Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2016 m. gruodžio 15 d.

Ministras L. Linkevičius pasveikino Lietuvos ir Lenkijos apskritojo stalo diskusijos dalyvius

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 15 dieną pasveikino Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusios Lietuvos ir Lenkijos apskritojo stalo diskusijos „Darbotvarkė ateičiai: politikos sinchronizacija iššūkių akivaizdoje“ dalyvius.

„Lietuva ir Lenkija yra kaimynės, sąjungininkės ir artimos partnerės. Nepaisant to, kad kartais kaimyninių santykių kelyje pasitaiko duobių, šie santykiai turi būti tvirti. Mes esame pasmerkti bendradarbiauti, kito kelio nėra“, – sakė L. Linkevičius.

Pasak ministro, gyvename sudėtingais laikais, o mūsų šalys susiduria su labai panašiomis grėsmėmis ir iššūkiais. „Todėl yra ypač svarbu būti vieningais ir palaikyti glaudų dialogą visais aktualiais klausimais – saugumo, ES Rytų partnerystės, transporto ir energetikos ir kitais“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Saugumo ir gynybos srityse Baltijos šalys ir Lenkija yra matomas kaip vienas regionas, esame toje pačioje valtyje“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras pažymėjo, kad Lietuva ir Lenkija vienodai vertina saugumo iššūkius, o nebendradarbiavimas juos sprendžiant prieštarautų abiejų šalių nacionaliniams interesams.

Kalbėdamas apie bendradarbiavimą energetikos ir transporto srityje, L. Linkevičius akcentavo Lenkijos svarbą įgyvendinant tokius strateginius projektus kaip Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacija su kontinentinės Europos elektros sistema, Lietuvos ir Lenkijos dujų jungtis bei „Rail Baltica“.

L. Linkevičius pažymėjo, kad tokia diskusija yra puiki galimybė apsikeisti nuomonėmis svarbiausiais klausimais, pasidalinti įžvalgomis tarp politikos formuotojų, ekspertų bei akademinės bendruomenės atstovų. Jis pasidžiaugė, kad toks renginys jau tampa tradiciniu. Panaši apskritojo stalo diskusija vyko 2015 m. gruodį Varšuvoje. Kitais metais ją taip pat planuojama surengti Lenkijoje.

Renginio dalyvius taip pat pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Witoldas Sobkówas, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis bei Lenkijos tarptautinių santykių instituto direktorius Sławomiras Dębskis.

Renginį organizavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu ir Lenkijos tarptautinių santykių institutu. Diskusijoje dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos vyriausybinių institucijų bei akademinės bendruomenės atstovai. Jos metu apsikeista nuomonėmis dėl regiono ir Europos saugumo padėties, pasidalinta įžvalgomis dėl Europos ateities ir aptartas bendradarbiavimas energetikos srityje.

Šiandien Vilniuje taip pat surengtos Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių konsultacijos, kurių metu Rolandas Kačinskas ir W. Sobkówas aptarė aktualiausius dvišalės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Užsienio reikalų ministerijos naujiena