojimų ceremonija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko didžiausias šalies verslo asociacijas, paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijančios Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) kongresas, kuriame labiausiai prie verslo aplinkos gerinimo, pažangių ir socialiai atsakingų verslo idėjų diegimo prisidėjusiems valstybės pareigūnams ir šalies verslininkams įteikti tradiciniai LVK apdovanojimai bei garbės ženklai.

Skaityti daugiau...

„Afrikos dienos 2018“ kviečia geriau pažinti egzotišką žemyną

Gegužės 24-ą, Tarptautinės Afrikos dienos išvakarėse, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atidarė tradicinį festivalį „Afrikos dienos 2018“.

Skaityti daugiau...

„Fluxus“ avilys“ atidarytas

Vakar Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta „Fluxus“ menininkų judėjimo darbų paroda „Fluxus“ avilys“. Šio judėjimo, atsiradusio praėjusio amžiaus 7-o dešimtmečio pradžioje, tikslas buvo paakinti menininkų bendruomenę kurti kartu, be to, jie kartais net ir žiūrovams nurodydavo, kaip patiems susikurti meno objektą.

Skaityti daugiau...

„Knyginyčia“: ar Justino Marcinkevičiaus kūrybos laukas jau išminuotas?

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaizdo studijoje Informacijos analitikos skyriaus darbuotojai Vilija Baublytė, Arūnas Brazauskas ir Ginas Dabašinskas svarsto apie pušį, kuri pradėjo juoktis daugiau nei prieš pusę amžiaus, tačiau pralinksmino anaiptol ne visus.

Skaityti daugiau...

Gegužės 30 d.: dalijimosi kultūra: ar galiu gauti iš to naudos?

Norėtumėt sužinoti, kaip internete skelbti savo kūrybą, kaip apsaugoti savo kūrinius ir drauge padaryti juos labiau matomus? Kaip skatinti teisėtą kūrinių pakartotinį naudojimą ir pagarbą autorių teisėms? Tuomet užsukite į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiamą seminarą šiomis temomis.

Skaityti daugiau...

Gegužės 24 d.: festivalio „Afrikos dienos 2018“ atidarymas

Minint Tarptautinę Afrikos dieną, gegužės 25-ąją, kaip ir kasmet Lietuvoje rengiamas festivalis „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks daugiau nei dvi savaites – nuo gegužės 22 iki birželio 6 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su spalvinga Afrikos žemyno šalių kultūra ir tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

Skaityti daugiau...

Gegužės 30 d.: intuityvios muzikos studija #3

Gegužę galima drąsiai vadinti muzikavimo mėnesiu Vilniuje. Neseniai nuskambėjo Gatvės muzikos dienos aidai, o šįkart Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į laisvos garsinės kūrybos patyrimą, vyksiantį Muzikavimo erdvėje. Galite atsinešti ir savo mėgstamą muzikos instrumentą ar tiesiog šiaip dalyvauti.

Skaityti daugiau...

Gegužės 29 d.: konferencija „Žydų istorija ir kultūra Rytų Europoje: Lietuvos ir JAV mokslininkų dialogai“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiama pirmoji tarptautinės mokslinės  konferencijos „Žydų istorija ir kultūra Rytų Europoje: Lietuvos ir JAV mokslininkų dialogai“ (Jewish History and Culture in Eastern Europe: Lithuanian and American Scholars in Conversation) dalis.

Skaityti daugiau...

Caro Nikolajaus II malonė dėl lietuviškos spaudos draudimo panaikinimo – mitas

„Lietuvos visuomenėje nėra pakankamai plačiai žinoma, kad spaudos draudimo lotyniškais rašmenimis panaikinimas buvo laimėtas teisiniu būdu civilinėse ir baudžiamosiose bylose. 1902 m. gruodžio 14(27) d. Antano Macijausko (1874–1950) ir 1903 m. gegužės 13(26) d. Povilo Višinskio (1875–1906) bylose patvirtinta, kad 40 metų draudimas spausdinti lotyniškomis raidėmis buvo neteisėtas pagal pačios Rusijos įstatymus“, – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaizdo studijoje teigė teisininkas Liudvikas Ragauskis. Apie teisinius lietuviškos spaudos draudimo lotyniškais rašmenimis aspektus su svečiu kalbėjosi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos analitikos skyriaus vadovas Ginas Dabašinskas.

Skaityti daugiau...

Ekskursijos po Nacionalinės bibliotekos erdves

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia skaitytojus susipažinti ir bičiuliautis. Laukiame jūsų svečiuose, pasirengę aprodyti knygų namus, paruošę įdomių pasakojimų ir norėdami pasidalyti brangiausiu sukauptu turtu – žiniomis.

Skaityti daugiau...

Tarptautinė konferencija „Biblioteka – leidėjui, leidėjas – bibliotekai 2“

Gegužės 22 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko tarptautinė konferencija „Biblioteka – leidėjui, leidėjas – bibliotekai 2“. Pradėdamas renginį sveikinimo žodžiu Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas pasidžiaugė bibliotekos renginiu ir pabrėžė, kad tai vienas iš retų bibliotekos renginių, skirtų bibliotekų kuriamiems intelektiniams produktams aptarti ir ryšiams su leidėjais stiprinti.

Skaityti daugiau...

Gegužės 31 d.: diskusija „Politikos virsmas istorija: Sąjūdžiui 30“

Sąjūdžio 30-ųjų metinių proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į diskusiją apie Sąjūdžio reiškinio vertinimus viešojoje ir akademinėje srityse žvelgiant iš trijų dešimtmečių laiko perspektyvos. Diskusijos „Politikos virsmas istorija: Sąjūdžiui 30“ tikslas – įvertinti per trisdešimt metų susiformavusią šio politinio fakto simbolinę reikšmę visuomenės istorinėje sąmonėje ir atmintyje, aptarti šiems laikams tinkamiausias metodologines ir teorines prieigas Sąjūdžio fenomenui analizuoti ir interpretuoti. 

Skaityti daugiau...

Gegužės 10, 15 ir 23 d.: kursyvo kaligrafijos dirbtuvės

Visus, kam jau yra 18 metų, kaligrafas Linas Spurga (jaunesnysis) kviečia į trijų dalių kaligrafijos dirbtuvių ciklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Gegužės 23 d.: knygos „NAM THAR. Penki gyvenimai išsilaisvinimo kelyje“ pristatymas

Asociacija Tibeto kultūros namai ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į naujos knygos sutiktuves. „NAM THAR. Penki gyvenimai išsilaisvinimo kelyje“ – tai istorinis romanas apie garsiausius Tibeto budizmo jogus ir joges. Romano veiksmas prasideda VI a. pr. m. e. ir tęsiasi iki šių laikų.

Skaityti daugiau...

Gegužės 23 d.: Laimutės Fedosejevos popieriaus karpinių parodos „Kanklių skambėjime“ atidarymas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į Laimutės Fedosejevos popieriaus karpinių parodą, kuri yra skirta tarptautiniam folkloro festivaliui „Skamba skamba kankliai“.

Skaityti daugiau...

Gegužės 23 d.: parodos „Fluxus“ avilys“ atidarymas

„Fluxus“ – XX a. 7-ojo dešimtmečio pradžioje susikūręs tarptautinis avangardinio meno judėjimas, kuriame svarbų vaidmenį atliko ir lietuvis išeivis Jurgis Mačiūnas (George Maciunas). Šio judėjimo atstovai siekė ne tik iš esmės reformuoti išsisėmusį ir komercinį tapusį anuometinį meną, bet ir apskritai sudrebinti kultūros pagrindus.

Skaityti daugiau...

Bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams – nauja edukacinė programa

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamentas (DPTD), siekdamas prisidėti prie bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių formalųjį ugdymą papildančių veiklų, besibaigiančius mokslo metus siūlo paįvairinti kviesdamas į edukacinius renginius, skirtus susipažinti su Pirmosios Lietuvos Respublikos kūrimo laikotarpiu, pabrėžiant užsienio šalių atstovų indėlį į įvairių šalies mokslo, meno, ūkio ir karybos sričių kūrimo procesus.

Skaityti daugiau...

Gegužė
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Parodos

2018 m. gegužės 9 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2018 m. gegužės 8 d. – birželio 11 d.
Konkurso „Geras dizainas 2018“ nugalėtojų darbų paroda
2018 m. gegužės 21 d. – birželio 3 d.
Laimutės Fedosejevos popieriaus karpinių paroda „Kanklių skambėjime“
2018 m. gegužės 4 d. – gegužės 28 d.
Paroda „Lietuvai 100: „Level up“
2018 m. gegužės 21 d. – birželio 21 d.
Paroda „Marijai ir Motinai“
2018 m. gegužės 4 d. – gegužės 27 d.
Vektorinės tapybos darbų paroda „Aš esu“
2018 m. gegužės 3 d. – gegužės 27 d.
„Lietaus vaikų“ fotografijų paroda „Dėlionės“