Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2016 m. rugpjūčio 30 d.

Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius: „Tai – bendradarbiavimas nacionaliniu lygmeniu“

„Tai – ne šiaip bendradarbiavimas, tai – bendradarbiavimas nacionaliniu lygmeniu“, – prie tapytojo Aloyzo Stasiulevičiaus paveikslo „Senojo Vilniaus motyvai“ šypsojosi Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, pasirašydamas Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bendradarbiavimo sutartį.

„Esame parlamentinė biblioteka, taigi esame pasirašę bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Respublikos Prezidento kanceliarija, Vilniaus miesto savivaldybe ir su daugeliu kitų Lietuvos ir užsienio institucijų. Tačiau demokratinėje valstybėje žurnalistika ir žurnalistus vienijančios organizacijos užima išskirtinę vietą. Būtent nuo jų veiklos efektyvumo itin priklauso ir pačios demokratijos veikimas. Esu įsitikinęs, kad Nacionalinė biblioteka, kaip vertę visuomenei kurianti žinių erdvė, gali ir turi prisidėti prie šio svarbaus darbo“, – sakė Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, rodydamas Žurnalistų sąjungos atstovams – doc. dr. Audronei Nugaraitei, Sigitui Povilui Krivickui ir Juozui Šalkauskui – kelias iš rekonstruotų Nacionalinės bibliotekos erdvių: konferencijų salę, vaizdo ir garso įrašų studijas.

Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį, „šalys susitaria bendradarbiauti organizuodamos bendrus renginius, seminarus, konferencijas, vykdydamos kitus projektus ir keisdamosi informacija, analitine medžiaga, susijusia su žiniasklaidos ir žurnalistikos raida“. „Esame pasirengę aktyviai įsitraukti į viešąją erdvę, jos formavimo procesą. Čia, garso įrašų studijoje, kiek vėliau ims veikti interneto radijas, televizijos studijoje bus kuriamos laidos. Vienas mūsų tikslų – stiprinti, gryninti kultūrinę viešosios erdvės dedamąją“, – pabrėžė prof. dr. R. Gudauskas ir priminė, kad rugsėjo 2 d. vyksiančiu atnaujinto pagrindinio Nacionalinės bibliotekos pastato atidarymo renginiu prasidės Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, rekonstruotos aštuonerius metus, sugrįžimas į viešąją erdvę.