Gegužės 27 d.: Diena po rinkimų – BNS spaudos konferencijos Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Naujienų agentūra BNS Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengia spaudos konferencijas Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų rezultatams aptarti.

Skaityti daugiau...

Gegužės 27 d.: diskusija su Rusijos ekspertu iš JAV Brianu Whitmore’u „Rusija ir Vakarai: nauja konflikto era?“

Ar Lietuvos ir JAV pozicijos Rusijos klausimu panašios? Kur jos sutampa, o kur skiriasi? Karas Ukrainoje ir Rusijos kišimasis į demokratinius rinkimų procesus privertė JAV dar kartą įvertinti iš Rusijos kylančias grėsmes. Kaip šie įvykiai paveikė JAV užsienio ir saugumo politiką? JAV prezidentas Donaldas Trumpas jau kelis kartus susitiko akis į akį su Vladimiru Putinu. Kokią įtaką šių prezidentų asmenybės daro dvišaliams santykiams, Lietuvai ir toliau suvokiant JAV ir narystę NATO kaip pagrindinį saugumo garantą? Ar Rusijai taikomos Vakarų sankcijos veikia? Ko dar turėtų imtis tarptautinė bendruomenė, siekdama užtikrinti Europos valstybių sienų integralumą bei piliečių saugumą?

Skaityti daugiau...

Gegužės 27 d.: vakaras-koncertas pianisto Povilo Jaramino 70-mečiui

Naujienos iliustracija

Lietuvos universitetų moterų asociacijos Vilniaus II skyrius kviečia į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiantį vakarą-koncertą, skirtą pianisto Povilo Jaramino 70-mečiui. P. Jaraminas 37 metus buvo maestro Virgilijaus Noreikos koncertmeisteris, aktyvus ir pripažintas akademinės, kamerinės muzikos atlikėjas, džiazo virtuozas.

Skaityti daugiau...

„Retos istorijos“ – legendų šalis Etiopija

Naujienos iliustracija

Gegužės 25 d. UNESCO yra paskelbusi Afrikos išsilaisvinimo diena, ji švenčiama daugybėje šalių. Nacionalinė biblioteka jungiasi prie šios dienos minėjimo knygų mėgėjų rubrikoje „Retos istorijos“ suteikdama progą susipažinti su viena iš Afrikos valstybių – Etiopija.

Skaityti daugiau...

Diskusija apie 2019 m. Europos Parlamento rinkimus

Naujienos iliustracija

Jau gegužės 26 d. vyks ne tik Prezidento, bet ir Europos Parlamento rinkimai. Ta proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje vakar vyko renginys „Europos Parlamento rinkimai: patirtys ir įžvalgos“.

Skaityti daugiau...

Ką skaitysite vasarą?

Ieškote išskirtinių skaitinių vasarai, besiartinančioms atostogoms? Kviečiame pasinaudoti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubo narių rekomendacijomis. Išrinkti kūriniai klubo narėms ypatingai žadino jausmus, virpino širdis, kai ką net sugraudino. Šios knygos sukėlė daug minčių, kuriomis Skaitytojų klubo narės renginiuose dalinosi tarpusavyje.

Skaityti daugiau...

Gegužės 24 d.: koncertas „Gražiausi Stanislovo Moniuškos vokaliniai kūriniai“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vykdo edukacinį projektą „Klausomės Stanislovo Moniuškos“ (UNESCO minimai kompozitoriaus 200-ųjų gimimo metinių sukakčiai). Maloniai kviečiame į vieną iš šio ciklo renginių – ansamblio „RAMuzika“ koncertą, kuriame skambės gražiausi kompozitoriaus vokaliniai kūriniai.

Skaityti daugiau...

Birželio 5 d.: Aisčio Žekevičiaus poezijos knygos „Maratonas“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Birželio 5 d. 18 val. kviečiame į vos prieš mėnesį pasirodžiusio Aisčio Žekevičiaus eilėraščių rinkinio „Maratonas“ pristatymą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Knygos autorius, poetas, vertėjas ir redaktorius A. Žekevičius siūlo įsispirti į patogius sportinius batelius ir ruoštis netikėtų posūkių kupinai distancijai.

Skaityti daugiau...

Gegužės 23 d. – birželio 30 d.: „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, minėdama žymiojo kompozitoriaus jubiliejų, pristato projektą – edukacinį ciklą „Klausomės Stanislovo Moniuškos“ (UNESCO minimai kompozitoriaus 200 metų gimimo sukakčiai). Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba. Viena šio projektų dalių – paroda „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“. 

Skaityti daugiau...

Gegužės 23 d.: 2019 m. Europos Parlamento rinkimai – patirtys ir įžvalgos

Naujienos iliustracija

Artėjant Europos Parlamento rinkimams, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į šiems rinkimams skirtą renginį, vyksiantį Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje.

Skaityti daugiau...

Informacija apie Nacionalinėje bibliotekoje vyksiantį aukcioną

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (toliau – LNB) rengia nereikalingo arba netinkamo (negalimo) naudoti valstybės materialiojo turto viešą pardavimo aukcioną, kuris vyks 2019 m. gegužės 16 d., 10.00 val., Gedimino pr. 51, Vilniuje, LNB priestato patalpose. Neįvykus pirmajam pardavimo aukcionui, pakartotinis aukcionas vyks tuo pačiu adresu 2019 m. gegužės 28 d., 10.00 val.

Skaityti daugiau...

Gegužės mėnesio meno edukacijos

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje jau beveik 9 mėnesius vyksta kūrybiškumą išlaisvinančios meno edukacijos. Gana intensyvus mokymų ciklas kiekvieną savaitę kviesdavo kūrybinguosius lankytojus realizuoti savas idėjas. Edukacijų vedėja menininkė Eglė Jovaišaitė gegužės mėnesį kvies į edukacijos dalyvių kūrinių peržiūrą, susitikimą su akvarelės tapytoju Tomu Raimundu Jovaiša ir kartu keliauti akvarelės kūrimo keliu.

Skaityti daugiau...

Asmeninį Algimanto Zurbos archyvą Nacionalinei bibliotekai dovanoja rašytojo žmona Laima Skrebutėnaitė-Zurbienė

2019 m. pradžioje rašytojo Algimanto Zurbos žmona Laima Skrebutėnaitė-Zurbienė padovanojo Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai dalį asmeninio rašytojo archyvo, į kurį pateko įvairių sumanymų užrašai, rankraščiai, laiškai, jaunystės metais paties rašytojo darytos meninės nuotraukos, mokyklinių laikų pirmųjų literatūrinių bandymų užrašai ir kiti su rašytojo profesiniu ir asmeniniu gyvenimu susiję dokumentai. Kita dalis archyvo, vykdant testamente pareikštą rašytojo valią, perduota gimtųjų Biržų krašto muziejui „Sėla“.

Skaityti daugiau...

Gegužės 29 d.: poezijos terapijos vakaras

Naujienos iliustracija

Praūžus „Poezijos pavasario“ renginiams ir vainikavus jo laureatą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubas kviečia į poezijos terapijos vakarą – dar sykį stabtelėti ir pagalvoti, ką poezija reiškia mums asmeniškai, ką ji kalba būtent mums ar apie mus. Tai paskutinis šį sezoną atviras Skaitytojų klubo renginys.

Skaityti daugiau...

Birželio 5 d.: paskaita „Įsitikinimų apie reinkarnaciją tyrimai kognityviniuose religijos moksluose“

Naujienos iliustracija

Lietuvos religijotyrininkų draugija tęsia visuomenei skirtų atvirų paskaitų ciklą „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Paskaitose pristatomi naujausiomis teorinėmis perspektyvomis grindžiami Lietuvos ir pasaulio religijų istorijos ir dabartinio religingumo draugijos narių tyrimai. Paskaitų ciklas „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“ vyksta kovo–lapkričio mėnesiais. Gvildenamos bendrosios temos: religinių tyrimų istoriniai ir dabarties aspektai, religija tradicionalizmo ir modernybės kontekste, individuali religinė patirtis ir ideologinis jos konceptualizavimas, religija ir etninė tapatybė, religija ir alternatyvūs sociokultūriniai projektai.

Skaityti daugiau...

Gegužės 30 d.: sakralūs pasaulio tekstai: Korano „biografija“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas išskirtinis viešų paskaitų ciklas „Sakralūs pasaulio tekstai“ – Vilniaus universiteto (VU) Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai VU 440-ojo jubiliejaus proga. Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tradicijų tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje? Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

Skaityti daugiau...

Gegužės 21–22 d.: tarptautinė konferencija „Nuo Šaltojo karo iki hibridinio karo“

Naujienos iliustracija

Kuo skiriasi Šaltasis karas nuo hibridinio? Kaip socialinius tinklus Olandijoje naudoja rusų „troliai“? Kaip Rusija infiltruojasi į Vakarų universitetus ir kompetencijų centrus? Šiuos ir kitus klausimus gegužės 21–22 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiamoje konferencijoje, skirtoje disidentui Andrejui Sacharovui atminti, aptars Jungtinių Amerikos Valstijų, Didžiosios Britanijos, Suomijos, Estijos, Ukrainos, Nyderlandų ir kitų šalių ekspertai.

Skaityti daugiau...

Gegužės 8, 15, 22, 29 d.: susitelkimo valdymo praktinių užsiėmimų ciklas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į atnaujintą popietę „Poilsio valanda su muzika“. Gegužės mėnesį tęsiamas išplėtotas edukacijų, skirtų susikaupimo, sutelktumo įgūdžiams tobulinti, ciklas. Prieš praktinę dalį bus trumpai apžvelgta muzika, skirta kontempliacijai ar galinti paveikti nusiteikimą, padėti lavinti dėmesį.

Skaityti daugiau...

Gegužės 30 d.: ekspertų diskusija „Nauji saugumo iššūkiai Vidurio ir Rytų Europai“

Naujienos iliustracija

2019 metais minime dvi svarbias sukaktis: Lenkijos 20-ies metų ir Lietuvos 15-os metų narystę Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje NATO. Per šį laiką kardinaliai pasikeitė abiejų valstybių bei viso Rytų ir Vidurio Europos regiono tarptautinė aplinka. Be tradicinių militaristinių grėsmių, atsirado arba sustiprėjo naujos – kibernetinės, ekonominės, ekologinės, terorizmo grėsmės. Pasikeitė tarptautinė padėtis. Diskusijos dalyviai sieks identifikuoti svarbiausius regiono šalims tenkančius iššūkius ir grėsmes, numatyti būdus jiems pašalinti, diskutuos apie NATO ir ES vaidmenį formuojant saugumo politiką.

Skaityti daugiau...

Ekskursijos po Nacionalinės bibliotekos erdves

Ekskursijos po Nacionalinės bibliotekos erdves

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia skaitytojus susipažinti ir bičiuliautis. Laukiame jūsų svečiuose, pasirengę aprodyti knygų namus, paruošę įdomių pasakojimų ir norėdami pasidalyti brangiausiu sukauptu turtu – žiniomis.

Skaityti daugiau...

Gegužė
P A T K Pn Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Parodos

2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. gegužės 15 d. – birželio 16 d.
Paroda „Ankstyvoji Jono Buračo tapyba“
2019 m. gegužės 23 d. – liepos 30 d.
Paroda „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“
2019 m. gegužės 2 d. – gegužės 31 d.
Paroda „Lietuvos valstybę kūrėme kartu: JAV lietuvių bendruomenės veikla 1951–2018 m.“
2019 m. gegužės 6 d. – birželio 5 d.
Paroda „Tėčio portretas: Valerijanas Petrovičius Dobužinskis“
2019 m. sausio 7 d. – rugpjūčio 7 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. gegužės 10 d. – liepos 21 d.
Restauruotų dokumentų paroda „Pro captu lectoris“
2019 m. gegužės 5 d. – gegužės 30 d.
Vaikų piešinių paroda „Mes užaugome laisvi“
2019 m. gegužės 20 d. – gegužės 31 d.
Vieno eksponato paroda „Pažintis su Etiopija“