Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2017 m. kovo 27 d.

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai pasižymėję vaikų literatūros kūrėjai

Balandžio 2 d., per H. Ch. Anderseno gimtadienį, visame pasaulyje minima Tarptautinė Vaikų knygos diena. Tradiciškai šią dieną Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti labiausiai 2016 m. pasižymėję vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai bei skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai.

Kiekvienais metais kuri nors Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) šalis narė tampa šventės rėmėja – parengia šiai progai skirtą plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus. Šiemet ši garbė atiteko Rusijos skyriui – plakatą sukūrė garsus dailininkas Michailas Fiodorovas, o kreipimąsi į pasaulio skaitytojus vaikus ir suaugusiuosius parašė vaikų spaudos ir radijo žurnalistas, rašytojas Sergejus Machotinas. Kviečiame tekstą, išverstą Irenos Aleksaitės, bei plakatą publikuoti Balandžio 2 d. savo atstovaujamuose leidiniuose.

Kovo 30 d. 10 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje, rengiama spaudos konferencija, kurios metu bus pristatyta 2016 metų vaikų ir paauglių literatūros situacija, taip pat geriausių knygų kūrėjai – premijų nominantai.

Šventę organizuoja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Šventės metu taip pat bus įteikta IBBY Lietuvos skyriaus inicijuota, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos 2004 metais įsteigta Vaikų literatūros premija. Premija skiriama už pastarųjų trejų metų darbus ir ją sudaro dvi dalys: už nuopelnus vaikų literatūros srityje (už literatūros kūrinį ar kūrinius) ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (už projektus, literatūrines kūrybines akcijas, literatūros kritiką ir kt.).

Papildoma informacija – Kęstutis Urba 8 615 20554.